НОВИНИ

 

Здобувачка кафедри ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва Дар'я Підгорна виступила з доповіддю на Студентській науковій конференції в Чернівцях

13 травня 2025 року Підгорна Д.С., здобувачка групи СПГ 2022-1, виступила з доповіддю на Студентській науковій конференції, яка відбулась у Чернівцях і була присвячена 150-річчю з дня заснування Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

 

   ПД К

Доповідь здобувачки кафедри ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва Дар'ї Підгорної на Студентській науковій конференції, яка присвячена 150-річчю з дня заснування Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича

 

Дата створення: 14 травня 2025

 


Здобувачка кафедри ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва Дар'я Підгорна отримала диплом ІІ ступеня за підсумками ІІ туру конкурсу студентських наукових робіт

Вітаємо Підгорну Д.С., здобувачку групи СПГ 2022-1, з участю у ІІ турі конкурсу студентських наукових робіт (галузь 206 - Садово-паркове господарство), що відбувся 25 квітня 2025 року на базі Сумського національного аграрного університету, і отриманням диплома ІІ ступеня. Бажаємо подальших успіхів!

 

   Диплом Підгорна

Диплом ІІ ступеня, який отримала здобувачка кафедри ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва Дар'я Підгорна

 

Дата створення: 8 травня 2025

 


Здобувачі кафедри ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва взяли участь у міжнародному форумі

Упродовж 24-25 квітня тривала ХVІII Всеукраїнська науково-технічна конференція здобувачів вищої освіти (90-а науково-технічна конференція ХНУМГ імені О.М. Бекетова) «СТАЛИЙ РОЗВИТОК МІСТ: ПОСТВОЄННИЙ ПЕРІОД». Здобувачі Жмурко Є.А. (МСПГ 2024-1), Кабак А.А. (МСПГ 2024-1), Бикова П.П. (СПГ 2021-1), Іванова К.С. (СПГ 2021-1), Щербак А.А. (СПГ 2024-1), а також здобувачка 3 курсу ВСП «ЖКФК ХНУМГ імені О.М. Бекетова» Нагорна С.В. виступили з доповідями на засіданні секції «Садово-паркове господарство».

 

К 1 thumb1

К 1 thumb2

Доповіді здобувачів кафедри ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва під час проведення ХVІII Всеукраїнської науково-технічної конференції «СТАЛИЙ РОЗВИТОК МІСТ: ПОСТВОЄННИЙ ПЕРІОД» (засідання секції «Садово-паркове господарство»)

 

Дата створення: 25 квітня 2025

 


Здобувачі кафедри ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва взяли участь у міжнародному форумі

18 квітня 2025 року розпочався XI International Forum for Researchers «RESEARCH AND EDUCATION IN THE GLOBAL WORLD: EUROINTEGRATION PROCESSES». Здобувачі групи СПГ 2024-1 Григорук В.В., Гузенко С.Т., Щербак А.А., а також здобувачка групи СПГ 2023-1 Іванова К.С. виступили з доповідями під час засідання секції 4 «Latest Achievements іn Engineering, Ecology аnd Architecture».

 

  18 04 25

Доповіді здобувачів кафедри ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва під час проведення XI International Forum for Researchers «RESEARCH AND EDUCATION IN THE GLOBAL WORLD: EUROINTEGRATION PROCESSES»

 

Дата створення: 18 квітня 2025

 


Відбулося міжвузівське практичне заняття з дисципліни «Аранжування, флористика та фітодизайн архітектурного середовища» за участі завідувача лабораторії ботанічного саду НУБіП Вінтоняк І.Ю.

10 квітня 2025 року практичне заняття для здобувачів групи СПГ 2021-1 на тему «Створення вінка й оформлення кошика» з дисципліни «Аранжування, флористика та фітодизайн архітектурного середовища» провела завідувач лабораторії ботанічного саду НУБіП Вінтоняк І.Ю. Здобувачі дізналися про особливості підготовки рослин і допоміжного матеріалу, а також взяли участь у майстер-класі з виготовлення композицій для жінки і чоловіка, а також до Великодня.

 

  Аранжування

Зустріч здобувачів кафедри ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва із завідувачем лабораторії ботанічного саду НУБіП Вінтоняк І.Ю.

 

Дата створення: 10 квітня 2025

 


Участь співробітників та здобувачів кафедри ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва у профорієнтаційному заході у Метрошколі

Асистент кафедри ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва Пліско Д.А. і здобувачка групи М СПГ 2024-1 Білецька К.С. взяли участь у профорієнтаційному заході у Метрошколі. Майбутні абітурієнти мали змогу долучитися до флористичного майстер-класу з виготовлення букетів, дізналися про умови вступу, особливості навчання і перспективи працевлаштування.

 

 photo 2025 03 26 19 59 50  photo 2025 03 26 19 59 52

Участь асистента кафедри ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва Пліско Д.А. (на фото справа по центру) і здобувачки групи М СПГ 2024-1 Білецької К.С. (на фото зліва біля стіни) у профорієнтаційному заході у Метрошколі

 

Дата створення: 27 березня 2025

 


Підвищення професійного досвіду викладачами кафедри ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва

З метою підвищення професійного рівня в контексті викладання дисципліни для магістрантів «Екодизайн культурних ландшафтів» 21 лютого 2025 року старший викладач, кандидат сільськогосподарських наук Подольхова М.О. відвідала лекцію Олени Марченко – дизайнерки та викладачки пермакультури.

Лекція була організована ГС «Пермакультура в Україні» (https://www.permaculture.in.ua/index.php/uk/) та присвячена сучасним трендам і пермакультурі в ландшафтному дизайні.

Пані Олена провела слухачам віртуальну екскурсію сучасними садами Копенгагена через призму погляду пермакультурного дизайнера.

 001

002

Віртуальна екскурсія сучасними садами Копенгагена, яку проводить дизайнерка та викладачка пермакультури Олена Марченко

 

Дата створення: 22 лютого 2025

 


Участь викладачів кафедри ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва у щорічній конференції International Conference on Urban Infrastructure Sustainable Development and Renovation

Викладачі кафедри ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва традиційно взяли участь у роботі щорічної конференції International Conference on Urban Infrastructure Sustainable Development and Renovation (MistoBud-2025). З доповідями виступили проф. Н.В. Гатальська і доц. У.М. Соколенко.

 

К1

К2

Доповіді викладачів кафедри ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва на конференції International Conference on Urban Infrastructure Sustainable Development and Renovation

 

Дата створення: 31 січня 2025

 


Переможці «Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт у 2024/2025 н.р.»

Вітаємо переможців «Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт у 2024/2025 н.р.» (І етап) і бажаємо їм подальших успіхів! Пишаємося вами!

 

01 thumb

Результати Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт
(творчий задум і дизайн: Марія Бацько (СПГ 2021-1))

Переглянути фотозвіт повністю

 

Дата створення: 20 січня 2025

 


Участь здобувачів групи СПГ 2021-1 і магістрів кафедри ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва у панельній дискусії «Магістерська освіта в Україні: очікування VS реальність у контексті глобальних викликів»

Здобувачі групи СПГ 2021-1 і магістри 10 січня 2025 року долучилися до панельної дискусії «Магістерська освіта в Україні: очікування VS реальність у контексті глобальних викликів» за участю членів НАЗЯВО. Відеотрансляція відбулась на сторінці Kolo Znan' за посиланням https://www.facebook.com/profile.php?id=61571737201444.

 

001М

Панельна дискусія «Магістерська освіта в Україні: очікування VS реальність у контексті глобальних викликів» за участю членів НАЗЯВО

 

Дата створення: 14 січня 2025

 


Вітаємо учасників Школи розвитку «Ландшафтний дизайнер» та наукового гуртка «Фітодослідник», які посіли призові місяця на ІІ етапі олімпіади з екології та на ІІ етапі захисту робіт у МАН

Вітаємо Рекушева Єлизара, учасника Школи розвитку «Ландшафтний дизайнер», який посів ІІІ місце на ІІ етапі олімпіади з екології, і Кузьменко Вероніку, учасницю наукового гуртка «Фітодослідник», із І місцем на ІІ етапі захисту робіт у МАН.

Бажаємо подальших успіхів!

 

02Ек

Виступ Рекушева Єлизара, учасника Школи розвитку «Ландшафтний дизайнер»

 

01МАН

Виступ Кузьменко Веронікиучасниці наукового гуртка «Фітодослідник»

 

Дата створення: 27 грудня 2024

 


На кафедрі ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва відбулося чергове заняття Школи розвитку «Ландшафтний дизайнер»

18 грудня 2024 року на черговому занятті Школи розвитку «Ландшафтний дизайнер» учасники проводили досліди із визначення екологічних умов на ділянках!

 

ЛД

Заняття школи розвитку «Ландшафтний дизайнер», яке проводить доцент кафедри ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва, кандидат біологічних наук Яніна Вікторівна Гончаренко

 

Дата створення: 19 грудня 2024

 


На кафедрі ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва відбувся захист кваліфікаційних робіт здобувачів магістерського рівня

18 грудня 2024 року на кафедрі ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва відбувся захист кваліфікаційних робіт здобувачів магістерського рівня спеціальності 206 «Садово-паркове господарство».

Вітаємо магістрів і їхніх керівників!

Бажаємо карʼєрного розвитку та здобутків у роботі, пошуку себе та підкоренні нових вершин! Будьте собою, працюйте та перемагайте! Нехай Вам щастить! А рідні стіни @beketovuni радо вітатимуть вас у себе)

 

Д1

Захист кваліфікаційних робіт здобувачів магістерського рівня
(творчий задум і дизайн: Марія Бацько (СПГ 2021-1))

Переглянути фотозвіт повністю

 

Дата створення: 19 грудня 2024

 


Відбулося практичне заняття для здобувачів академічної групи СПГ 2021-1 на тему «Новорічне аранжування»

25 листопада 2024 року відбулось практичне заняття для здобувачів академічної групи СПГ 2021-1 на тему «Новорічне аранжування». Заняття провела майстер-флорист, завідувач лабораторії квітникарства та фітодизайну Ботанічного саду НУБІП України, Вінтоняк Ірина, яка познайомила із технікою виготовлення новорічних і різдвяних атрибутів.

 

001 1 002 2

 Зустріч здобувачів кафедри ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва з майстром-флористом, завідувачем лабораторії квітникарства та фітодизайну Ботанічного саду НУБІП України, Вінтоняк Іриною

 

Дата створення: 26 листопада 2024

 


Відбулася міжвузівська лекція з дисципліни «Ґрунтознавство» за участі кандидата біологічних наук Оксани Іванівни Леневич

22 листопада 2024 року під час лекційних занять із дисципліни «Ґрунтознавство» відбулася інтернет-зустріч студентів 1 курсу (групи СПГ 2024-1) кафедри ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва із кандидатом біологічних наук, працівником кафедри ґрунтознавства і географії ґрунтів Львівського національного університету імені Івана Франка та молодшим науковим співробітником відділу екосистемології Інституту екології Карпат НАН України Оксаною Іванівною Леневич.

В останні десятиліття природні територіальні комплекси (національні природні парки, регіональні ландшафтні парки, приміські зони відпочинку, міські парки тощо) зазнають значного рекреаційного впливу. Значне зростання рекреаційного навантаження зумовлено як природно-ресурсним потенціалом території, так і добре розвиненою транспортною мережею чи розбудовою туристичної інфраструктури. Загально відомо, що нерегульоване рекреаційне навантаження негативно позначається на стійкості та функціонуванні природних екосистем, що має добре виражений характер в межах стежок чи туристичних шляхів (лінійний тип рекреаційного навантаження) або ж у місцях коротко- та довготривалого відпочинку ‒ стаціонарна форма рекреації (площинний тип). Низка проведених наукових робіт засвідчує, що внаслідок рекреаційного навантаження найбільших змін зазнає ґрунтовий покрив. Внаслідок витоптування порушується функціонування едафотопу, яке чітко простежується за основними властивостями ґрунтів – фізичними, водно-фізичними, фізико-хімічними та біотичними.

