15 грудня 2018 року
 у
 Харківському національному університеті міського господарства
імені О.М. Бекетова

 відбувся 

День відкритих дверей

     Кафедра лісового та садово-паркового господарства факультету архітектури, дизайну та образотворчого мистецтва активно прийняла участь у даному заході. На чолі з завідувачем кафедри професором Ткачем Віктором Петровичем доценти кафедри Мусієнко Сергій Іванович, Ткач Людмила Іванівна, Лялін Олександр Іванович, Тарнопільська Оксана Михайлівна, Колєнкіна Марина Сергіївна та студенти 1-го, 2-го та старших курсів активно спілкувались із майбутніми абітурієнтами та їх батьками.

     Як і завжди доцент кафедри Колєнкіна Марина Сергіївна проводила майстер-клас з Hand Made присвячений виготовленню новорічних та різдвяних прикрас. В цій спаві їй допомогали наші студенти а також діти , що прийшли відвідати День відкритих дверей.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

УВАГА!

 

15 грудня 2018 року
 у
 Харківському національному університеті міського господарства
імені О.М. Бекетова

День відкритих дверей

Початок о десятій годині.

 

 

 

5 грудня доцент кафедри лісового та садово-паркового господарства
Тарнопільська О. М. відвідала відкрите виїзне засідання Харківського відділення Українського ботанічного товариства, яке відбулося на базі кафедри ботаніки Національного фармацевтичного університету

 

 

 

 

Науково-педагогічні працівники кафедри лісового та садово-паркового господарства,

доценти Ткач Л. І., Тарнопільська О. М., Мусієнко С. І., Лялін О. І., Колєнкіна М. С. та старший викладач Румянцев М. Г. пройшли курс навчання і тренування із застосування програмно-вимірювального комплексу (польової ГІС)

Field-Map та засвоїли методи створення (редагування) проектів, інструментальних вимірювань і збору польових даних

 

Вітаємо з одержанням сертифікатів та отриманою можливістю працювати з сучасними технологіями і обладнанням!

 

 

IV Загальноуніверситетська науково-практична конференція

СПАДЩИНА УНІВЕРСИТЕТУ:

ІСТОРІЯ•ОСВІТА•НАУКА•КУЛЬТУРА•ОСОБИСТІСТЬ

       22 листопада 2018 року кафедра лісового та садово-паркового господарства взяла участь у IV Загальноуніверситетській науково-практичній конференції «СПАДЩИНА УНІВЕРСИТЕТУ: ІСТОРІЯ, ОСВІТА, НАУКА, КУЛЬТУРА, ОСОБИСТІСТЬ». Студентка 2 курсу спеціальності «Садово-паркове господарство» Мохонько А. Р., під керівництвом доцента Тарнопільської О. М. та старшого викладача Румянцева М. Г., виступила з доповіддю «Творчий шлях архітектора Кислого Івана Яковича» (До 105-річчя від дня народження).

 

 Завідувач кафедри лісового і садово-паркового господарства взяв участь у науково-практичній конференції «Перспективні напрями та механізми розвитку співпраці в галузі науки і технологій» у рамках першого Форуму регіонів Білорусі та України

 Детальніше можна ознайомитись за посиланням нижче:

http://uriffm.org.ua/content/naukovo-praktychna-konferenciya-perspektyvni-napryamy-ta-mehanizmy-rozvytku-spivpraci-v

 

Колектив кафедри лісового та садово-паркового господарства вітає завідувача кафедрою, доктора сільськогосподарських наук, професора, член-кореспондента Національної академії аграрних наук України Ткача Віктора Петровича із заслуженим ПЕРШИМ місцем у загальному рейтингу 2018-1 року викладачів - сторонніх сумісників Харківського національного університету міського господарства імені О.М. Бекетова.

1_.jpg

 

13 жовтня 2018 року
 у
 Харківському національному університеті міського господарства імені О.М. Бекетова
 
відбувся 

День відкритих дверей

      Кафедра лісового та садово-паркового господарства факультету архітектури, дизайну та образотворчого мистецтва активно прийняла участь у даному заході.  Кандидати сільськогосподарських наук, доценти Мусієнко Сергій Іванович, Ткач Людмила Іванівна, Лялін Олександр Іванович, Тарнопільська Оксана Михайлівна, Колєнкіна Марина Сергіївна і старші викладачі Солодовник Владислав Анатолійович, Румянцев Максим Григорович та студенти Мохонько Анастасія, Вороненко Дмитро, Чопенко Валерія, Авдєєва Аліна, Птащєнко Анастасія, Мендрін Родіон спілкувалися із абітурієнтами та їх батьками.

         

      Спеціальності кафедри, а саме «Садово-паркове господарство» та «Лісове господарство» зацікавили понад 70 учнів шкіл Харкова та області, учнів ліцеїв, колегіумів, Житлово-комунального та Чугуєво-Бабчанського лісного коледжів.

     

      Гості Дня відкритих дверей ознайомились з новітніми розробками в лісовому та садово-парковому господарстві, відвідали сучасні та забезпечені обладнанням лабораторії кафедри, дізналися про умови навчання в університеті, сучасний стан та перспективи розвитку обраної спеціальності.

   

         

 Завідувач кафедри лісового та садово-паркового господарства В. П. Ткач взяв участь
в Міжнародній науково-практичній конференції «Основні проблеми й тенденції розвитку лісового господарства в Українських Карпатах».

 4 жовтня, в Івано-Франківську розпочала свою роботу Міжнародна науково-практична конференція «Основні проблеми й тенденції розвитку лісового господарства в Українських Карпатах».

Організаторами заходу є Державне агентство лісових ресурсів України, Національна академія наук України, Івано-Франківські обласна рада й облдержадміністрація, Український науково-дослідний інститут гірського лісівництва ім. П.С. Пастернака, Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника, Лісівнича академія наук України та Івано-Франківське обласне управління лісового та мисливського господарства.

