Кафедра ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва вітає із отриманням диплому ІІІ ступеня Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт студенту четвертого курсу СПГ 2017-1  Метиженко Юлію Олександрівну та її наукового керівника – доцента Колєнкіну Марину Сергіївну!

23.03.2021 р. Метиженко Ю. О. прийняла участь у II турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт у галузі знань 19 «Архітектура та будівництво» (секція екологічні аспекти сталого розвитку міст). За результатами оцінки рецензентів, а також виступу Юлії Олександрівни на конференції, робота на тему: "Санітарний стан рослин роду Tilia Mill. у вуличних насадженнях м. Харкова" отримала 133 бали, а її авторка диплом ІІІ ступеня.

Метиженко 1  Метиженко 3

Заняття з «Дендрології» проходять не тільки в лабораторії, але ще й в оранжереї і ботанічному саді.

04.03.2021 р. для студентів групи СПГ 2020-1 було проведено практичне заняття щодо різноманіття голонасінних рослин в ботанічному саді і оранжереї ХНПУ імені Г.С. Сковороди. Тепла погода сприяла гарному настрою і активному знайомству із деревними рослинами.

Навчальна дисципліна "Тропічні та субтропічні рослини" дозволяє досліджувати різноманіття корисних і цікавих рослин. Студенти груп СПГ 2019-1 і СПГ 2020-1у на практичному занятті в оранжереї ХНПУ змогли побачити рослини з групи цитрусових, ефіроолійних, гранати, фейхоа, фікуси, тетрастигму і багато інших в квітуючому стані та із плодами. Заняття було досить насиченим і продуктивним.

Тропічні3  Тропічні1 
 Дендрологія3  Дендрологія1

2 березня 2021 року о 15.00 на базі кафедри ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва за участі та підтримки Асоціації ландшафтних архітекторів України (АЛАУ) відбувся методичний семінар на тему «Формування компетенцій фахівців садово-паркового господарства в контексті компенсаційного озеленення міст».

     В роботі семінару прийняли участь члени кафедри та представники провідних організацій у галузі садово-паркового господарства та ландшафтної архітектури з різних міст України: Чаус Ольга – президент АЛАУ, директор ТОВ Вишукане Садівництво (м. Київ); Рябець Володимир – член правління АЛАУ, виконавчий директор ТОВ Вишукане Садівництво (м. Київ); Казаков Дмитро – ландшафтний архітектор ТОВ Вишукане Садівництво (м. Київ); Софієв Рустам – член АЛАУ, керівник ландшафтного бюро «AquaMuzarai» (м. Київ); Снопок Наталія – член АЛАУ, директор ТОВ студії ландшафтного дизайну «Грін дизайн» (м. Київ); Білоус Ольга – член правління АЛАУ, директор садово-ландшафтного центру «Антураж» (м. Вінниця); Капустяк Олексій – член АЛАУ, директор компанії «Archiflora» (м. Харків); Турко Олег – компанія «Archiflora» (м. Харків).

     В ході роботи семінару було обговорено сучасні запити на ринку ландшафтних послуг, компетенції випускників спеціальності 206 «Садово-паркове господарство», які необхідні в контексті розвитку галузі. За результатами семінару було окреслено напрями подальшої співпраці та удосконалення освітньо-професійних програм спеціальності 206 «Садово-паркове господарство».

 

Семінар 1 Семінар 2.1

26 лютого 2021 року на базі кафедри ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва Харківського національного університету міського господарства імені О. М. Бекетова відбувся науково-практичний семінар "Зелені дахи як приклад компенсаційного озеленення міст"

   В ході семінару було обговорено сучасні тенденції застосування озеленення дахів, а також їх значення як елементу компенсаційного озеленення міст. Головним спікером семінару керівником ТОВ "Вишукане садівництво", членом правління Асоціації ландшафтних архітекторів УкраїниРябець Володимиром було представлено практичний досвід влаштування зелених дахів на різних типах основ, окреслено основні конструктивні схеми створення інтенсивного та екстенсивного озеленення, а також особливості влаштування системи зрошення.

 

 Семінар 5 Семінар 6 
 Семіна 4  Семінар 3
 Семіна 1  Семінар 2

Шановні студенти!