Прослухавши лекцію за темою «Вплив рекреаційного навантаження на властивості ґрунтів» з’ясували, що збільшення щільності будови ґрунту призводить до ерозійних процесів на туристичних шляхах (крутістю більше 15º) та дегуміфікації ґрунту, що сумарно зумовлює до перебудови функціонування організмів деструкторів органічної речовини в ґрунті. На прикладі НПП «Сколівські Бескиди» Оксана Іванівна ознайомила студентів з методикою оцінки впливу рекреаційного навантаження на ґрунтовий покрив у межах лісових та лучних екосистем та її практичним застосуванням, виокремили основні проблеми та можливі шляхи вирішення негативних наслідків впливу рекреаційного навантаження на ґрунтовий покрив.

 

На сайт 01

На сайт 02

Зустріч здобувачів кафедри ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва із кандидатом біологічних наук, працівником кафедри ґрунтознавства і географії ґрунтів Львівського національного університету імені Івана Франка та молодшим науковим співробітником відділу екосистемології Інституту екології Карпат НАН України Оксаною Іванівною Леневич

 

Дата створення: 23 листопада 2024

 


Відбулась ІІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Колесніковські читання», присвячена пам’яті проф. О.І. Колеснікова

19 листопада 2024 року на кафедрі ландшафтного проєктування та садово-парковго мистецтва відбулася традиційна ІІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «КОЛЕСНІКОВСЬКІ ЧИТАННЯ», присвячена пам’яті проф. О.І. Колеснікова за такими напрямами:

  • Актуальні питання підготовки фахівців садово-паркового господарства.
  • Моніторинг урбоекосистем: міжнародний досвід, сучасні тенденції та напрями застосування у післявоєнній відбудові міст України.
  • Відновлення та адаптація ландшафтних об’єктів: містобудівні, екологічні, рекреаційні та соціокультурні аспекти.
  • Природоорієнтовані рішення для розвитку міських екосистем.
  • Виклики змін клімату та сучасні заходи щодо адаптації до них в умовах урбосередовища.

У роботі конференції взяли участь понад 100 учасників (науково-педагогічні працівники, наукові співробітники, здобувачі вищо освіти) із 12 регіонів України. Директор ННІ архітектури, дизайну та образотворчого мистецтва ХНУМГ імені О.М. Бекетова проф. Рищенко Т.Д. відкрила конференцію і побажала учасникам плідної роботи. Зі вступним словом виступила завідувач кафедри ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва ХНУМГ імені О.М. Бекетова проф. Олексійченко Н.О. На пленарному засіданні заслухали доповіді таких відомих фахівців: Джунь О.О., ландшафтний архітектор, Член Національної спілки архітекторів України, Президент Київського ландшафтного клубу; доц. Гатальська Н.В., проф. кафедри ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва ХНУМГ імені О.М. Бекетова; проф. Білоус А.М., зав. каф. таксації лісу та лісового менеджменту НУБіП України; проф. Мєшкова В.Л., головний науковий співробітник відділу ентомології, фітопатології та фізіології Українського НДІ лісового господарства та агролісомеліорації ім. Г.М. Висоцького; проф. Бідолах Д.І., проф. каф. лісового і садово-паркового господарства ВП НУБіП України «Бережанський агротехнічний інститут»; доц. Швець М.В., доц. кафедри лісівництва, лісових культур та таксації лісу Поліського національного університету; доц. Підховна С.М., доц. каф. лісового і садово-паркового господарства ВП НУБіП України «Бережанський агротехнічний інститут»; доц. Зібцева О.В., доц. каф. ландшафтної архітектури та фітодизайну НУБіП України. Наприкінці роботи конференції було прийнято резолюцію.

 

001

01

02

03

04

05

06

07

08

09

ІІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «КОЛЕСНІКОВСЬКІ ЧИТАННЯ», присвячена пам’яті проф. О.І. Колеснікова: в заході взяли участь понад 100 учасників (науково-педагогічні працівники, наукові співробітники, здобувачі вищо освіти) із 12 регіонів України

 

 Дата створення: 20 листопада 2024

 


Новорічне аранжування

18 листопада 2024 року на другій парі (10:15-11:50) відбудеться практичне заняття для здобувачів академічної групи СПГ 2021-1 на тему «Новорічне аранжування». Майстер-флорист, завідувач лабораторії квітникарства та фітодизайну Ботанічного саду НУБІП України, Вінтоняк Ірина познайомить із техніками виготовлення новорічних атрибутів. До заняття можна долучитися за посиланням https://teams.microsoft.com/l/meetup-join/19%3aZJPPvWZRPYRH9otWv-Yp0UnLjldYfnKuoL6V0YDGzks1%40thread.tacv2/1731607298755?context=%7b%22Tid%22%3a%22b4e18cf3-2cc0-446f-afb7-f3c65cf9d6d8%22%2c%22Oid%22%3a%22eae81fcf-3b09-40f5-bbd9-ed003841a945%22%7d

Дата створення: 15 листопада 2024

 


Визнання результатів неформальної та інформальної освіти

29 жовтня 2024 року на кафедрі ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва було проведено процедуру з визнання результатів:

  • неформальної освіти для здобувачки групи СПГ 2021-1 Гринь О.М. для навчальної дисципліни «Аранжування, флористика та фітодизайн архітектурного середовища»,
  • інформальної освіти для здобувачки групи СПГ 2021-1 Бикової П.П. для навчальної дисципліни «Аранжування, флористика та фітодизайн архітектурного середовища», інформальної освіти для здобувачів групи МСПГ 2024-1 Білецької К.С., Жмурко Є.А., Кабака А.А., Щербак С.Р. для навчальної дисципліни «Моніторинг урбоекосистем».

 

Інф

 Процедура визнання результатів неформальної та інформальної освіти на кафедрі ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва

 

Дата створення: 29 жовтня 2024

 


Показове лекційне заняття із навчальної дисципліни «Аранжування, флористика та фітодизайн архітектурного середовища»

29 жовтня 2024 року відбулась відкрита лекція доц. Я.В. Гончаренко для здобувачів академічної групи СПГ 2021-1 з навчальної дисципліни «Аранжування, флористика та фітодизайн архітектурного середовища» на тему «Стилі флористики та їхні особливості». Проведена тематична інформаційна лекція-презентація поєднала елементи проблемної лекції і прес-конференції. Також, у ході лекції були задіяні здоров'язберігаючі технології. Під час аналізу заняття на засіданні кафедри було вирішено вважати проведену лекцію як показову.

 

 Вз1

ВЗ

 Проведення показового лекційного заняття доцентом кафедри ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва, кандидатом біологічних наук Яніною Вікторівною Гончаренко

 

Дата створення: 29 жовтня 2024

 


Реконструкція та реставрація паркових обʼєктів

На заняттях із ОК «Реконструкція та реставрація паркових обʼєктів» проф., доктор с.-г. н., зав. кафедри Н.О. Олексійченко використовує інтерактивні методи навчання. Здобувачам найбільше подобаються імітаційні ігри і сьогодні було проведено конкурс робіт із реконструкції Центрального парку (м. Харків). Також, у «прямому ефірі» долучився доктор с.-г. н., професор, Член-кореспондент Лісівничої академії наук України, зав. кафедри таксації лісу та лісового менеджменту Національного університету біоресурсів і природокористування України Білоус А.М. Шляхом голосування було обрано найкращий проєкт, який виконав здобувач групи МСПГ 2024-1 Кабак А.А.

 

 РРПО

РРПО1

Застосування інтерактивних методів навчання на заняттях із ОК «Реконструкція та реставрація паркових обʼєктів»

 

Дата створення: 25 жовтня 2024

 


Перше заняття в цьому навчальному році у школі розвитку «Ландшафтний дизайнер»

Школа розвитку «Ландшафтний дизайнер» продовжує роботу і сьогодні відбулось перше заняття в цьому навчальному році. Учням надали інформацію про підготовчі курси і можливість підготовки до іспитів. У межах лекції було розглянуто питання особливостей регулярного прийому в озелененні.

 ЛД

Лекція доцента кафедри ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва, кандидата біологічних наук Яніни Вікторівни Гончаренко в рамках роботи школи розвитку «Ландшафтний дизайнер»

 

Дата створення: 24 жовтня 2024

 


Відбувся День відкритих дверей

18 жовтня 2024 року на Дні відкритих дверей університету лаборант кафедри ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва, Даниїл Пліско, надавав консультації абітурієнтам і їх батькам. Він розповідав про особливості навчання, освітні компоненти, демонстрував роботи здобувачів кафедри. Найбільше абітурієнтів зацікавили практики, які відбуваються на базі підприємств і можливості навчитися працювати з таким програмним забезпеченням, як AutoCAD та іншими.

 

01 Ст

Зустріч із майбутніми вступниками: зліва на фото Даниїл Пліско, справа – гості заходу

 

Дата створення: 19 жовтня 2024

 


Інформація для абітурієнтів

Графік проведення фахових іспитів для вступників до магістратури (додаткова сесія): 206 Садово-паркове господарство, ОПП Садово-паркове господарство (за всіма джерелами фінансування):

📅 29 жовтня 2024 року о 12:00, реєстрація заяв із 19 жовтня до 18:00 28 жовтня 2024 року

Відповідальна особа – Соколенко Уляна Михайлівна, тел. +380661798838

Join Zoom Meeting
https://us04web.zoom.us/j/71710125818?pwd=VdFkbCYKvOZpEWUEp7rgKcKaQcY3GH.1
Meeting ID: 717 1012 5818
Passcode: 9c9zVc

Дата створення: 16 жовтня 2024

 


Участь викладачів кафедри ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва у проєкті міжнародної академічної мобільності для студентів, аспірантів та викладачів з Чеською Політехнікою «Передача досвіду щодо планування розвитку та відновлення міст України»

У період із 23 вересня 2024 року по 4 жовтня 2024 року викладачі кафедри ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва проф. Н.В. Гатальська, доц. У.М. Соколенко, доц. С.М. Підховна, доц. Я.В. Гончаренко взяли участь у проєкті міжнародної академічної мобільності для студентів, аспірантів та викладачів з Чеською Політехнікою «Передача досвіду щодо планування розвитку та відновлення міст України» у форматі онлайн (наказ №89-04 від 23 вересня 2024 р.), яку було організовано Центром міжнародної діяльності та освіти ХНУМГ імені О.М. Бекетова у співпраці з Інститутом Вищих Досліджень імені Т.Г. Масарика в рамках грантового проєкту №24-PKVV-UM-001 «Зміцнення потенціалу та передача знань університетам для розвитку постраждалих територій України» за фінансуванням Міністерства закордонних справ Чеської Республіки (наказ №89-04 від 23 вересня 2024 р.). Із більш детальною інформацією і звітною презентацією створеного збірною командою можна на сайті кафедри комп'ютерних наук та інформаційних технологій за посиланням https://knit.kname.edu.ua/8-novosty/244-magistri-spetsialnosti-122-komp-yuterni-nauki-maksimilian-lanovij-ta-semikras-daniil-vzyali-uchast-u-programi-akademichnoji-mobilnosti.