У роботі конференції брали участь заступник Голови Держлісагентства В. Бондар, ректор Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника І. Цепенда, голова Товариства лісівників України Ю.Марчук, директор УкрНДІгірліс О.Голубчак, а також понад 90 провідних вчених, які представляють наукові та освітні установи з усіх регіонів України та республіки Польща, лісівники-практики з понад 40 підприємств і організацій Карпатського регіону, представники природоохоронних, громадських організацій. Завідувач кафедри лісового та садово-паркового господарства Харківського національного університету ім. О.М. Бекетова В.П.Ткач теж приймав активну участь в цій конференції. З повним текстом можна ознайомитись за наступним посиланням: http://dklg.kmu.gov.ua/forest/control/uk/publish/article?art_id=195686&cat_id=32888

Розсадники Сумщини

1 жовтня 2018 року представники УкрНДІЛГА ім. Г.М. Висоцького та ХНУМГ ім. О.М. Бекетова відвідали постійні розсадники Великобобрицького лісництва ДП «Краснопільське ЛГ» та Нескучанського лісництва ДП «Тростянецьке ЛГ». ХНУМГ ім. О.М. Бекетова представляв доцент, кандидат с.-г. наук Лялін О.І. За результатами візиту було досліджено технології практичного вирощування 38 видів та форм декоративних листяних та хвойних порід в умовах відкритого та закритого ґрунту, досліджені технології організації робіт посівного та шкільного відділень, ділянок зеленого живцювання. На підприємствах встановлено сучасні напівавтоматичні системи краплинного та туманного зрошення, що дозволяють забезпечувати вирощуваний садивний матеріал необхідною кількістю вологи, добривами та засобами захисту рослин.

Отримана інформація буде використана в навчальному процесі під час підготовки студентів спеціальностей 205 «Лісове господарство» та 206 «Садово-паркове господарство» денної та заочної форм навчання.

 

Інформацію та фото підготував доц. Лялін О.І.

  

 

 

Виїздні заняття студентів кафедри Лісового та садово-паркового господарства факультету Архітектури, дизайну та образотворчого мистецтва

   

     Напередодні Дня працівника лісу що святкується щорічно у третю неділю вересня згідно з Указом Президента України «Про День працівника лісу» від 28 серпня 1993 р. № 356/93 співробітниками кафедри лісового та садово-паркового господарства та студентами спеціальностей 6.090103 – Лісове і садово-паркове господарство та 206 - Садово-паркове господарство було проведено комплекс агротехнічних заходів на базі лабораторії декоративного розсадництва та фітодизайну.

 

   Студенти та викладачі кафедри провели комплекс робіт з догляду за сіянцями і саджанцями дуба звичайного, північного та сосни кримської. Здійснено зелене живцювання шести деревних та чагарникових порід з високими декоративними властивостями загальною кількістю 1240 шт. Вихідний матеріал заготовлений на території дендропарку Житлово-комунального коледжу було належним чином підготовлено до живцювання. Студенти мали змогу на практиці закріпити набуті під час лекційних, лабораторних та практичних занять знання і опанувати практичні навички по вегетативному розмноженню декоративних порід в умовах контрольованого середовища.

Фото та матеріал підготував доцент Лялін О. І.

В УкрНДІЛГА розробляється комплексна дорожня карта

     10 вересня 2018 року в Українському науково-дослідному інституті лісового господарства та агролісомеліорації ім. Г. М. Висоцького відбувся круглий стіл «Ведення господарства в рівнинних лісах України на засадах екологічно орієнтованого, наближеного до природи лісівництва» за участі заступника голови Харківської обласної ради Скоробагача В. І., депутатів Харківської обласної ради, голови робочої групи завідувача кафедри лісового та садово-паркового господарства Харківського національного університету міського господарства ім. О. М. Бекетова професора Ткача В. П., начальника Харківського ОУЛМГ Зінченка О. І., першого заступника директора УкрНДІЛГА Висоцької Н. Ю., декана факультету лісового господарства Харківського національного аграрного університету ім. В. В. Докучаєва Ведмедя М. М., першого заступника начальника Харківського ОУЛМГ Попова О. Ф., заступника начальника Сумського ОУЛМГ Товстухи О. В., членів робочої групи з підготовки дорожньої карти (вчений секретар УкрНДІЛГА Кобець О. В., завідувачі лабораторій Лось С. А., Ворон В. П., Лісняк А. А., Букша І. Ф., Усцький І. М., завідувач науково-інформаційного відділу Оболоник І. В.), представників виробництва, прес-служби Харківської обласної ради.

    Дорожня карта призначена для ефективного планування організаційних і господарських заходів, пов’язаних із ширшим запровадженням засад екологічно орієнтованого, наближеного до природи лісівництва в процеси лісогосподарської діяльності; покращення міжсекторальної співпраці з лісових питань із урахуванням розвитку логістичних процесів; інформаційної підтримки прийняття управлінських рішень, розширення обізнаності суспільства щодо заходів, що запроваджуються.

     Під час круглого столу науковці обговорили роль комплексної дорожньої карти у визначенні та реалізації шляхів удосконалення ведення лісового господарства в рівнинних лісах України на засадах екологічно орієнтованого, наближеного до природи лісівництва з урахуванням передового європейського та світового досвіду.

Посилання на матеріал: http://uriffm.org.ua/content/v-ukrndilga-rozroblyayetsya-kompleksna-dorozhnya-karta

 

 

Впродовж 23–25 травня в Житомирському національному агроекологічному університеті  проходив II етап Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Лісове господарство». З більш докладною інформацією можна ознайомитись за посилання:

http://znau.edu.ua/tidings/top-news/u-zhnaeu-proveli-vseukrajinsku-studentsku-olimpiadu-z-lisovogo-gospodarstva#!33429716_1939562959409244_256547420316368896_n 

   

 

 

За результатами комплексної перевірки стану перевірки безпеки виробничого середовища, охорони праці, гігієни праці і протипожежного стану та громадського огляд-конкурсу з охорони праці та пожежної безпеки кафедра лісового та садово паркового господарства одержала перемогу в намінації "Краща кафедра" зав. кафедри проф. Ткач В.П. зав. лабораторією Бондаренко В.В

 

 

 

 

 

     7 травня 2018 року співробітники кафедри лісового і садово-паркового господарства на чолі із завідувачем кафедри професором Ткачем Віктором Петровичем, а також студенти привітали видатного вченого в галузі лісівництва професора кафедри Мігунову Олену Сергіївну з ювілеєм. За значні наукові здобутки в галузі лісового господарства Олена Сергіївна була нагороджена почесною грамотою Державного агентства лісових ресурсів України. Кафедра від щирого серця вітає ювіляра, бажає міцного здоров'я, подальших наукових пошуків і досягнень.