З метою покращення якості освітнього процесу на сайті кафедри розміщені анкети щодо актуальних питань підготовки фахівців спеціальності 206 "Садово-паркове господарство". Пройти опитування  можна у вкладенні "Анкетування", обравши відповідну анкету. Заповниши анкети Ви можете висловити свою думку, яка є важливою та буде врахована. Дякуємо за співпрацю!

 


25 листопада 2020 року на базі кафедри ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва Харківського національного університету міського господарства імені О. М. Бекетова відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Колесніковські читання», присвячена пам’яті проф. О. І. Колеснікова

В ході роботи відбулася наукова дискусія, присвячена актуальним питанням підготовки фахівців садово-паркового господарства; моніторингу урбоекосистем, історичним аспектам, регіональним особливостям та перспективним напрямам міського озеленення, адаптації ландшафтних об’єктів.

У роботі конференції прийняли участь представники 19 установ та організацій з 11 міст України, серед яких: Державний дендрологічний парк «Олександрія» НАН України, Одеський національний університет імені І.І. Мечникова, Харківський національний технічний університет сільського господарства ім. Петра Василенка, Національний університет біоресурсів і природокористування України, Національний лісотехнічний університет України, Львівський державний університет безпеки життєдіяльності, Національний Університет «Львівська політехніка» та ряд інших.

 1  2 3 
 4  5  6.png
 7  8  9

 

ШАНОВНІ СТУДЕНТИ!

23 листопада 2020 року о 10.15 на кафедрі ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва відбудеться науково-практичний семінар на тему «Національний код в українському ландшафті» для студентів магістратури та четвертого курсу спеціальності 206 «Садово-паркове господарство».

Доповідач – ландшафтний архітектор, Член Національної спілки архітекторів України, Президент Київського ландшафтного клубу Джунь Оксана Олегівна.

Науково-практичний семінар відбудеться в режимі он-лайн за допомогою Google meet. Для приєднання до роботи семінару треба пройти за посиланням: https://meet.google.com/gqk-fwyj-pav

 

ШАНОВНІ КОЛЕГИ!

Кафедра ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва ХНУМГ ім. О. М. Бекетова запрошує прийняти участь у роботі Всеукраїнської науково-практичної конференції «КОЛЕСНІКОВСЬКІ ЧИТАННЯ», присвяченої пам’яті проф. О.І. Колеснікова, яка відбудеться 25 листопада 2020 року.

ТЕМАТИЧНІ НАПРЯМИ КОФЕРЕНЦІЇ

  1. Актуальні питання підготовки фахівців садово-паркового господарства
  2. Моніторинг урбоекосистем: міжнародний досвід, сучасні тенденції та значення для сталого розвитку міст
  3. Історичні аспекти, регіональні особливості та перспективні напрями міського озеленення
  4. Адаптація ландшафтних об’єктів: містобудівні, екологічні, рекреаційні та соціокультурні аспекти

ФОРМАТ ПРОВЕДЕННЯ ТА ФОРМИ УЧАСТІ

Всеукраїнської науково-практичної конференції «КОЛЕСНІКОВСЬКІ ЧИТАННЯ» проводитиметься в он-лайн форматі.

Форма участі:

  • презентація матеріалів та доповідь;
  • публікація тез у збірнику матеріалів конференції.

УМОВИ УЧАСТІ

Для участі у роботі Всеукраїнської науково-практичної конференції «КОЛЕСНІКОВСЬКІ ЧИТАННЯ» необхідно до 15 листопада 2020 надіслати на e-mail: lspg@kname.edu.ua:

- заявку на участь;

- тези доповіді

КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ

Детальнішу інформацію можна отримати в інформаційному листі

Поставити питання та отримати детальнішу інформацію можна:

- на кафедрі ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва ХНУМГ ім. О. М. Бекетова – м. Харків, вул. Маршала Бажанова, 17, корп. Будівництва та менеджменту ХНУМГ, поверх 4, каб. 403, тел.: (057) 707-31-20;

- електронною поштою e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.;

- у телефонному режимі:

Гатальська Надія Вікторівна

Тел: (067) 728-69-20

Колєнкіна Марина Сергіївна

Тел: (098) 572-29-13

(050) 276-31-09

Звягінцева Ярослава Миколаївна

Тел: (067) 576-33-94

Програма конференції буде надіслана до 20 листопада 2020 року.