 

01 Ст

02 Ст

Доповіді викладачів кафедри ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва в рамках проєкту міжнародної академічної мобільності «Передача досвіду щодо планування розвитку та відновлення міст України»

 

Дата створення: 12 жовтня 2024

 


Участь здобувачів групи МСПГ 2024-1 у вебінарі «Використання геоінформаційних систем і штучного інтелекту для захисту особливо цінних лісів України: огляд можливостей, виклики та правове забезпечення»

10 жовтня 2024 року здобувачі групи МСПГ 2024-1 взяли участь у вебінарі «Використання геоінформаційних систем і штучного інтелекту для захисту особливо цінних лісів України: огляд можливостей, виклики та правове забезпечення» (за дослідженнями WWF-Україна). У ході вебінару були розглянуті такі питання:

  • аналіз глобальних продуктів для моніторингу лісів;
  • нейромережі та машинне навчання для ідентифікації змін лісового покриву;
  • недоліки систем моніторингу змін у лісовому покриві та можливі рішення;
  • правове регулювання використання геоінформаційних систем і штучного інтелекту для боротьби з незаконними рубками в лісах.

Отримана інформація поглиблює знання із таких освітніх компонент (дисциплін), як «Моніторинг урбоекосистем», «Проєктування та управління об'єктами курортно-рекреаційних і природно-заповідних територій», «ГІС в садово-парковому господарстві».

 01 В

02 В

03 В

Здобувачі групи МСПГ 2024-1 на вебінарі «Використання геоінформаційних систем і штучного інтелекту для захисту особливо цінних лісів України: огляд можливостей, виклики та правове забезпечення»

 

Дата створення: 11 жовтня 2024

 


Набуття навичок із формувальної обрізки та догляду за декоративними рослинами

9 жовтня 2024 року здобувачі групи СПГ 2024-1 під керівництвом студентського куратора Даниїла Пліска набули навички з формувальної обрізки декоративних рослин та здійснили комплекс доглядових робіт за рослинами біля рідного університету. У наш час практичні навички є дуже цінними на шляху професійного становлення спеціаліста, тому наша кафедра та університет зокрема всіма силами пропагують та заохочують безпечне проведення таких практичних занять для наших студентів.

 

photo 2024 10 12 14 47 11  photo 2024 10 12 14 47 04  photo 2024 10 12 14 47 02

photo 2024 10 12 14 47 09  photo 2024 10 12 14 47 06

Формувальні обрізки декоративних рослин та комплекс доглядових робіт на вхідній групі рідного університету здобувачами групи СПГ 2024-1 під керівництвом студентського куратора Даниїла Пліска

 

Дата створення: 09 жовтня 2024

 


Відбулась лекція наукового співробітника Університету прикладних наук Вайєнштефан-Тріздора (м. Фрайзінг, Німеччина), кандидата біологічних наук, доцента Білоус Світлани Юріївни

3 жовтня 2024 року на базі кафедри ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва Харківського національного університету міського господарства імені О.М. Бекетова відбулась лекція наукового співробітника Університету прикладних наук Вайєнштефан-Тріздора (м. Фрайзінг, Німеччина), кандидата біологічних наук, доцента Білоус Світлани Юріївни на тему «Мікроклональне розмноження рослин».

У ході лекції було розглянуто такі питання: мікроклональне розмноження як метод; основні особливості мікроклонального розмноження; технологічні аспекти методу, переваги та недоліки; перспективи застосування в лісовому і садово-парковому господарстві.

Ознайомитись із відеоматеріалами можна за посиланням:

https://drive.google.com/file/d/13iTqYZYpQxhmW1rmmJGcJPB_qbOemb3N/view?usp=sharing 

Дата створення: 08 жовтня 2024

 


Викладачі кафедри і здобувачі другого (магістерського) рівня вищої освіти взяли участь у вебінарі на тему «Як захистити річку»

1 жовтня 2024 року викладачі й здобувачі кафедри взяли участь у роботі XV з'їзду Українського ботанічного товариства. Були представлені доповідні у секції «Селекція, інтродукція, ресурсознавство»: Гончаренко Я., Сокольник А., Пліско Д. «Особливості озеленення сакральних споруд». Гончаренко Я., Соколенко У. «Таксономічне різноманіття рослин в озелененні Чернівців на прикладі прибудинкової території комерційного об'єкта».

 

02

01 2

Участь викладачів і здобувачі кафедри у роботі XV з'їзду Українського ботанічного товариства

 

Дата створення: 01 жовтня 2024

 


Доповідь Джунь Оксани Олегівни за поважними причинами перенесено на невизначений період

Запланована на 27 вересня 2024 року о 8:30 доповідь Джунь Оксани Олегівни (ландшафтний архітектор, Член Національної спілки архітекторів України, Президент Київського ландшафтного клубу) на тему «Використання принципу історизму при відновленні ландшафтних об'єктів» в межах ОК «Реконструкція та реставрація паркових об'єктів» (проф. Н.О. Олексійченко), за поважними причинами перенесено на невизначений період.

Дата створення: 26 вересня 2024

 


Викладачі кафедри і здобувачі другого (магістерського) рівня вищої освіти взяли участь у вебінарі на тему «Як захистити річку»

25 вересня 2024 року викладачі кафедри і здобувачі другого (магістерського) рівня вищої освіти взяли участь у вебінарі на тему «Як захистити річку», що був організований Українською Природоохоронною Групою – UNCG. Фахівчиня експертного відділу Групи Катерина Гарбарчук розповіла про існуючі проблеми у сфері охорони довкілля, екосистемні послуги прибережних захисних смуг, приділила увагу висвітленню недосконалості Водного кадастру і законодавчої бази. На прикладі окремих ситуацій було показано використання методів ДЗЗ і ГІС технологій для моніторингу стану екосистем. Переглянути відеозапис можна за посиланням https://fb.watch/uPv3lCka93/.

 

01

02

03

04

Участь викладачів кафедри та здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти у вебінарі на тему «Як захистити річку»

 

Дата створення: 25 вересня 2024

 


Підсумки переддипломної практики наших магістрантів

21 вересня 2024 року здобувачі академічної групи МСПГ 2023-1 підводили підсумки переддипломної практики. Професор Н.О. Олексійченко провела заняття у вигляді імітаційної гри-конференції. З доповідями виступили представники Ландшафтної компанії Terrier (Харків), Green Eden Grzegorz Piechowiak (Charzyno woj. Zachodniopomorskie), ПП «Харківське проектно-будівельне бюро» ФОП підприємець Лепетило І.О. та інші. Тематика доповідей охоплювала питання озеленення дахів, скверів, парків і інших об’єктів зелених насаджень України та Польщі. Здобувачі поділилися досвідом отриманим під час практики на підприємствах, що дало змогу порівняти досвід України й окремих країн Європи. Роботодавці надали позитивні відгуки про діяльність практикантів.

 

1 АТ

Захист

ЛІ

ПД

СА

Підведення підсумків переддипломної практики у вигляді імітаційної гри-конференції зі здобувачами академічної групи МСПГ 2023-1

 

Дата створення: 22 вересня 2024

 


Сучасні тенденції та інноваційні технології в ландшафтному дизайні

16 вересня 2024 року на практичному занятті з навчальної дисципліни «Сучасні тенденції та інноваційні технології в ландшафтному дизайні» (викладач канд. с-г. наук М.О. Подольхова) здобувачі з групи СПГ-2021 презентували свої проєкти інклюзивного середовища на ландшафтних об'єктах. На світлинах: роботи Бойко М. (1-3) і Сокольник А. (4-6).

 

БМ1

БМ2

БМ3

СА1

СА2

СА3

Практичне заняття з дисципліни «Сучасні тенденції та інноваційні технології в ландшафтному дизайні», на якому здобувачі представили свої власні проєкти

 

Дата створення: 20 вересня 2024

 


Запрошуємо здобувачів кафедри долучитись до лекційного заняття, в якому візьме участь науковий співробітник Університету прикладних наук Вайєнштефан-Тріздора (м. Фрайзінг, Німеччина), кандидат біологічних наук, доцент Білоус Світлана Юріївна

3 жовтня 2024 року о 8:30 на базі кафедри ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва Харківського національного університету міського господарства імені О.М. Бекетова відбудеться лекція наукового співробітника Університету прикладних наук Вайєнштефан-Тріздора (м. Фрайзінг, Німеччина), кандидата біологічних наук, доцента Білоус Світлани Юріївни на тему «Мікроклональне розмноження рослин».

Лекція відбудеться в онлайн форматі у команді Teams дисципліни «Сучасні технології проєктування, організації та управління підприємствами по вирощуванню садивного матеріалу» за посиланням: https://teams.microsoft.com/l/meetup-join/19%3aCxg1oo5_vJxjhOi0AU_7ir1bi7QpxQ4IjWhqms9i4uE1%40thread.tacv2/1724679537996?context=%7b%22Tid%22%3a%22b4e18cf3-2cc0-446f-afb7-f3c65cf9d6d8%22%2c%22Oid%22%3a%222019eb3e-458c-497e-8371-3607b1c95481%22%7d

Запрошуємо всіх бажаючих!

 

02

Мікроклональне розмноження рослин: лекція в онлайн форматі, яку проводитиме науковий співробітник Університету прикладних наук Вайєнштефан-Тріздора (м. Фрайзінг, Німеччина), кандидат біологічних наук, доцент Білоус Світлана Юріївна

 

Дата створення: 17 вересня 2024

 


Запрошуємо здобувачів кафедри долучитись до практичного заняття, в якому візьме участь ландшафтний архітектор, Член Національної спілки архітекторів України, Президент Київського ландшафтного клубу Джунь Оксана Олегівна

27 вересня 2024 року о 8:30 у межах лекційного заняття з ОК «Реконструкція та реставрація паркових об'єктів» (професор Н.О. Олексійченко) відбудеться лекція Джунь Оксани Олегівни (ландшафтний архітектор, Член Національної спілки архітекторів України, Президент Київського ландшафтного клубу) на тему «Використання принципу історизму при відновленні ландшафтних об'єктів». Запрошуємо усіх бажаючих долучитися за посиланням: 

https://teams.microsoft.com/l/meetup-join/19%3a953a6c61088c47a69ac3aa12f100807d%40thread.tacv2/1725443233429?context=%7b%22Tid%22%3a%22b4e18cf3-2cc0-446f-afb7-f3c65cf9d6d8%22%2c%22Oid%22%3a%22eae81fcf-3b09-40f5-bbd9-ed003841a945%22%7d.

Дата створення: 16 вересня 2024

 


Додаткові фахові вступні випробування до магістратури

Запрошуємо на додаткові фахові вступні випробування до магістратури. Спеціальність 206 – Садово-паркове господарство, ОПП Садово-паркове господарство: 28.09.2024, о 10:00, реєстрація заяв з 19.09.2024 до 18.00 27.09.2024.

Відповідальна особа – Соколенко Уляна Михайлівна, тел.: +380661798838.

Join Zoom Meeting:
https://us04web.zoom.us/j/71710125818?pwd=VdFkbCYKvOZpEWUEp7rgKcKaQcY3GH.1
Meeting ID: 717 1012 5818
Passcode: 9c9zVc

Дата створення: 06 вересня 2024

 


Зустріч здобувачів кафедри ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва із канд. біол. наук, провідним науковим співробітником Національного природного парку «Тузловські та лимани» та Національного природного парку «Слобожанський» Брусенцовою Наталією

5 вересня 2024 року до проведення практичного заняття з дисципліни «Проєктування та управління об'єктами курортно-рекреаційних і природно-заповідних територій» ОПП «Садово-паркове господарство» ОС «Магістр» долучилася канд. біол. наук, провідний науковий співробітник Національного природного парку «Тузловські та лимани» та Національного природного парку «Слобожанський» Брусенцова Наталія. В ході практичного заняття пані Наталією окреслено специфіку роботи в установах природно-заповідного фонду – переваги та виклики природоохоронної діяльності. Акцентовано Брусенцевою Наталією було увагу польовим роботам, співпраці між іншими установами та напрями подальшого розвитку галузі. Здобувачі мали можливість отримати відповіді на питання для визначення свого подальшого професійного розвитку у природоохоронній галузі. Дякуємо за співпрацю Національному природному парку «Слобожанський».