     Під час зустрічі Олена Сергіївна поділилась своїм величезним науковим досвідом, а також побажала викладачам і студентам досягати поставлених цілей.

     

 

 

 

21 квітня 2018 року у Харківському національному університеті міського господарства імені О.М. Бекетова відбувся 

День відкритих дверей.

 

     Кафедра лісового та садово-паркового господарства факультету архітектури, дизайну та образотворчого мистецтва активно прийняла участь у даному заході.  Кандидати сільськогосподарських наук, доценти Мусієнко Сергій Іванович, Ткач Людмила Іванівна, Лялін Олександр Іванович і старший викладач Солодовник Владислав Анатолійович та студенти Буць Яна, Кривенко Артем, Супрун Юлія, Мохонько Анастасія, Пузирьова Альона спілкувалися із абітурієнтами та їх батьками.

     Спеціальності кафедри, а саме «Садово-паркове господарство» та «Лісове господарство» зацікавили близько 50 учнів шкіл Харкова та області, учнів ліцеїв, колегіумів, Житлово-комунального та Чугуєво-Бабчанського лісного коледжів.

 

 

 

     Гості Дня відкритих дверей ознайомились з новітніми розробками в лісовому та садово-парковому господарстві, відвідали сучасні та забезпечені обладнанням лабораторії кафедри, дізналися про умови навчання в університеті, сучасний стан та перспективи розвитку обраної спеціальності.

 

 

 

І-й обласний (відбірковий) етап Всеукраїнського зльоту учнівських лісництв
загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів

     20 квітня кафедра лісового та садово-паркового господарства Харківського національного університету міського господарства імені О.М. Бекетова спільно з Комунальним закладом «Харківський обласний Палац дитячої та юнацької творчості» і Харківським обласним управлінням лісового та мисливського господарства а також з Харківським обласним товариством лісівників України проводили фінал І обласного (відбіркового) етапу Всеукраїнського зльоту учнівських лісництв загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів (далі – Зліт).

    Зліт проводився на базі кафедри лісового та садово-паркового господарства з метою активізації участі учнівської молоді в природоохоронній та дослідно-експериментальній роботі в галузі лісового господарства, збереження біологічного різноманіття лісових екосистем, підвищення ефективності та якості роботи учнівських лісництв.

      З вітальними словами при відкритті зльоту виступали ректор Харківського національного університету міського господарства імені О.М. Бекетова – Бабаєв В.М., перший заступник начальника Харківського обласного управління лісового та мисливського господарства – Попов О.Ф., декан факультету архітектури дизайну та образотворчого мистецтва Харківського національного університету міського господарства імені О.М. Бекетова – Рищенко Т.Д., завідувач кафедри лісового і садово-паркового господарства – проф. Ткач В.П., заст. директора Харківський обласний Палац дитячої та юнацької творчості – Посмітна Ю.А.

 

 

 

 

 

      У Зльоті взяли участь представники десяти кращих учнівських лісництв: Високобірське учнівське лісництво Балаклійського навчально-виховного комплексу «загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ступенів-дошкільний навчальний заклад»; Чемужівське учнівське лісництво Чемужівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів; Оскільське учнівське лісництво Оскільського навчально-виховного комплексу; Утківське учнівське лісництво Утківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів; Бабаївське учнівське лісництво Бабаївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів імені Героя Радянського Союзу Потапенка П.О.; Васищевське учнівське лісництво Васищевської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів; Учнівське лісництво Красноградського районного Центру дитячої та юнацької творчості та Петрівського навчально-виховного комплексу; Подолянське учнівське лісництво Подолянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, Вовчансько-Хутірське шкільне лісництво Вовчансько-Хутірської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, Гутянське шкільне лісництво Гутянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.

   У рамках заходу було представлено виставку досягнень учнівських лісництв, на яку учні представили творчі звіти, фоторепортажі про проведену природоохоронну роботу, щоденники дослідницької роботи з лісового господарства, власноруч виготовлені наочні посібники (колекції, гербарії, муляжі), вироби з природного матеріалу.

 

 

 

 

      Юні лісівники, використовуючи мультимедійні презентації, доповіли про науково-дослідницьку та агітаційно-просвітницьку природоохоронну діяльність, впровадження інноваційних технологій вирощування лісових культур, зв’язки з лісгоспами та науково-дослідними установами.

 

 

       Для учасників Зльоту було проведено пізнавальну екскурсію в музеї історії Харківського національного університету міського господарства імені Олексія Миколайовича Бекетова.

    Відповідно до висновків журі переможцями І обласного (відбіркового) етапу Всеукраїнського зльоту учнівських лісництв загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів визнано:

 

І місце:

- Високобірське учнівське лісництво Балаклійського навчально-виховного комплексу «загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ступенів-дошкільний навчальний заклад»;

ІІ місце:

- Оскільське учнівське лісництво Оскільського навчально-виховного комплексу;

ІІІ місце:

- Утківське учнівське лісництво Утківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів;

       Переможці Зльоту були нагороджені грамотами та подарунками.

    Юні лісівники Чемужівського учнівського лісництва, які отримали найвищу нагороду, візьмуть участь у ХІІ Всеукраїнському зльоті учнівських лісництв загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів, що відбудеться у Сумській області восени 2018 року.

 

 

До уваги абітурієнтів!!!

21 квітня 2018 року   
Харківський національний університет міського господарства ім. О.М. Бекетова

проводить

ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ

Кафедра лісового та садово-паркового господарства

запрошує всіх бажаючих!

 

 

 

14 КВІТНЯ 2018 РОКУ у  Харківському національному університеті міського господарства ім. О.М. Бекетова,
ФАКУЛЬТЕТ АРХІТЕКТУРИ, ДИЗАЙНУ ТА ОБРАЗОТВОРЧОГО МИСТЕЦТВА ПРОВОДИВ 
"ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ"!
 

     КАФЕДРА ЛІСОВОГО ТА САДОВО-ПАРКОВОГО ГОСПОДАРСТВА БРАЛА АКТИВНУ УЧАСТЬ У ЦЬОМУ ЗАХОДІ. ПРЕДСТАВЛЕНО ПРЕЗЕНТАЦІЇ НАШИХ СПЕЦІАЛЬНОСТЕЙ З ОСНОВНИХ ФАХОВИХ ДИСЦИПЛІН, ПРОВЕДЕНО МАЙСЕР-КЛАС ЩОДО РОБОТИ ІЗ СУЧАСНИМ ОБЛАДНАННЯМ. ГОСТІ ПРОЯВЛЯЛИ ВЕЛИКУ ЗАЦІКАВЛЕНІСТЬ,  АКТИВНО СПІЛКУВАЛИСЬ З ВИКЛАДАЧАМИ І СТУДЕНТАМИ ТА ОТРИМУВАЛИ ВИЧЕРПНУ ІНФОРМАЦІЮ НА СВОЇ ЗАПИТАННЯ.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

20.04.2018 р. у  Харківському національному університеті міського господарства ім. О.М. Бекетова 

І обласний (відбірковий) етап Всеукраїнського зльоту учнівських лісництв загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів.

     Кафедра лісового та садово-паркового господарства Харківського національного університету міського господарства імені О.М. Бекетова спільно з Комунальним закладом «Харківський обласний Палац дитячої та юнацької творчості» і Харківським обласним управлінням лісового та мисливського господарства, а також з Харківським обласним товариством лісівників України будуть проводити фінал І обласного (відбіркового) етапу Всеукраїнського зльоту учнівських лісництв загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів.

 

 

УВАГА!!!

14 КВІТНЯ 2018 РОКУ, ФАКУЛЬТЕТ АРХІТЕКТУРИ, ДИЗАЙНУ ТА ОБРАЗОТВОРЧОГО МИСТЕЦТВА ЗАПРОШУЄ НА
"ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ"!

НА ВАС ЧЕКАТИМУТЬ ЦІКАВІ МАЙСТЕР-КЛАСИ ТА ПРЕЗЕНТАЦІЯ КАФЕДРИ ЛІСОВОГО ТА САДОВО-ПАРКОВОГО ГОСПОДАРСТВА.
ЗАПРОШУЄМО ВСІХ БАЖАЮЧИХ!!! 

 

 

17 лютого на базі Архітектурно-художніх майстерень ARHOUSE було проведено святкування Студентської Масляної. Кафедра лісового та садово-паркового господарства разом зі своїми студентами вже другий рік поспіль бере активну участь у цьому заході. Студенти та викладачі кафедри презентували оригінальні страви та напої, а також провели майстер-клас зі створення оберегів та прикрас.

Святкування завершилося в кращих традиціях Масляної спалюванням зимового опудала. Всі учасники заходу отримали незабутні враження, гарний настрій та море позитивних емоцій.

 

 

 

 

 

 

 

 

МАСЛЯНА – СВЯТО ЗДАВНА ДО ТЕПЕР

 

Свято Масляної здавна ототожнювалося із весняним пробудженням природи, і тому масляний тиждень святкували за тиждень до Великого посту (припадає на лютий-березень).

Масляна святкується 7 днів, і кожен день має своє унікальне значення:

Понеділок - «зустріч Масляної». У цей день зазвичай споруджується опудало Масляної.

Вівторок - «загравання». Починається святкування, на вулицях розгулюють лицедії, діти і дорослі будують крижані замки.

Середа - «ласунка». Улюблений день всіх чоловіків, оскільки саме в середу прийнято пригощати млинцями.

Четвер - «розгул». Вважається найвеселішим днем, оскільки починаються масові гуляння, співи пісень, колядування, хороводи навколо опудала.

П'ятниця - «тещині вечорниці». Чоловіки запрошують своїх тещ на млинці.

Субота - спалюють опудало Масляної, що символізує відхід зими і прихід весни.

Неділя - «прощена неділя». У цей день потрібно просити прощення у своїх рідних і близьких, а також прощати, для того щоб увійти в піст чистим і гармонійним.

Кафедра лісового та садово-паркового господарства активно готується до святкування Студентської Масляної, яка буде проходити на базі Архітектурно-художніх майстерень ARHOUSE. Викладачі та студенти власноруч виготовляють оберіги та прикраси з природного матеріалу, які стануть в нагоді всім, хто приєднається до святкування веселого свята.

 

 

Запрошуємо всіх бажаючих!

фото доцент Лялін О.І.

 

 

 

 

 

16 грудня 2017 року у  Харківському національному університеті міського господарства ім. О.М. Бекетова відбувся День відкритих дверей.

Кафедра лісового та садово-паркового господарства факультету архітектури, дизайну та образотворчого мистецтва активно прийняла участь у даному заході.  Кандидати сільськогосподарських наук, доценти Ткач Людмила Іванівна, Тарнопільська Оксана Михайлівна, Лялін Олександр Іванович, Колєнкіна Марина Сергіївнаі ст. викладач Солодовник Владислав Анатолійович, та студенти другого, третього, четвертого курсів Ковальчук Катерина, Золотай Данило, Єдамова Анастасія спілкувалися із абітурієнтами.

 

 

Спеціальність «Садово-паркове господарство» зацікавила 47 абітурієнтів, а саме учнів шкіл Харкова та області, учнів ліцеїв, учнів Житлово-комунального та Чугуєво-Бабчанського лісного коледжів.

   

Гості  Дня  відкритих  дверей дізналися про перспективи розвитку обраної спеціальності, ознайомились з новітніми розробками в лісовому та садово-парковому господарстві та сучасним обладнанням лабораторії кафедри.

 

 

 

 

До уваги абітурієнтів!!!

Кафедра лісового та садово-паркового господарства

запрошує на ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ!

Зареєструйся онлайн та отримай подарунок!

Реєстрація за посиланням: https://goo.gl/forms/Z4tq4v1jLsaEXBYg2

Більше інформації знаходь на сайті університету: http://www.kname.edu.ua/

та на сайті кафедри:

http://lspg.kname.edu.ua/index.php/uk/

 

 

 

З матеріалами Всеукраїнської науково - практичної конференції "КОЛЕСНІКОВСЬКІ ЧИТАННЯ", присвяченій пам'яті професора О.І.Колеснікова можна ознайомитись за посиланням:

https://drive.google.com/open?id=1TSTPAO8uDuXNZn0Esa0o-_axRs1Jk-Ml

 

30-31 жовтня 2017 року на базі Харківського національного університету міського господарства ім. О.М. Бекетова проводиться Всеукраїнська науково - практична конференція "КОЛЕСНІКОВСЬКІ ЧИТАННЯ", присвячена пам'яті професора О.І.Колеснікова.