 

001

002

003

004

Практичне заняття з дисципліни «Проєктування та управління об'єктами курортно-рекреаційних і природно-заповідних територій» за участі кандидата біологічних наук, провідного наукового співробітника Національного природного парку «Тузловські та лимани» та Національного природного парку «Слобожанський» Брусенцової Наталії

 

Дата створення: 06 вересня 2024 

 


Запрошуємо здобувачів кафедри долучитись до практичного заняття, на яке запрошена начальник відділу науки Національного природного парку «Слобожанський» Наталья Брусенцова

Запрошуємо здобувачів кафедри ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва 5 вересня 2024 року долучитись до практичного заняття професора Н.В. Гатальської із навчальної дисципліни «Проєктування та управління об'єктами курортно-рекреаційних і природно-заповідних територій». До проведення заняття залучена Наталья Брусенцова, начальник відділу науки Національного природного парку «Слобожанський», яка розкаже про структуру парку, напрями наукової діяльності та навички, які необхідні для роботи у парку. Зустріч відбудеться у команді Teams, початок о 10:15 за посиланням https://teams.microsoft.com/l/meetup-join/19%3a74a104665f39428da761d0b38389898a%40thread.tacv2/1724678275740?context=%7b%22Tid%22%3a%22b4e18cf3-2cc0-446f-afb7-f3c65cf9d6d8%22%2c%22Oid%22%3a%222019eb3e-458c-497e-8371-3607b1c95481%22%7d. 

Дата створення: 04 вересня 2024

 


Знайомство здобувачів 1 курсу з куратором академічної групи і студентським куратором

29 серпня 2024 року відбулось знайомство здобувачів 1 курсу з куратором академічної групи і студентським куратором. Першокурсники розповіли про себе і свої захоплення, ознайомились із розкладом занять і командами у Teams і Moodle.

 

Кур

Курат

Куратор

Куратор1

Знайомство здобувачів 1 курсу з куратором академічної групи, доцентом кафедри ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва, кандидатом біологічних наук Яніною Вікторівною Гончаренко, і студентським куратором, Даниїлом Пліском

 

Дата створення: 30 серпня 2024

 


Зустріч здобувачів кафедри ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва із канд. біол. наук, старшим дослідником, старшим науковим співробітником НПП «Черемоський» Діаною Юзик

27 серпня 2024 року відбулась зустріч здобувачів кафедри ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва із канд. біол. наук, старшим дослідником, старшим науковим співробітником НПП «Черемоський» Діаною Юзик. Вона розповіла про структуру і діяльність національного природного парку, привернула увагу на компетентності, яких треба набути під час навчання для подальшої роботи у таких структурах. Здобувачі були зацікавлені й ставили питання щодо можливостей наукової діяльності у НПП і проходження практик. До обговорень долучились Софія Шутяк (представниця Юридичної клініки НЛТУ Довкіллєве право та відносини у сфері охорони довкілля) і Ігор Скольський (виконувач обов'язків директора природного заповідника «Розточчя»). Із НПП «Черемоський» було узгоджено питання про підписання угоди щодо співпраці і проведення практик на його базі.

 

000001

000002

000003

000004

Зустріч здобувачів кафедри ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва із кандидатом біологічних наук, старшим дослідником, старшим науковим співробітником НПП «Черемоський» Діаною Юзик

 

Дата створення: 28 серпня 2024

 


Зустріч із к.б.н., старшим дослідником, старшим науковим співробітником НПП «Черемоський» Діаною Юзик

27 сепня 2024 року о 13:00 відбудеться зустріч із к.б.н., старшим дослідником, старшим науковим співробітником НПП «Черемоський» Діаною Юзик. Запрошуємо здобувачів освіти 4 курсу (бакалаври) і 2 курсу (магістри), яких цікавить інформація щодо особливостей роботи в сфері охорони навколишнього середовища. Зустріч відбудеться за посиланням.
Тема: Zoom meeting invitation - Zoom Meeting Гончаренко Яніна кафедра ЛПтаСПМ
27 серп. 2024 13:00
Увійти Zoom Конференція
https://us04web.zoom.us/j/71810137901?pwd=8IwnE0Wt4g7Y6UFau3MuEzcXIPeO7M.1
Ідентифікатор конференції: 718 1013 7901
Код доступу: 1I8L0A.

Дата створення: 26 серпня 2024

 


Участь здобувачів кафедри у вебінарі на тему «Генеративний ШІ в лісовому секторі: підвищення ефективності роботи з даними»

Канікули для здобувачів – це час, коли можна відвідати різноманітні вебінари у пошуках сучасних технологій, які можна застосувати у галузі озеленення. Здобувачі групи МСПГ-2023 (Бабенко М.В., Пліско Д.А.) взяли участь 18.07.2024 р. у вебінарі на тему «Генеративний ШІ в лісовому секторі: підвищення ефективності роботи з даними». Було висвітлено такі питання: огляд доступних рішень генеративного ШІ; практичні приклади застосування ШІ для автоматизації робочих процесів; етичні аспекти та потенційні виклики використання ШІ в галузі.

 

1 ПД ШІ

Участь здобувачів кафедри у вебінарі на тему «Генеративний ШІ в лісовому секторі: підвищення ефективності роботи з даними»: на фото справа внизу Даниїл Пліско

 

2 БМ ШІ

Участь здобувачів кафедри у вебінарі на тему «Генеративний ШІ в лісовому секторі: підвищення ефективності роботи з даними»на фото справа вгорі Микола Бабенко

 

Дата створення: 20 липня 2024

 


На розширеному засіданні кафедри відбулося обговорення ОПП «Садово-паркове господарство»для бакалаврів і магістрів

26 червня 2024 року на розширеному засіданні кафедри, на яке були запрошені здобувачі, пройшло обговорення ОПП «Садово-паркове господарство»для бакалаврів і магістрів. Представники від кожної академічної групи розповіли про труднощі, з якими зіштовхувалися упродовж навчання, висловили свої побажання щодо змісту навчальних дисциплін, методів навчання і контролю знань. Також вони вказали на методи, які сприяли більш якісному навчанню і самоконтролю знань. При оновленні ОПП «Садово-паркове господарство»і при розробці робочих програм із дисциплін зауваження будуть ураховані. Дякуємо нашим здобувачам за активну позицію.

 

001

0002 ред

Обговорення освітньо-професійної програми завідувачем кафедри ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва, доктором сільськогосподарських наук, професором Надією Олександрівною Олексійченко зі студентом 5 курсу Даниїлом Пліском (група М СПГ 2023-1)

 

Дата створення: 04 липня 2024

 


Вітаємо наших бакалаврів з успішним захистом кваліфікаційних робіт!

У цьому році були охоплені різноманітні теми: інтенсивне озеленення штучних основ, створення декоративних сіяних луків, 3D реконструкції палацово-паркових ансамблів, проєктні пропозиції, оцінка екосистемних послуг деревних рослин. Комісія особливо відзначила роботи Комарової Д.Ю. («Методичні аспекти створення історичних 3D реконструкцій палацово-паркових ансамблів та напрями їх застосування при їх відновленні», керівник проф. Гатальська Н.В.), Чубакової Н.С. («Технологічні особливості створення декоративних сіяних луків та перспективи їх використання на об’єктах благоустрою у м. Харків», керівник доц. Соколенко У.М.) і Кабака А.А. («Оцінка сучасного стану ландшафтно-рекреаційної території в м. Дергачі Харківської області та проєктні пропозиції щодо її реконструкції», керівник ст. викл. Подольхова М.О.).

 

1 Комарова

Захист бакалаврської кваліфікаційної роботи студенткою 4 курсу Дар'єю Комаровою (група СПГ 2020-1)

 

Гончарова 

Захист бакалаврської кваліфікаційної роботи студенткою 4 курсу Оленою Гончаровою (група СПГ 2020-1)

 

Гузько

Захист бакалаврської кваліфікаційної роботи студенткою 4 курсу Ксенією Гузько (група СПГ 2020-1)

 

Жмурко

Захист бакалаврської кваліфікаційної роботи студенткою 4 курсу Євгенією Жмурко (група СПГ 2020-1)

 

Кабак

Захист бакалаврської кваліфікаційної роботи студенткою 4 курсу Артемом Кабаком (група СПГ 2020-1)

 

Рєзнік

Захист бакалаврської кваліфікаційної роботи студенткою 4 курсу Ксенією Рєзнік (група СПГ 2020-1)

 

Фесенко

Захист бакалаврської кваліфікаційної роботи студенткою 4 курсу Дариною Фесенко (група СПГ 2020-1)

 

Хворост

Захист бакалаврської кваліфікаційної роботи студенткою 3 курсу Наталією Хворост (група СПГ 2021-1у)

 

Чубакова

Захист бакалаврської кваліфікаційної роботи студенткою 3 курсу Надією Чубаковою (група СПГ 2021-1у)

 

Щербак

Захист бакалаврської кваліфікаційної роботи студенткою 4 курсу Софією Щербак (група СПГ 2020-1)

 

Дата створення: 28 червня 2024

 


Консультативна зустріч ADVICE BOOM

Привіт, абітурієнте!

В рамках проведення #BeketovOpenSpace Харківський національний університет міського господарства імені О.М. Бекетова запрошує на консультативну зустріч ADVICE BOOM💥

📆 29/06/24
⏰ 11:00
📌 безпечний простір

Реєстрація:
https://forms.gle/evkAouWHY2LAeo2f7

На вас чекає:

  • Презентація довідника абітурієнта. Серфінг корисними сайтами – з 11:00 до 11:20. Спікер – начальниця відділу ККіPR Аліна Троцай
  • Роз'яснення особливостей вступу абітурієнтів на навчання до ХНУМГ імені О.М. Бекетова – з 11:30 до 12:10. Спікери – відповідальна секретарка приймальної комісії Катерина Сорокіна та член приймальної комісії Олексій Фесенко
  • Написання мотиваційного листа. Вступ за ваучером - з 12:20 до 12:40. Спікер – проректорка з науково-педагогічної роботи, соціального розвитку та молодіжної політики Тетяна Малиніна
  • Вступ за творчим конкурсом – з 12:50 до 13:00. Спікер – старший викладач кафедри Образотворчого мистецтва та дизайну Юрій Сосницький
  • Індивідуальні консультації за спеціальностями з 11:00 до 14:00

Дата створення: 25 червня 2024

 


3rd International Conference on Smart Technologies in Urban Engineering

Викладачі кафедри взяли участь у роботі 3rd International Conference on Smart Technologies in Urban Engineering (STUE-2024), на якій було представлено доповідь на тему «Satellite Image Classification for Monitoring and Distribution Analysis of Green Spaces in Kharkiv, Ukraine» (Uliana Sokolenko, Yanina Honcharenko, Nadiia Oleksiichenko).

 

 01К

Урочистий початок роботи SESSION 1 – Transport Technologies and Logistics

 

02К

03К

Участь викладачів кафедри у роботі конференції: на фото справа доцент, кандидат біологічних наук Уляна Михайлівна Соколенко

 

Дата створення: 15 червня 2024

 


Кафедра ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва оголошує подяки здобувачам за період 2023 – 2024 н.р.

Наприкінці навчального року традиційно було оголошено подяки здобувачам за період 2023 – 2024 н.р. у таких номінаціях:

«за активну наукову діяльність і участь у профорієнтаційних заходах»

  • СПГ 2023-1 – Іванова Кіра, Мєзєнцева Софія, Швайка Данило
  • СПГ 2021-1 – Сокольник Аліна
  • МСПГ 2023 – Пліско Даниїл

«за активну наукову діяльність»

  • СПГ 2022-1 – Підгорна Дар’я, Гончаров Дмитро
  • СПГ 2021-1 – Яценко Олександра
  • СПГ 2020-1 – Кабак Артем, Комарова Дар’я, Щербак Софія
  • МСПГ 2023 – Тарасова Анна

Бажаємо подальших успіхів!