У конференції прийняли участь представники наукових установ, викладачі різних вищих навчальних закладів України пов'язаних з підготовкою спеціалістів лісового та садово-паркового господарства та студенти цього напрямку. Також були запрошені представники Харківського обласного управління лісового господарства та Харківський Державний проектно-вишукувальний інститут агромеліорації і лісового господарства.

 

 

Завідувач кафедри лісового та садово-паркового господарства урочисто розпочав конференцію, де наголосив, що даний захід в стінах ХНУМГ ім. О.М. Бекетова проводиться вперше та в подальшому це стане доброю щорічною традицією.

.

З вітальним словом виступив ректор університету Бабаєв В.М.

Конференція розпочалась з доповіді В.П. Ткача на тему «Роль наукової спадщини професора О. І. Колеснікова в розвитку лісового та садово-паркового господарства». Він висвітлив основні віхи життя видатного вченого, його наукову та педагогічну діяльність, наголосив на вагомому внеску О. І. Колеснікова в садово-паркове будівництво та ландшафтну архітектуру.

Загалом було зроблено 15 доповідей, під час яких учасники конференції ділились своїм науково-педагогічним досвідом із спеціальності лісове та садово-паркове господарство.

   
 
   
   

 

 

 

 НАГАДУЄМО!

Шановні колеги!!! Запрошуємо Вас взяти участь у Всеукраїнській науково - практичній конференції "КОЛЕСНІКОВСЬКІ ЧИТАННЯ" присвяченій пам'яті професора О.І.Колеснікова, яка відбудеться 30 - 31 жовтня в Харківському національному університеті міського господарства імені

О. М. Бекетова

https://drive.google.com/open?id=0B8k4vWPxtta-YVdBOEdXQTZuT28

 

 

7 жовтня 2017 року у Харківському національному університеті міського господарства ім. О.М. Бекетова відбувся День відкритих дверей.

Кафедра лісового та садово-паркового господарства факультету архітектури, дизайну та образотворчого мистецтва активно прийняла участь у даному заході.  Кандидат сільськогосподарських наук, доцент Мусієнко Сергій Іванович та кандидат сільськогосподарських наук, доцент Лялін Олександр Іванович і ст. викладач Солодовник Владислав Анатолійович, та студенти другого та третього курсів Ковальчук Катерина, Кривенко Артем спілкувалися із абітурієнтами.

   

Спеціальність «Садово-паркове господарство» зацікавила 55 абітурієнтів, а саме учнів шкіл Харкова та області, учнів ліцеїв, учнів Житлово-комунального та Чугуєво-Бабчанського лісного коледжів. На питання про умови навчання, проживання, перспективи університету, факультету і спеціальностей, культурно-масове та спортивне життя університету абітурієнти та їх батьки отримали вичерпну інформацію.

Гості Дня відкритих дверей дізналися про перспективи розвитку обраної спеціальності, ознайомились з новітніми розробками в лісовому та садово-парковому господарстві та сучасним обладнанням лабораторії кафедри.

   

 

 

 

 

Участь кафедри «Лісове та садово-паркове господарство» у проведені традиційного міського заходу «Ніч науки» ХНУМГ ім. О.М. Бекетова.

Співробітники кафедри «Лісове та садово-паркове господарство» Колєнкіна М.С., Ткач Л.І., Тарнопільська О.М. та студенти взяли активну участь у традиційному міському заходу «Ніч Науки», який проводився 30 вересня 2017 року.

Для проведення цього заходу були підготовлені флористичні композиції студентами 1 і 2 курсу (Говтва О., Сухомлин В., Кліменова І., Мендрін Р., Птащенко Н., Товкунов Д., Жерновніков Є., Гричка А., Ларіонова В., Катоменко М., Карунік О., Кохан В., Буркова Р., Величко М., Горбань О., Шевель Д., Івашина Т.).

   
   

 

Для гостей університету було проведено майстер-класи зі створення флористичних панно, міні садів та садово-паркових композицій, які віддзеркалювали роль та ефективність рослин у зеленій енергетиці під керівництвом викладачів кафедри та більш досвідчених студентів 3 курсу
(Адаменко В., Коваленко В.).

   
   

 

Викладачі кафедри вдячні студентам за активну участь у підготовки та проведені заходу «Ніч Науки».

 

 Доценти кафедри ЛСПГ: Ткач Л.І., Колєнкіна М.С., Тарнопільська О.М.

 

 

 

 

Шановні колеги!!! Запрошуємо Вас взяти участь у Всеукраїнській науково - практичній конференції "КОЛЕСНІКОВСЬКІ ЧИТАННЯ" присвяченій пам'яті професора О.І.Колеснікова, яка відбудеться 30 - 31 жовтня в Харківському національному університеті міського господарства імені

О. М. Бекетова

 

https://drive.google.com/open?id=0B8k4vWPxtta-YVdBOEdXQTZuT28

 

 

Підведення підсумків літньої практики студентів спеціальності «Садово-паркове господарство».

      Студенти проходили практику на базі державних та комунальних підприємств в різних областях України, що дало змогу вивчити та порівнювати методи роботи в залежності від лісорослинних та кліматичних умов, місця розташування підприємств і т. д. Під час проходження літньої практики студенти не тільки ознайомилися з процесами та технологіями робіт в лісовому та садово-парковому господарстві, а й приймали активну участь в технологічних процесах. Студенти застосували свої теоретичні знання на практиці та показали себе, як старанні й сумлінні майбутні фахівці.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Кафедра «Лісове та садово-паркове господарство» успішно виконала набір абітурієнтів в кількості 27 чоловік, що становить 90% від ліцензії. Це свідчить про високий рівень проведеної профорієнтаційної роботи кафедрою та зростаючий інтерес до нашої професії.

 

Олімпіада з напрямку «Лісове та садово-паркове господарство» 

 

 

 

На базі Житомирського національного агроекологічного університету (м. Житомир), факультету лісового господарства пройшла олімпіада з лісового та садово-паркового господарства. Де свої професійні навики демонстрували 10 команд провідних навчальних вишів України.

Серед 30 учасників олімпіади вперше були представлені студенти 1 та 2 курсу Харківського національного університету міського господарства імені О.М. Бекетова – Чернишев А.С., Бездітко А.С., Буркова Р.С.

Змагання проводились в три тури. І тур: практичний – учасникам було запропоновано 25 зразків ( пагони в безлистому стані (5 екз.), пагони в облистяному стані (5 екз.), пагони голонасінних порід (5 екз.), рослини-індикатори (5 екз.), зрізи стовбурів дерев (5 екз.).

     

 

ІІ тур: теоретичний – тестування з лісівничих дисциплін, таких як «Лісознавство», «Лісова таксація», «Озеленення населених місць», «Лісові культури» і «Дендрологія».

ІІ тур: професійні змагання у лісових насадженнях, передбачає проведення у лісі окомірної таксації окремого ростучого дерева і двох насаджень.

Не дивлячись на те що за напрямом лісове та садово-паркове господарство наш вуз навчає студентів тільки другий рік, наші представники показали високі практичні, теоретичні навики та зайняли призові місця.

     

      

Вітаємо наших учасників, бажаємо подальших успіхів і досягнення

поставлених цілей!!! 

 

 

 

І обласний (відбірковий) етап Всеукраїнського зльоту учнівських лісництв загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів

21 квітня кафедра лісового та садово-паркового господарства Харківського національного університету міського господарства імені О.М. Бекетова спільно з Комунальним закладом «Харківський обласний Палац дитячої та юнацької творчості» і Харківським обласним управлінням лісового та мисливського господарства а також з Харківським обласним товариством лісівників України проводили фінал І обласного (відбіркового) етапу Всеукраїнського зльоту учнівських лісництв загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів (далі – Зліт).

Зліт проводився на базі кафедри лісового та садово-паркового господарства з метою активізації участі учнівської молоді в природоохоронній та дослідно-експериментальній роботі в галузі лісового господарства, збереження біологічного різноманіття лісових екосистем, підвищення ефективності та якості роботи учнівських лісництв.

З вітальними словами виступали при відкритті зльоту проректор з наукової роботи Харківського національного університету міського господарства імені О.М. Бекетова – Сухонос М.К., декан факультету архітектури дизайну та образотворчого мистецтва Харківського національного університету міського господарства імені О.М. Бекетова – Рищенко Т.Д., перший заступник начальника Харківського обласного управління лісового та мисливського господарства – Попов О.Ф., заступник директора Харківський обласний Палац дитячої та юнацької творчості – Посмітна Ю.А.

У Зльоті взяли участь представники восьми кращих учнівських лісництв: Високобірське учнівське лісництво Балаклійського навчально-виховного комплексу «загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ступенів-дошкільний навчальний заклад»; Чемужівське учнівське лісництво Чемужівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів; Оскільське учнівське лісництво Оскільського навчально-виховного комплексу; Утківське учнівське лісництво Утківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів; Бабаївське учнівське лісництво Бабаївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів імені Героя Радянського Союзу Потапенка П.О.; Васищевське учнівське лісництво Васищевської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів; Учнівське лісництво Красноградського районного Центру дитячої та юнацької творчості та Петрівського навчально-виховного комплексу; Подолянське учнівське лісництво Подолянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.

У рамках заходу було представлено виставку досягнень учнівських лісництв, на яку учні представили творчі звіти, фоторепортажі про проведену природоохоронну роботу, щоденники дослідницької роботи з лісового господарства, власноруч виготовлені наочні посібники (колекції, гербарії, муляжі), вироби з природного матеріалу.

Юні лісівники, використовуючи мультимедійні презентації, доповіли про науково-дослідницьку та агітаційно-просвітницьку природоохоронну діяльність, впровадження інноваційних технологій вирощування лісових культур, зв’язки з лісгоспами та науково-дослідними установами.

У рамках заходів, присвячених Міжнародному Дню Землі та Всеукраїнській природоохоронній акції „Майбутнє лісу в твоїх руках” на території Харківського національного університету міського господарства імені О.М. Бекетова була проведена пам’ятна посадка.

Для учасників Зльоту було проведено пізнавальну екскурсію в музеї історії Харківського національного університету міського господарства імені Олексія Миколайовича Бекетова.

Відповідно до висновків журі переможцями І обласного (відбіркового) етапу Всеукраїнського зльоту учнівських лісництв загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів визнано:

І місце:

- Оскільське учнівське лісництво ДП «Ізюмський лісгосп»;

ІІ місце:

- Утківське учнівське лісництво ДП «Жовтневий лісгосп»;

ІІІ місце:

- Високобірське учнівське лісництво ДП «Балаклійський лісгосп»;

- Бабаївське учнівське лісництво ДП «Жовтневий лісгосп».

Переможці Зльоту були нагороджені грамотами та подарунками. Юні лісівники Оскільського учнівського лісництва, як переможці Зльоту, візьмуть участь у ХІ Всеукраїнському зльоті учнівських лісництв загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів, що відбудеться у Житомирській  області у вересні 2017 року.

 

 

 

Візит науковців та виробничників до ХНУМГ ім. О.М. Бекетова.

12.04.2017 р. ХНУМГ ім. О.М. Бекетова та кафедру лісового та садово-паркового господарства з дружнім візитом відвідали представники чотирьох університетів України, у яких здійснюється підготовка фахівців для лісового та садово-паркового господарства, а саме Ковалевський Сергій Борисович - доктор сільськогосподарських наук, професор, заступник директора ННІ Національного університету біоресурсів та природокористування, Шлапак Володимир Петрович - доктор сільськогосподарських наук, професор, завідувач кафедри лісового господарства Уманського національного університету садівництва, Гайда Юрій Іванович - доктор сільськогосподарських наук, професор, Тернопільського національного економічного університету та Олійник Василь Степанович - доктор сільськогосподарських наук, професор, завідувач кафедри лісознавства ДВНЗ «Прикарпатський національний університет ім. В. Стефаника». Також не оминув увагою університет і УкрНДІ лісового господарства та агролісомеліорації ім. Г.М. Висоцького, його представляла Висоцька Наталя Юріївна - кандидат сільськогосподарських наук, старший науковий співробітник, перший заступник директора з наукових питань. Природньо, що навчальні установи не оминає увага і виробничників, бо саме тут, у стінах ХНУМГ ім. О.М. Бекетова навчаються їх майбутні професійні кадри. Тому кафедрою та спеціальністю «Садово-паркове господарство» зацікавився Тараненко Юрій Миколайович - начальник одного із найпотужніших у країні Полтавського обласного управління лісового та мисливського господарства.