Дата створення: 13 червня 2024

 


Як здобувачі кафедри ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва проходять виробничу практику?

Звершилася виробнича практика у студентів 3 курсу, яка відбувалася на підприємствах різного профілю України та Польщі:

Кафедра висловлює щиру вдячність підприємствам, які стали базами практики для наших здобувачів!

 

01 thumb 02 thumb2

Виробнича практика в розсаднику декоративних рослин «Осокор»

 

03 2 04 thumb

Виробнича практика на підприємстві по реалізації квіткової продукції та аранжування «Квіткар Харків»

 

05 2

06 thumb2 1  06 thumb2 2  06 thumb2 3

07 thumb2

Виробнича практика на підприємстві на базі туристично-рекреаційного комплексу «Usługiturystycznо-rekreacyjneJanusz Kojrys»

 

 08 2

09 2

Виробнича практика на базі студії ландшафтної архітектури «Вишукане садівництво (м. Київ)

 10 2

11 2

Виробнича практика на базі розсадника троянд «Розквітай троянда»

 

Дата створення: 12 червня 2024

 


Всеукраїнський форум «ДНІ ОСВІТНЬОГО ЛІДЕРСТВА»

Упродовж 6 та 7 червня 2024 року викладачі й здобувачі кафедри брали участь у Всеукраїнському форумі «ДНІ ОСВІТНЬОГО ЛІДЕРСТВА» (Національний університет «Запорізька політехніка» (м. Запоріжжя). Доповіді стосувались актуальних тем і серед них такі, як академічна доброчесність, освітні програми, необхідність володіння англійською мовою, роль громадськості в розвитку освіти та інші.

 

1ВБ

Викладачі кафедри на Всеукраїнському форумі «ДНІ ОСВІТНЬОГО ЛІДЕРСТВА»: на фото зліва вгорі доцент кафедри ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва, кандидат біологічних наук Яніна Вікторівна Гончаренко

 

2ВБ

3ВБ

Викладачі й здобувачі кафедри на Всеукраїнському форумі «ДНІ ОСВІТНЬОГО ЛІДЕРСТВА»

 

Дата створення: 09 червня 2024

 


Міжнародна науково-практична конференція «АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ОЗЕЛЕНЕННЯ НАСЕЛЕНИХ МІСЦЬ: ОСВІТА, НАУКА, МИСТЕЦТВО ФОРМУВАННЯ ЛАНДШАФТУ»

6 червня 2024 року викладачі й здобувачі кафедри взяли участь у роботі Міжнародної науково-практичної конференції «АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ОЗЕЛЕНЕННЯ НАСЕЛЕНИХ МІСЦЬ: ОСВІТА, НАУКА, МИСТЕЦТВО ФОРМУВАННЯ ЛАНДШАФТУ» (м. Тернопіль). Доповіді були представлені у таких секціях: «Актуальні проблеми збереження біологічного і ландшафтного різноманіття в Україні у контексті сталого розвитку», «Пам’ятки садово-паркового мистецтва як об’єкти ПЗФ: сучасний стан та розвиток».

 

1 06 06 24

Участь викладачів кафедри у Міжнародній науково-практичній конференції: на фото справа внизу доцент кафедри ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва, кандидат біологічних наук Яніна Вікторівна Гончаренко

 

2 06 06 24

Фрагмент програми Міжнародної науково-практичної конференції «АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ОЗЕЛЕНЕННЯ НАСЕЛЕНИХ МІСЦЬ: ОСВІТА, НАУКА, МИСТЕЦТВО ФОРМУВАННЯ ЛАНДШАФТУ»

 

Дата створення: 08 червня 2024

 


Як здобувачі кафедри ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва проходять літню практику?

На базі ДП «Харківська лісова науково-дослідна станція» здобувачі 2 курсу проходили технологічну практику «Фітопатологія та ентомологія». Вони навчались проводити ранню діагностику сосни звичайної на стійкість до хвороб, а також опановували інші методики виявлення фітофагів і хвороб рослин.

 

 Віталіна1

Віталіна2

Лісництво

Віталіна Ільченко (група СПГ 2022-1) під час польових робіт у ДП «Харківська лісова науково-дослідна станція»

 

Дата створення: 06 червня 2024

 


Академічна доброчесність

31 травня 2024 року викладач кафедри ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва І. О. Рибалка провела семінар для здобувачів вищої освіти на тему «Академічна доброчесність».

Питання, які були висвітлені:
- нормативно-правові документи, що регулюють академічну доброчесність,
- поняття академічної доброчесності,
- що може вважатися порушенням академічної доброчесності,
- порядок виявлення фактів порушення академічної доброчесності,
- наслідки для здобувачів вищої освіти у разі виявлення фактів порушення академічної доброчесності.

Здобувачі мали змогу поставити питання й отримати відповіді.

 

20240531 редjpg

Доповідь старшого викладача кафедри ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва, кандидата біологічних наук Інни Олександрівни Рибалки під час семінару на тему «Академічна доброчесність»

 

Дата створення: 31 травня 2024

 


Фінальний онлайн-захід «Шкіл розвитку наукового та професійного розвитку учнівської молоді»

29 травня 2024 року викладачі кафедри взяли участь у фінальному онлайн-заході «Шкіл розвитку наукового та професійного розвитку учнівської молоді». Вони презентували результати діяльності Школи розвитку «Ландшафтний дизайнер» і наукового гуртка «Фітодослідник».

 

ШР

ШР1

Презентація результатів діяльності Школи розвитку «Ландшафтний дизайнер» і наукового гуртка «Фітодослідник» доцентом кафедри ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва, кандидатом біологічних наук Яніною Вікторівною Гончаренко

 

Дата створення: 30 травня 2024

 


Конкурсний донабір експертів з акредитації освітніх програм

Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти оголошує конкурсний донабір експертів з акредитації освітніх програм з-поміж науково-педагогічних та наукових працівників за спеціальностями:


🔹201 – Агрономія
🔹202 – Захист і карантин рослин
🔹203 – Садівництво та виноградарство
🔹204 – Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва
🔹205 – Лісове господарство
🔹206 – Садово-паркове господарство
🔹207 – Водні біоресурси та аквакультура
🔹208 – Агроінженерія


📅Заяви-анкети приймаються до 10 червня: https://bit.ly/4dXehaT
🔗Деталі: https://bit.ly/3R23d2r
📍Також нагадуємо, що триває конкурсний донабір експертів з акредитації освітніх програм з числа здобувачів вищої освіти.
📄Заявки-анкети приймаються шляхом заповнення форми: https://bit.ly/NAQA_students_expert
🖇Деталі: https://bit.ly/4cAfZP1

Дата створення: 28 травня 2024

 


Заняття гуртка для школярів «Фітодослідник»

Школярі на занятті гуртка «Фітодослідник»28 травня 2024 року взяли участь у квесті з визначення рослин. Спочатку познайомились із типами визначників, потім зробили опис запропонованої рослини і змогли визначити її назву. Виявилось, що наука може бути веселою пригодою і приносити задоволення.

 

ФД

ФД1

Заняття гуртка для школярів «Фітодослідник», яке проводить доцент кафедри ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва, кандидат біологічних наук Яніна Вікторівна Гончаренко

 

Дата створення: 28 травня 2024

 


Конкурс «Молода людина року»

Вітаємо здобувача групи МСПГ 2023-1 Даниїла Пліска із перемогою у районному етапі міського конкурсу «Молода людина року» у номінації «Студенти (курсанти) закладів вищої освіти»Пишаємось такими талановитими і креативними здобувачами!

 

Д

Нагородження Даниїла Пліска «Почесною Грамотою» під час підведення підсумків районного етапу міського конкурсу «Молода людина року»

 

Дата створення: 22 травня 2024

 


Заняття у школі розвитку «Ландшафтний дизайнер»

21 травня 2024 року на занятті школи розвитку «Ландшафтний дизайнер» здобувачка освіти Аліна Сокольник (гр. СПГ 2021-1) ознайомила учнів із можливостями Realtime Landscaping Architect для ландшафтного дизайну. Друга частина заняття була присвячена проєктам, які учні підготували до захисту. Пліско Даниїл (лаборант кафедри) проаналізував представлені роботи і надав рекомендації з удосконалення.

 

ЛД

Доповідь Аліни Сокольник на занятті школи розвитку «Ландшафтний дизайнер»

 

ЛД0

Доповідь Даниїла Пліска на занятті школи розвитку «Ландшафтний дизайнер»

 

Дата створення: 22 травня 2024

 


Вебінар «Сучасні технології у забезпеченні сталого розвитку лісового сектору»

16 травня 2024 року викладачі кафедри і здобувачі групи МСПГ 2023-1 16 взяли участь у вебінарі «Сучасні технології у забезпеченні сталого розвитку лісового сектору». Було розглянуто питання щодо концепції відкритих даних і огляд корисних сервісів і публічних реєстрів.

 

МВБ

МВБ1

Участь викладачів кафедри та здобувачів у вебінарі «Сучасні технології у забезпеченні сталого розвитку лісового сектору»

 

Дата створення: 17 травня 2024

 


День вишиванки

Здобувачі кафедри ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва взяли участь у дистанційному творчому конкурсі «Вишиванка – генетичний код українців»: Станіслав Зіміч (гр. МСПГ 2023-1), Ксенія Білецька (гр. СПГ 2022-1).

 

Зіміч

Станіслав Зіміч у вишиванці, яка вважається символом ідентифікації українського народу

 

Ксенія Білецька Берегиня

«Вишиванка – генетичний код українців» (автор: Ксенія Білецька)

 

Дата створення: 16 травня 2024

 


Участь здобувачів кафедри у X International Forum «RESEARCH AND EDUCATION IN THE GLOBAL WORLD: EUROINTEGRATION PROCESSES»

Здобувачі кафедри ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва (гр. СПГ 2023-1) взяли участь онлайн у X International Forum «RESEARCH AND EDUCATION IN THE GLOBAL WORLD: EUROINTEGRATION PROCESSES». Доповіді представили: Софія Мєзєнцева (Ecological networks for sustainable functioning of cities), Кіра Іванова (The way to ecosystem services in Ukraine), Поліна Чернишова (Modern problems of greening) і Данило Швайка (Modern tools for assessing individual trees). Виступи були цікаві й викликали питання від аудиторії, що дозволило конструктивно поспілкуватись.

 

Конференція МС

Виступ Софії Мєзєнцевої (група СПГ 2023-1) на X International Forum «RESEARCH AND EDUCATION IN THE GLOBAL WORLD: EUROINTEGRATION PROCESSES»

 

Конференція3

Виступ Кіри Іванової (група СПГ 2023-1) на X International Forum «RESEARCH AND EDUCATION IN THE GLOBAL WORLD: EUROINTEGRATION PROCESSES»

 

Конференція1

Виступ Поліни Чернишової (група СПГ 2023-1) на X International Forum «RESEARCH AND EDUCATION IN THE GLOBAL WORLD: EUROINTEGRATION PROCESSES»

 

Конференція2

Виступ Данила Швайки (група СПГ 2023-1) на X International Forum «RESEARCH AND EDUCATION IN THE GLOBAL WORLD: EUROINTEGRATION PROCESSES»

 

Дата створення: 10 травня 2024

 


Заняття гуртка для школярів «Фітодослідник»

Юні фітодослідники на заняттях гуртка дізнались про філогенетичні зв'язки рослин і спробували самостійно знайти такі їхні риси, які допомагають класифікації і визначенню рослин. Також змогли самостійно виділити із бананів ДНК.