Делегацію радо вітав доктор сільськогосподарських наук, професор, член-кореспондент НААН України Ткач Віктор Петрович. Гості відвідали корпуси та музей університету, навчальні аудиторії та дослідницькі лабораторії, де навчаються студенти спеціальності «Садово-паркове господарство». Особливою «перлиною» зустрічі стало відвідування лабораторії «Рекреаційного лісівництва» на базі архітектурно-художніх майстерень «ARHOUSE».

У підсумку учасники зустрічі відмітили високий якісний рівень матеріального забезпечення навчального процесу, обмінялися контактами та запросили представників кафедри лісового та садово-паркового господарства та студентів спеціальності «Садово-паркове господарство» до участі у спільних наукових та культурних заходах.

Лялін О.І.,

канд. с.-г. наук, доцент

Фото: Коровкіна А.А.

 

12 квітня студенти кафедри «Лісового та садово-паркового господарства» Харківського національного університету міського господарства імені О.М .Бекетова прийняли участь в заході в присвяченому Всеукраїнській акції «Майбутнє лісу в твоїх руках».

Спеціалісти Харківського обласного управління лісового та мисливського господарства провели масовий захід зі школярами Комунального закладу «Харківська загальноосвітня санаторна школа-інтернат ІІІ ступенів №9» Харківської обласної ради.

Під час заходу була проведена лекція-бесіда на тему «Створення лісових насаджень, як одного з основних компонентів збереження біорізноманіття та екологічної рівноваги на планеті» для 7-10 класів. Лісівники разом з дітьми та вчителями висадили молоді дерева берези та липи на території школи. Студентами кафедри лісового та садово-паркового господарства Харківського національного університету міського господарства імені О.М .Бекетова проведена профорієнтаційна бесіда з учнями 7-11 класів.

Дітвора була дуже задоволена проведеним дійством. Деякі активні школярі намагались долучитись до посадки кожного дерева, яке висаджувалось цього дня.

http://www.kharkivlis.gov.ua/index.php/arkhiv-novin/525-lisivniki-razom-z-ditmi-proveli-aktsiyu

   

 

Студенти кафедри лісового та садово-паркового господарства Харківського національного університету міського господарства імені О.М .Бекетова проводять весняну посадку на базі Архітектурно-художніх майстерень ARHOUSE, під керівництвом доцента кафедри Ляліна Олександра Івановича

 

 

 

 

 

 

25 лютого о 10.00 годині на базі Архітектурно-художніх майстерень ARHOUSE розпочалося святкування студентської Масляниці. Кафедра лісового так садово-паркового господарства разом зі своїми студентами прийняла активну участь. Від кафедри були представлені пригощання зібрані та приготовлені власними руками. Студенти скуштували гарячого липового чаю з самовару та млинці з різноманітними ласощами (малинове та айвове варення, мед, різноманітні гриби, ягоди горобини, горіхи та інше). Особливо здивувало всіх та порадувало варення із соснових шишок, адже воно не тільки смачне, а й має цілющі властивості.

      

 

 

 

 

11 лютого 2017 року у Харківському національному університеті міського господарства ім. О.М. Бекетова відбувся День відкритих дверей.

Кафедра лісового та садово-паркового господарства факультету архітектури, дизайну та образотворчого мистецтва активно прийняла участь у даному заході. Заступник завідувача кафедри, кандидат сільськогосподарських наук Мусієнко Сергій Іванович та кандидати сільськогосподарських наук, доценти Ткач Людмила Іванівна, Лялін Олександр Іванович, кандидат сільськогосподарських наук, ст. науковий співробітник Тарнопільська Оксана Михайлівна і ст. викладач Солодовник Владислав Анатолійович спілкувалися із абітурієнтами.

   
   

Спеціальність «Садово-паркове господарство» зацікавила 43 абітурієнтів, а саме 28 учнів шкіл Харкова та області, 3 учнів ліцеїв, 3 учнів Балаклійського НВК та Харківського художнього училища і 9 учнів Житлово-комунального та Чугуєво-Бабчанського лісного коледжів. На питання про умови навчання, проживання, перспективи університету, факультету і спеціальностей, культурно-масове та спортивне життя університету абітурієнти та їх батьки отримали вичерпну інформацію.

Гості Дня відкритих дверей дізналися, що науково-педагогічний склад університету, факультету та кафедри не лише забезпечує отримання якісної, конкурентоспроможної фахової освіти у студентів, а і сприяє їх подальшому науковому становленню, яке у наступному завершується отриманням наукових ступенів та вчених звань за підтримки завідувача кафедри лісового та садово-паркового господарства професора, д-ра с.-г. наук Ткача Віктора Петровича, співробітників кафедри та дружнього кафедрі Українського науково-дослідного інституту лісового господарства та агролісомеліорації ім. Г.М. Висоцького.

Доцент, канд. с.-г. наук Лялін О.І.

 

 

Українські лісівники разом з шотландськими колегами обговорили питання ведення лісового господарства

24.01.2017

 

Представники Лісової Комісії Шотландії, Конфедерації компаній лісового комплексу Великобританії Confor та Центру наук про деревину і технології її використання разом з українськими лісівниками, науковцями і керівниками управлінь лісомисливського господарства під час круглого столу обговорили стан галузі, підходи до ведення лісового господарства обох країн, основні виклики та перспективи розвитку, сьогодні, 24 січня, уДержлісагентстві.

Відкриваючи засідання, т. в. о. Голови Державного агентства лісових ресурсів України Христина Юшкевичпідкреслила важливість та актуальність питання розвитку лісової галузі.

«Нашим відомствам є чого повчитися один у одного: за сто років Великобританії вдалося збільшити лісистість з 5% до 13%, а колегам з Великобританії також цікаво вивчити досвід ведення лісового господарства в Україні», - повідомила Христина Юшкевич.