 

ФД 2 2

ФД1 2

Заняття гуртка для школярів «Фітодослідник», яке проводить доцент кафедри ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва, кандидат біологічних наук Яніна Вікторівна Гончаренко

 

Дата створення: 10 травня 2024

 


Вступ до магістратури у 2024 році

У період із 7 травня 2024 року по 29 травня 2024 року (включно) триватиме реєстрація на ЄВІ для бажаючих вступати до магістратури. Реєстрацію на ЄВІ на спеціальність 191 буде здійснювати Лаптій Анна Ігорівна (0974527289), на інші спеціальності – Спасьонова Тетяна Сергіївна (0953684716).

Дата створення: 06 травня 2024

 


Заняття школи розвитку «Ландшафтний дизайнер»

Чергове заняття школи розвитку «Ландшафтний дизайнер» було присвячено темі «Програмні інструменти для візуалізації об’єктів ландшафтного дизайну». Лаборант кафедри Д.А. Пліско, на прикладі власних проєктів, показав можливості різних інструментів для оформлення ділянок.

 

ЛД

ЛД1

Заняття школи розвитку «Ландшафтний дизайнер», яке проводить доцент кафедри ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва, кандидат біологічних наук Яніна Вікторівна Гончаренко, доповідач – Даниїл Пліско

 

Дата створення: 03 травня 2024

 


Заняття гуртка для школярів «Фітодослідник»

На черговому занятті гуртка для школярів «Фітодослідник»було надано інформацію про значення систематики і філогенії для науки. Розглянуто цікаві організми, які можуть міняти спосіб харчування. Завдяки відеозапису простежили як амеби їдять інфузорій. Учні дізнались про корисні й небезпечні боки бактерій, грибів і інших організмів.

 

ФД

ФД11

ФД22Заняття гуртка для школярів «Фітодослідник», яке проводить доцент кафедри ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва, кандидат біологічних наук Яніна Вікторівна Гончаренко

 

Дата створення: 26 квітня 2024

 


Єдине фахове вступне випробування зі спеціальності 206 «Садово-паркове господарство» у 2024 році

Шановні абітурієнти! Вступникам на бакалаврат на основі НРК5 цьогоріч буде надана можливість за бажанням пройти єдине фахове вступне випробування зі спеціальності 206 «Садово-паркове господарство» (ЄФВВ).

Це випробування передбачено для вступників на низку спеціальностей (аграрні науки), які мають (отримають) дипломи молодшого спеціаліста, фахового молодшого бакалавра, молодшого бакалавра (НРК5). Для тих, хто планує продовжити навчання за спеціальністю 206 «Садово-паркове господарство», у формулі розрахунку конкурсного бала, окрім бала НМТ, буде враховано бал ЄФВВ – у разі реєстрації вступника для його проходження. Реєстрація триває до 30 квітня 2024 р. за посиланням: https://testportal.gov.ua/osnovne-pro-byefvv/ За додаткової консультації звертайтесь:

Жигло Володимир Валентинович – 0955195401,

Спасьонова Тетяна Сергіївна – 0953684716.

Дата створення: 23 квітня 2024

 


Всеукраїнська студентська науково-технічна конференція «Сталий розвиток міст»

19 квітня 2024 року відбулось засідання секції «Садово-паркове господарство» у межах Всеукраїнської студентської науково-технічної конференції «Сталий розвиток міст». Було представлено доповіді таких здобувачів: Підгорна Д.С. (СПГ 2022), Яценко О.Є., Сокольник А.А. (СПГ 2021-1), Кабак А.А. (СПГ 2020-1), Чубакова Н.С. (СПГ 2021-1у), Літун І.С., Сковпень А.О. (МСПГ 2023-1).

 

2024040 01

02К

03К

  Робота секції «Садово-паркове господарство»у межах Всеукраїнської студентської науково-технічної конференції «Сталий розвиток міст»

 

Дата створення: 19 квітня 2024

 


Заняття гуртка для школярів «Фітодослідник»

18 квітня 2024 року було розглянуто особливості комахоїдних рослин. Учні ознайомились із видовим різноманіттям і механізмом їхніх пасток. Продивились фрагменти відеозапису щодо процесів живлення рослин. Спробували своїми руками виготовити субстрат, щоби відчути як рослинам живеться в умовах боліт.

 

ФД

ФД2

ФД3Заняття гуртка для школярів «Фітодослідник», яке проводить доцент кафедри ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва, кандидат біологічних наук Яніна Вікторівна Гончаренко

 

Дата створення: 18 квітня 2024

 


Заняття у школі розвитку «Ландшафтний дизайнер»

Сьогодні на занятті у школі розвитку «Ландшафтний дизайнер» учні ознайомились з особливостями декоративних дерев. Дослідили різноманіття форм крони, колір квіток, плодів і отруйні властивості.

 

photo 2024 04 16 18 06 08

photo 2024 04 16 18 03 16

Заняття у школі розвитку «Ландшафтний дизайнер», яке проводить доцент кафедри ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва, кандидат біологічних наук Яніна Вікторівна Гончаренко

 

Дата створення: 17 квітня 2024

 


Заняття у школі розвитку «Ландшафтний дизайнер»

На черговому занятті у школі розвитку «Ландшафтний дизайнер» учні ознайомились з особливостями декоративних кущів і ліан. Проаналізували їхні декоративні якості й вимоги до умов довкілля.

 

  ЛД2

ЛД4

ЛД5

Заняття у школі розвитку «Ландшафтний дизайнер», яке проводить доцент кафедри ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва, кандидат біологічних наук Яніна Вікторівна Гончаренко

 

Дата створення: 03 квітня 2024

 


Квест для ландшафтних дизайнерів

29 березня 2024 року на дні відкритих дверей кафедра ландшафтного проєктування та садово-паркого мистецтва запропонувала для абітурієнтів «Квест для ландшафтних дизайнерів». На першій локації «Міні-лабораторія «Фітодослідник» за допомогою якісних хімічних реакцій виявляли пігменти, які забезпечують червоне, синє і фіолетове забарвлення квіток. На другій локації «Як скласти фітокомпозицію?» можна було взяти участь у виготовленні букетів і бутоньєрок.

 

ДВД2 photo 2024 03 29 16 04 05 photo 2024 03 29 16 03 29

Участь здобувачів кафедри ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва у Дні відкритих дверей

 

Дата створення: 01 квітня 2024

 


Перспективи впровадження екосистемних послуг в Україні

29 березня 2024 року здобувачі академічної групи МСПГ 2023-1 долучилися до дискусійної панелі «Перспективи впровадження екосистемних послуг в Україні». Питання екосистемних послуг розглядаються в межах навчальної дисципліни «Моніторинг урбоекосистем» і здобувачам корисно було взяти участь у такій історичній події, як обговоренні Дорожньої карти реалізації політики з управління екосистемних послуг. Дискусії були жвавими і в обговоренні брали участь представники відділів екології управління архітектури та містобудування, департаменту екології та природних ресурсів, команда підтримки реформ при Міндовкілля України, Державна екологічна інспекція, представники заповідних і рекреаційних територій. Окремі учасники поділилися досвідом, який був отриманий під час стажування у США, і зауважили на необхідності запровадження в ОТГ акцій з опанування додатком i-Tree. Наші здобувачі на заняттях навчаються працювати із цим додатком і тому необхідність його застосування широким загалом їм відома. Такі заходи дають можливість зрозуміти глобальність існуючих проблем із впровадження оцінювання екосистемних послуг і знайти своє місце в ланцюжку, який сприяє їхньому вирішенню.

 

КМ0

КМ1

КМ3

КМ4

Участь здобувачів академічної групи МСПГ 2023-1 та доцента кафедри ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва, кандидата біологічних наук Яніни Вікторівни Гончаренко у зустрічі, що спрямована на розробку дорожньої карти реалізації політики з управління екосистемних послуг в Україні

 

Дата створення: 01 квітня 2024

 


Квест «Першоквіти»

18 березня 2024 року викладачами кафедри було проведено квест «Першоквіти» для учнів 5 – 6 класів Харківського ліцею №122. Учнів ознайомили з особливостями життєвого циклу рослин цієї групи і запропонували виконати різнорівневі завдання.

 

КП2

КП1

Квест «Першоквіти» для учнів 5 - 6 класів Харківського ліцею №122, який провели викладачі кафедри ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва

 

Дата створення: 19 березня 2024

 


Призначення іменної академічної стипендії Президента України студентові кафедри ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва

Вітаємо здобувача ІІ рівня вищої освіти (магістерського) спеціальності «Садово-паркове господарство» Даниїла Пліско з призначенням іменної академічної стипендії Президента України на Il семестр 2023/2024 навчального року (наказ МОН №316 від 13.03.2024).

 

kafedra lspm 2

 Студент кафедри ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва Даниїл Пліско під час майстер-класу зі створення флористичних композицій на заході «BeketovUni – збирає друзів»

 

Дата створення: 18 березня 2024

 


Засідання гуртка «Фітодослідник»

На занятті гуртка для школярів «Фітодослідник»присутні ознайомились із різноманіттям пігментів у складі рослин. Подивились під віртуальним мікроскопом рух хлоропластів у клітині. Проведені якісні хімічні реакції на антоціани показали залежність кольору від кислотності середовища. Найбільш цікавим моментом для учнів виявилась реакція нейтралізації.

 

ФД1

ФД2 ФД

Засідання гуртка «Фітодослідник», яке проводить доцент кафедри ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва, кандидат біологічних наук Яніна Вікторівна Гончаренко

 

Дата створення: 15 березня 2024

 


Засідання гуртка «Урбоекодизайн»

3 березня 2024 року відбулося чергове засідання гуртка «Урбоекодизайн», присвячене міжнародному досвіду створення тематичних дитячих парків (доповідач – студентка групи СПГ 2020-1Софія Щербак). Під час доповіді розглянуто особливості створення таких дитячих парків, як парк Тіволі (м. Копенгаген, Данія) та парк Діснейленд (м. Анахайм, США).

 

гурток 1

гурток 2

Засідання гуртка «Урбоекодизайн», яке проводить старший викладач кафедри ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва, кандидат сільськогосподарських наук Маріанна Олександрівна Подольхова

 

Дата створення: 07 березня 2024

 


Заняття у школі розвитку «Ландшафтний дизайнер»

На занятті у школі розвитку «Ландшафтний дизайнер» школярі ознайомились з асортиментом декоративних трав і їхніми вимогами до вирощування. З'ясували що таке «імортелі», «ґрунтопокривні рослини», для яких рослин критичним є невідповідність фотоперіодизму. Також розглянули сортове різноманіття для окремих рослин. Все це дозволить визначитись з асортиментом для власного проєкту. 

 

ЛД2

ЛД1

Школярі під час заняття у школі «Ландшафтний дизайнер», яке проводить доцент кафедри ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва, кандидат біологічних наук Яніна Вікторівна Гончаренко

 

Дата створення: 06 березня 2024

 


Показова лекція професора, доктора архітектури Гатальської Надії Вікторівни

28 лютого 2024 року відбулася показова лекція проф. кафедри, д. арх. Н.В. Гатальської на тему: «Сади Японії» в розрізі дисципліни «Історія садово-паркового мистецтва». В ході лекції було продемонстровано інструментарій застосування Mentimetr для виявлення асоціативного сприйняття тематики, а фрагментарне включення відео надало можливість сформувати уявлення про просторову організацію саду Сайходзі. Усі бажаючі можуть ознайомитися із записом лекції за посиланням: https://knameedu.sharepoint.com/:v:/s/-563/EZbEEX7-SGxKgo4NgFjokQUBn_mweYSochzA-h6L9FwiHg?e=XgPGLc

 

изображение viber 2024 02 28 20 13 22 708

изображение viber 2024 02 28 20 13 22 902

изображение viber 2024 02 28 20 13 22 976

Показова лекція, яку проводить професор кафедри ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва, доктор архітектури Надія Вікторівна Гатальська

 

Дата створення: 28 лютого 2024

 


Школа розвитку «Ландшафтний дизайнер»

Школа розвитку «Ландшафтний дизайнер» знайомить школярів зі специфікою професії. Сьогодні на занятті канд. с.-г. наук, ст. викладач М.О. Подольхова познайомила школярів зі стилізацією як засобом інтерпретації історичного стилю в сучасному дизайні.

 

KL

KLg

Школярі під час засідання Школи розвитку «Ландшафтний дизайнер», яке проводить старший викладач кафедри ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва, кандидат сільськогосподарських наук Маріанна Олександрівна Подольхова

 

Дата створення: 21 лютого 2024

 


Захід, присвячений Міжнародному дню жінок і дівчат у науці

18 лютого 2024 року представники кафедри ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва взяли участь у заході, присвяченому Міжнародному дню жінок і дівчат у науці. Даниїл Пліско, лаборант кафедри, для відвідувачів представив монографії викладачів, розповів про діяльність кафедри й перспективи професії ландшафтного дизайнера.

 

ДВДДВД1

Даниїл Пліско під час заходу, присвяченому Міжнародному дню жінок і дівчат у науці

 

Дата створення: 19 лютого 2024

 


Засідання гуртка для школярів «Фітодослідник»

На заняттях гуртка для школярів «Фітодослідник» відбуваються не лише лекції, а й лабораторні заняття. Так, 15 лютого 2024 року заняття було присвячено вуглеводам, що містяться в рослинних клітинах, і учні проводили якісні хімічні реакції. Отримані результати дали уявлення про те, чому картопля, яка підмерзла, на смак більш солодка. Також отримані знання можна застосовувати для виявлення ступеня достиглості плодів.

 

ФД1ФД2

ФД4 редjpg

ФД5 редjpg

Школярі під час засідання гуртка «Фітодослідник», яке проводить доцент кафедри ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва, кандидат біологічних наук Яніна Вікторівна Гончаренко

 

Дата створення: 17 лютого 2024

 


Засідання студентського наукового гуртка «Greening»

Чергове засідання студентського наукового гуртка «Greening» було присвячено створенню тематичних букетів. Заняття проводила здобувачка групи СПГ 2021-1 Олександра Гринь, яка поєднує навчання із роботою у флористичному магазині. На першому етапі заняття вона показала спіральну техніку для виготовлення букета. На другому етапі заняття здобувачі створили власні композиції, присвячені до дня закоханих. Чудова нагода для того, щоби здобувачі могли удосконалювати свої навички, які отримують на заняттях

 

Гурток Гринь 1 Гурток Гринь 2

Олександра Гринь демонструє спіральну техніку для виготовлення букета під час засідання студентського наукового гуртка «Greening»

 

Гурток Гринь 3

Студенти кафедри ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва під час засідання студентського наукового гуртка «Greening»

 

Дата створення: 14 лютого 2024

 


День відкритих дверей

Привіт, абітурієнте!

Запрошуємо тебе на День відкритих дверей Навчально-наукового інституту Архітектури, дизайну та образотворчого мистецтва #ХНУМГ імені О.М. Бекетова онлайн!

Під час заходу представники директорату та кафедр презентують такі спеціальності:
🔹022 Дизайн
🔹023 Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація
🔹191 Архітектура та містобудування
🔹206 Садово-паркове господарство

📅 17/02/2024 (Сб)
⏱ 10:00

Під'єднатися до конференції Zoom можна за посиланням: https://cutt.ly/gwZeWEPo
Ідентифікатор – 759 0180 6017
Код доступу – 8Z4ruA

До зустрічі💙

Дата створення: 14 лютого 2024

 


Проведено круглий стіл зі стейкхолдерами

8 лютого 2024 року на кафедрі ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва відбулося розширене засідання кафедри за участю стейкхолдерів, викладачів і здобувачів 1-4 курсів. Запрошені гості:

  • Андрій Бут, власник розсадника «Осокор»;
  • Павло Островерх, власник розсадника «АГРО-ФЛОРА»,
  • Наталя Яриш, власниця розсадника «UkrSad»;
  • фітодизайнер Олена Бойко.

Було розглянуто питання щодо підготовки фахівців із садово-паркового господарства в ХНУМГ імені О.М. Бекетова. Стейкхолдери проаналізували освітню програму «Садово-паркове господарство» і внесли свої пропозиції. Обговорили можливості проведення практик на базі розсадників присутніх стейкхолдерів і подальшої наукової співпраці.

 

КС1 

Виступ під час обговорення освітньо-професійних програм «Садово-паркове господарство» власника розсадника «Осокор», кандидата біологічних наук, доцента Андрія Бута (на знімку екрана зліва вгорі)

 

КС2

Виступ під час обговорення освітньо-професійних програм «Садово-паркове господарство»власниці розсадника «UkrSad» Наталі Ярош (на знімку екрана справа внизу)

 

Дата створення: 09 лютого 2024

 


Школа розвитку «Ландшафтний дизайнер»

На кафедрі ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва розпочала роботу Школа розвитку «Ландшафтний дизайнер». На першому занятті учні дізналися про професію ландшафтного дизайнера, передумови її виникнення. Також були представлені найбільш відомі парки та історія їхнього створення.

 

photo 2024 02 06 18 32 55

photo 2024 02 06 18 33 15

Школярі під час засідання Школи розвитку «Ландшафтний дизайнер», яке проводить доцент кафедри ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва, кандидат біологічних наук Яніна Вікторівна Гончаренко

 

Дата створення: 08 лютого 2024

 


На кафедрі ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва відбудеться розширене засідання кафедри зі стейкхолдерами

8 лютого 2024 року з 14:00 до 16:00 на кафедрі ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва відбудеться розширене засідання кафедри зі стейкхолдерами у дистанційному форматі на платформі Microsoft Teams за посиланням:

https://teams.microsoft.com/l/meetup-join/19%3a07c16f0e6ab145fb8e14f505ab02edf5%40thread.tacv2/1700128663009?context=%7b%22Tid%22%3a%22b4e18cf3-2cc0-446f-afb7-f3c65cf9d6d8%22%2c%22Oid%22%3a%2203c60861-7f4f-458d-9383-606fe4c123d4%22%7d

Заплановано розглянути такі питання:

  1. Підготовка фахівців садово-паркового господарства в ХНУМГ імені О.М. Бекетова
  2. Взаємодія університет-підприємство для набуття студентами практичних навичок
  3. Наукові дослідження на базі підприємства
  4. Професійні навички для успішного працевлаштування випускників
  5. Інші питання

Запрошуємо усіх охочих долучитися до даного заходу!

Дата створення: 07 лютого 2024

 


Віртуальна подорож до розплідника «Осокор» під час практичних занять із дисципліни «Дендрологія»

На заняття із «Дендрології» залучаються практикуючі фахівці. 5 лютого 2024 року частину практичного заняття проводив А.А. Бут, канд. біол. наук, доц., власник розплідника «Осокор». Здобувачам цікаво було здійснити віртуальну подорож до його розплідника і подивитися на представників Gymnospermae, що містяться у колекції.

 

Screenshot 4 2 Screenshot 2 2

Віртуальна подорож до розплідника «Осокор»

 

Дата створення: 06 лютого 2024

 


На кафедрі ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва розпочав роботу гурток для школярів «Фітодослідник»

З 01 лютого 2024 року на кафедрі ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва розпочав роботу гурток для школярів «Фітодослідник». Учнів було ознайомлено із різноманіттям рослинного світу і його значенням для людини. Також вони отримали завдання для проведення індивідуальних досліджень, щоб презентувати свої результати на підсумковому занятті.

 

ФД

ФД1

Засідання гуртка для школярів «Фітодослідник», яке проводить доцент кафедри ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва, кандидат біологічних наук Яніна Вікторівна Гончаренко

 

Дата створення: 01 лютого 2024

 


International Conference on Urban Infrastructure Sustainable Development and Renovation (MistoBud-2023)

Викладачі кафедри ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва взяли сьогодні участь в International Conference on Urban Infrastructure Sustainable Development and Renovation (MistoBud-2023). З доповідями виступали: Н.В. Гатальська «PERCEPTION OF PARK ENVIRONMENT AND ITS IMPACT ON AESTHETIC EVALUATION», І.Б. Проценко «ECOSYSTEM SERVICES OF THE PARK ON KOBZARSKA STREET IN KYIV: ASSESSMENT USING THE I-TREE TOOLKIT» і результати колективного (Н.О. Олексійченко, Я.В. Гончаренко, У.М. Соколенко, А.А. Сокольник) дослідження представила У.М. Соколенко «ASSESSMENT OF RECREATIONAL ACTIVITIES AND GREENING OF URBAN PARKS IN KHARKIV». Вітаємо здобувачку групи СПГ 2021-1 А.А. Сокольник, яка є співавтором, з участю у конференції такого рівня.


001

003

003

Участь викладачів та студентів кафедри ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва в International Conference on Urban Infrastructure Sustainable Development and Renovation

 

Дата створення: 26 січня 2024

 


Практичне заняття з дисципліни «Ландшафтна організація приватних маєтків»

24 січня 2024 року на практичному занятті з дисципліни «Ландшафтна організація приватних маєтків» студенти 4 курсу групи СПГ 2020-1 презентували результати аналізу сучасної інтерпретації історичних стилів у ландшафтному дизайні, а саме:

  • середземноморського;
  • скандинавського;

а також нових трендів, таких як:

  • хай-тек;
  • джапанді як варіації на основі японського та скандинавського.

Здобувачі детально вивчили з композиційної точки зору закордонний досвід створення та проєктування приватних маєтків із використанням зазначених стилів. Зібрані ідеї вони покладуть до основи розробки власних ескізів ландшафтної організації реальних подібних об'єктів.

 

1 3

2 4

3 3

5

Доповіді студентів кафедри ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва під час практичного заняття з дисципліни «Ландшафтна організація приватних маєтків»

 

Дата створення: 24 січня 2024

 


Перше заняття з дисципліни «Біологічні та композиційні основи ландшафтного дизайну»

Маріанна Олександрівна Подольхова, старший викладач кафедри ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва

«Сьогодні отримала неймовірне задоволення від знайомства з новим курсом – моїм 4-им по рахунку потоком студентів – СПГ 2021-1. А проводили ми перше заняття з дисципліни «Біологічні та композиційні основи ландшафтного дизайну».

І як же приємно спілкуватися з молодими людьми, які свідомо обрали фах! Вибір їх зумовлений:

  • спілкуванням із родичами, які працюють у цій галузі;
  • враженням від Дня відкритих дверей;
  • освітньо-професійною програмою, яку вони ретельно вивчали, коли вагалися з вибором;
  • любов'ю до рослин та дизайну, і навіть...
  • глибокими враженнями від перегляду фільмів у дитинстві з красивими садибами та садівниками!

Нині деякі зі студентів уже мають невеличкий практичний досвід у флористиці, догляді за рослинами та проєктуванні.

Значна частина студентів живе на приватних ділянках і ...якщо раніше їх родичі не допускали до покращення садиб, то вже потихеньку починають дозволяти з огляду на компетентність юних дизайнерів.

Успіхів вам у пізнанні цього мистецтва! Поруч із вами майже завжди, чим зможу – допоможу:)»

 

1 1

Студенти групи СПГ 2021-1 під час першого заняття з дисципліни «Біологічні та композиційні основи ландшафтного дизайну», яке проводить кандидат сільськогосподарських наук, старший викладач кафедри ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва Маріанна Олександрівна Подольхова

 

Дата створення: 24 січня 2024

 


І тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт

19 січня 2024 року відбувся І тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності 206 «Садово-паркове господарство». Вітаємо А.А. Сокольник (СПГ 2021-1), яка посіла І місце із роботою на тему «Озеленення урбан-парків» (науковий керівник канд. біол. наук, доц. Я.В. Гончаренко) й А.Ю. Тарасову (М СПГ 2023-1) за ІІ місце із роботою на тему «Концепція інтенсивного озеленення даху ТРЦ «NIKOLSKY» в м. Харків» (науковий керівник доктор арх., проф. Н.В. Гатальська). Бажаємо нашим талановитим науковцям продовжувати дослідження і досягати найкращих результатів.