Т. в. о. Голови Держлісагентства розповіла про плани співпраці з шотландськими колегами, зокрема, у розвитку наближеного до природи лісівництва, збереження біорізноманіття лісів, ефективного та раціонального використання лісових ресурсів.

Також очільник Держлісагентства додала, що українською стороною розроблено проект Меморандуму про співпрацю з Лісовою Комісією Шотландії та після його узгодження ми очікуємо на його підписання.

Христина Юшкевич підкреслила важливість наукової співпраці: «Зміна клімату породжує нові виклики, потрібні наукові розробки, щоб зберегти наші ліси, створити стійкі насадження, у цьому ми також будемо переймати досвід британських колег».

Завідувач сектору міжнародних відносин, науки та зв’язків з громадськістю Любов Полякова поінформувала іноземних гостей про стан розвитку лісової галузі. А про принципи роботи електронного обліку деревини розповів в. о. директора державного підприємства «Лісогосподарський інноваційно-аналітичний центр» Ярослав Сколота.

Про структуру, основні задачі та принципи роботи лісового господарства Великобританії поінформувала учасників представник Лісової комісії Шотландії Аманда Брайан.

«Лісові господарства України та Великобританії мають багато спільного, адже лісистість Великобританії складає 13%, окремо Шотландії – 18%, а України – 15,9 %», - повідомила Аманда Брайан.

Вона розповіла, що британські лісівники, також, як і українські ставлять собі за мету збільшення лісистості країни, велика увага приділяється питанням екології, оскільки минулого століття відбувалось створення лише монокультурялини.

«Ми маємо певний досвід у цьому, адже у 1919 році лісистість нашої країни становила всього 5%. Ми готові обмінюватися досвідом у цьому питанні», - додала Аманда Брайан.

Також вона розповіла про структуру Лісової комісії, принципи ведення лісового господарства Великобританії та лісову освіту.

Також у круглому столі взяли участь заступник Голови Держлісагентства Володимир Бондар, технічний директор Конфедерації компаній лісового комплексу Великобританії Confor Ендрю Хілдон, керівник Центру наук про деревину і технології її використання Інституту сталого будівництва Единбурзького університету ім. ДжНепераДеніел Рідлі-Елліс, керівник освітніх програм Британської Ради Людмила Таценко, заступник голови Наглядової ради НЛТУ України, член колегії ДАЛРУ Олексій Пристая, директор науково-дослідного інституту лісового господарства та агролісомеліорації імені Г. М. Висоцького Віктор Ткач, національний координатор програми FLEG в Україні Юрій Марчук та інші.

 http://dklg.kmu.gov.ua/forest/control/uk/publish/article?art_id=176071&cat_id=32888

 

 

Держлісагентство сприяє ідентифікації та збереженню пралісів в Україні

З метою удосконалення законодавства у Верховній Раді України був розроблений законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони пралісів згідно Рамкової конвенції про охорону та сталий розвиток Карпат» (реєстр. № 4480), який прийнятий у першому читанні 17 січня 2017 року.

Основною метою прийняття цього законопроекту є  виконання  Рамкової конвенції про охорону та сталий розвиток Карпат, ратифікованої Україною 07.04.2004 р. та Протоколу про стале управління лісами до Рамкової конвенції про охорону та сталий розвиток Карпат, ратифікований Законом України від 16.10.2012 р. № 5432 в частині охорони пралісів.

Державне агентство лісових ресурсів України підтримує необхідність внесення змін до законодавства та звертає увагу на необхідність фахового доопрацювання законопроекту до другого читання.

Наразі у проекті закону міститься тавтологія у визначенні терміну «праліси», а саме «людської діяльності людини». Згідно з пропозиціями Всесвітнього Фонду Природи (WWF) і Міжнародного Союзу Охорони Природи (IUCN) до пралісів, або первинних лісів, зараховують такі, які не зазнали змін під впливом людини. Також у рішенні звіту Конференції Міністрів лісового господарства Європи (MCFPE) у 1996 році пралісом названо лісовий масив, який практично не зазнавав людського втручання і у своїй структурі та динаміці демонструє природний розвиток. Тому, у подальшому посиланні на термін «праліси», пропонуємо розглянути можливість викласти підпункт k статті 7 Лісового протоколу, 2011 до Карпатської конвенції, 2004, у такій редакції: "k) «праліси» – це природні ліси, які не зазнавали безпосереднього впливу діяльності людини в ході свого розвитку».

Щодо самого законопроекту, то запропоновані зміни до Лісового кодексу України потребують виключення. Така необхідність зумовлена тим, що законопроектом передбачається усі праліси оголосити об’єктами природно-заповідного фонду, а статтею 100 Лісового кодексу України  вже прописані особливості охорони, захисту, використання та відтворення лісів на землях природно-заповідного фонду.

Варто зазначити, що з метою збереження біорізноманіття в лісах державні лісогосподарські підприємства відповідно до Лісового кодексу України (стаття 85) забезпечують охорону рідкісних і таких, що перебувають під загрозою зникнення, видів тваринного і рослинного світу, рослинних угруповань, пралісів, інших цінних природних комплексів.

Окрім того, під час Четвертої конференції сторін Карпатської конвенції, що відбулась у вересні 2014 року, було досягнуто домовленостей щодо необхідності проведення робіт з ідентифікації пралісів.

За фінансової підтримки Федерального міністерства у справах довкілля, охорони природи, будівництва та ядерної безпеки Федеративної Республіки Німеччини та за сприяння Дунайсько-Карпатської Програми Всесвітнього фонду природи у лісах Держлісагентства в 2016 році розпочато реалізацію проекту «Ідентифікація та збереження старовікових лісів та пралісів в Українських Карпатах».

Саме завдяки сталому управлінню лісами лісогосподарськими підприємствами Держлісагентства на сьогодні існує можливість створювати нові об’єкти природно-заповідного фонду за рахунок пралісів та визначати подальші кроки щодо їх збереження.

http://dklg.kmu.gov.ua/forest/control/uk/publish/article?art_id=175836&cat_id=32888

Прес-служба Держлісагентства

 

Уряд затвердив порядок виплати академічних стипендій у 2017 році

 28-12-16, 16:29 /  КАТЕГОРІЯ: НОВИНИ