 

07.02.2024 01

07.02.2024 02 thumb

Переможниці І туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «206 Садово-паркове господарство» Аліна Сокольник та Анна Тарасова

 

Дата створення: 19 січня 2024

 


Засідання гуртка «Greening»

15 січня 2024 року на засіданні гуртка «Greening» здобувачі ознайомились із принципами створення тематичних зимових композицій. Прикрасити кімнату чи офісне приміщення можна не лише до певних свят, але й у буденні дні, що сприятиме покращенню настрою. Підгорна Дар’я (група СПГ 2022-1) змішала аромати хвої і цитрусів, які, на думку психологів, покращують настрій і сприяють ефективній праці. Гончаров Дмитро пропонує мінікомпозиції, які додадуть настрою при чаюванні у родинному колі чи із друзями.

 

 Фото 04 thumbФото 02 thumbФото 03 thumb  

 Зимові композиції студентів кафедри ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва

 

Фото 01 thumbФото 05

 Студенти кафедри ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва разом зі своїми композиціями: Дмитро Гончаров (зліва), Дар’я Підгорна (справа)

 

Дата створення: 17 січня 2024

 


Захист кваліфікаційних робіт магістрантів на кафедрі ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва

27 грудня 2023 року відбувся захист кваліфікаційних робіт. Головою комісії була В.Л. Мєшкова – професор, доктор сільськогосподарських наук, головний науковий співробітник відділу ентомології, фітопатології та фізіології Українського науково-дослідного інституту лісового господарства та агролісомеліорації ім. Г.М. Висоцького. Кожна робота була унікальною і дозволила здобувачам показати навички із формування рослинних композицій, проєктування, проведення інвентаризації зелених насаджень, роботи із ГІС і штучним інтелектом. Вітаємо наших магістрів і бажаємо подальших успіхів.

 

03

Робота Державної екзаменаційної комісії на кафедрі ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва

 

04

Захист магістерської кваліфікаційної роботи студенткою 2 курсу Веронікою Білик (група М СПГ 2022-1)

 

05

Захист магістерської кваліфікаційної роботи студенткою 2 курсу Дариною Свір (група М СПГ 2022-1)

 

Дата створення: 29 грудня 2023

 


Екотехнології водозбереження в приватних маєтках та в урбосередовищі

26 грудня 2023 року відбулося чергове засідання гуртка «Урбоекодизайн», присвячене екотехнологіям водозбереження в приватних маєтках та в урбосередовищі. Обговорювали створення дощових садів (доповідала студентка Дар'я Комарова, гр. СПГ 2020-1) та технологічні аспекти збору опадової води (доповідала студентка Елеонора Фомкіна, гр. М СПГ 2022-1). Дар’я Підгорна (гр. СПГ 2022-1) та Фомкіна Елеонора поділилися власним досвідом застосування дощової води на приватних маєтках.

 

01

02

 Доповідь Дар'ї Комарової та Елеонори Фомкіної під час засідання гуртка «Урбоекодизайн»

 

Дата створення: 29 грудня 2023

 


Святкові композиції учасників студентського гуртка

Готуємося до Різдва і презентуємо композиції учасників студентського наукового гуртка кафедри ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва на тему «Гілка замість ялинки».

 

Попугаєва thumb Мединська 2 Іванова 2

 Гончаров  

Зимові композиції до Різдва та Нового року студентів кафедри ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва (гр. СПГ 2022-1, автори наведені зліва направо): Карини Попугаєвої, Анни Мединської, Софії Іванової, Дмитра Гончарова

 

Дата створення: 24 грудня 2023

 


Розширене засідання гуртка «Урбоекодизайн» у грудні

12 грудня 2023 року на розширеному засіданні гуртка «Урбоекодизайн» відбувся майстер-клас ландшафтної дизайнерки та фітодизайнерки Аліни Олександрівни Нагайчук на тему «Використання стабілізованого моху для дизайну інтер’єрів». Майстриня отримала фахову вищу освіту на факультеті садово-паркового господарства та ландшафтної архітектури в НУБіП України. Нині активно займається продажем стабілізованого преміального моху в Україні та виготовляє з нього унікальні фітокомпозиції для дизайну інтер’єру приватних приміщень та громадських (ресторанів, офісів тощо).
Посилання на її профіль в Інстаграмі:
https://www.instagram.com/zatyshok_eco_decor/?fbclid=IwAR26b5pk56CjHJUGLzYU0Bo01OJk9P8gDwp8r46kKAfjfcx5m_GkrexvwOQ

 

06 мох

Майстер-клас ландшафтної дизайнерки та фітодизайнерки Аліни Олександрівни Нагайчук на тему «Використання стабілізованого моху для дизайну інтер’єрів» під час розшириного засідання гуртка «Урбоекодизайн»

 

04 мох  02 мох

03 мох  05 мох

 Роботи ландшафтної дизайнерки та фітодизайнерки Аліни Олександрівни Нагайчук

 

Дата створення: 15 грудня 2023

 


Засідання гуртка «Урбоекодизайн» у листопаді

24 листопада 2023 року відбулося 3-тє засідання гуртка «Урбоекодизайн» на тему «Сучасний дизайн меморіальних об’єктів в Україні та світі». Доповідали студенти 4 курсу групи СПГ 2020-1 Артем Кабак та Софія Щербак, а також керівник гуртка М.О. Подольхова, яка зробила короткий огляд монографії «Меморіальні парки м. Києва» (доступна за посиланням: https://dglib.nubip.edu.ua/server/api/core/bitstreams/0651bc9c-b881-4523-aaef-d6d31c75a7fe/content).

 

1 3

1 4

Доповідь студента 4 курсу кафедри ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва Артема Кабака під час засідання гуртка «Урбоекодизайн»

 

1 5

1 1

Доповідь студентки 4 курсу кафедри ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва Софії Щербак під час засідання гуртка «Урбоекодизайн»

 

1 2

Доповідь старшого викладача кафедри ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва, кандидата сільськогосподарських наук Маріанни Олександрівни Подольхової під час засідання гуртка «Урбоекодизайн»

 

Дата створення: 14 грудня 2023

 


Майстер-клас виробника стабілізованого моху 

12 грудня 2023 року (у вівторок) на 2 парі о 10:15 на розширеному засіданні гуртка «Урбоекодизайн» відбудеться МАЙСТЕР-КЛАС виробника стабілізованого МОХУ та фітодизайнера Аліни Олександрівни Нагайчук на тему «Використання стабілізованого моху для дизайну інтер’єрів».

Посилання на її профіль в Інстаграм:
https://www.instagram.com/zatyshok_eco_decor/

Посилання на зустріч у Teams:
https://teams.microsoft.com/l/meetup-join/19%3ameeting_N2QwMGM4MjctMDljMC00MzA2LWJlNzktYmEzODFlYWVlYzZj%40thread.v2/0?context=%7b%22Tid%22%3a%22b4e18cf3-2cc0-446f-afb7-f3c65cf9d6d8%22%2c%22Oid%22%3a%225817aba9-6c88-4ee1-afd0-b88ea4b913ca%22%7d.

Долучайтеся, буде цікаво!

Дата створення: 10 грудня 2023

 


Зустріч ректора ХНУМГ імені О.М. Бекетова, професора В.М. Бабаєва зі студентами ННІ АДОМ

5 грудня 2023 року відбулася зустріч ректора ХНУМГ імені О.М. Бекетова, професора В.М. Бабаєва зі студентами ННІ АДОМ. Разом із ректором у зустрічі взяли участь представники адміністрації Університету, очільники Студентського сенату та профспілки, куратори академічних груп. Ці зустрічі є традиційно щорічними та проводяться у форматі «питання-відповідь». Під час зустрічі студенти підіймали актуальні питання, пов’язані з особливостями організації навчального процесу в умовах воєнного стану, про академічну мобільність, організацію зимової сесії 2023/2024 н.р., проходження виробничих практик, а також питання стипендіального та соціального забезпечення.

Ректор В.М. Бабаєв особливо відзначив значні здобутки студентства ННІ АДОМ у навчальній, науковій та громадській діяльності, їх внесок у розвиток та підтримку іміджу Університету, підкреслив, що випускники ННІ АДОМ відіграють важливу роль не лише у післявоєнній відбудові України, а й у впровадженні загальноєвропейських практик в архітектуру та містобудування.

 

20231206

Зустріч ректора ХНУМГ імені О.М. Бекетова, професора, доктора наук з державного управління Володимира Миколайовича Бабаєва зі студентами Навчально-наукового інституту дизайну та образотворчого мистецтва

 

Дата створення: 08 грудня 2023

 


Семінар для здобувачів освіти на тему «Академічна доброчесність»

6 грудня 2023 року викладачі кафедри ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва І.О. Рибалка і М.О. Подольхова провели семінар для здобувачів освіти на тему «Академічна доброчесність». Були висвітлені такі питання:

  • необхідності дотримання академічної доброчесності,
  • види академічної доброчесності,
  • що може вважатися порушенням академічної доброчесності,
  • порядок виявлення і встановлення фактів порушення академічної доброчесності,
  • які наслідки при виявленні і встановленні фактів порушення академічної доброчесності.

Здобувачі мали змогу поставити питання й отримати відповіді.

 

06.12.2023 01

06.12.2023 02

Доповідь старшого викладача кафедри ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва, кандидата біологічних наук Інни Олександрівни Рибалки під час семінару на тему «Академічна доброчесність»

 

Дата створення: 06 грудня 2023

 


Багаторічна співпраця кафедри ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва із Харківським ліцеєм №178 ХМР

Багаторічна співпраця кафедри ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва із Харківським ліцеєм №178 Харківської міської ради Харківської області дає свої результати. 30 листопада 2023 року відбувся районний захист МАНівських робіт у галузі Садово-паркового господарства. Учень 11-А класу Близнюк Єгор Юрійович посів 1 місце із дослідженням на тему «Екосистемні послуги зелених насаджень пришкільної території Харківського ліцею №178 Харківської міської ради Харківської області». Вітаємо переможця та очікуємо на подальші досягнення.

 

Постер

Пост

Участь Єгора Близнюка у районному захисті МАНівських робіт у галузі Садово-паркового господарства

 

Дата створення: 02 грудня 2023

 


Участь здобувачів кафедри ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва у IX Всеукраїнській науково-практичній конференції «Спадщина університету. Історія. Освіта. Наука. Культура. Особистість»

Протягом 22-23 листопада 2023 року тривала робота IX Всеукраїнської науково-практичної конференції «Спадщина університету. Історія. Освіта. Наука. Культура. Особистість». «Бекетівська родина» має давню історію і спирається на видатні постаті. Наші здобувачі цікавляться історією університету і намагаються зробити свій внесок також. Здобувачки кафедри ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва виступили із доповідями на секційних засіданнях. Марія Бацько (група СПГ 2021-1) доповідала про діяльність К.М. Жукова. Наукову і професійну діяльність О.І. Колесникова розкрила у своїй доповіді Дар’я Комарова (група СПГ 2020-1).

 

001 к image 2023 11 23 10 00 09

002 к image 2023 11 23 10 26 47

003 к image 2023 11 23 10 33 13

Участь Марії Бацько та Дар’ї Комарової у IX Всеукраїнської науково-практичній конференції «Спадщина університету. Історія. Освіта. Наука. Культура. Особистість»

 

Дата створення: 24 листопада 2023

 


Нагородження найкращих студентів ЗВО Харківщини з нагоди Дня студентів

16 листопада 2023 року відбулося нагородження найкращих студентів ЗВО Харківщини з нагоди Дня студентів.

Подяку Харківського міського голови за активну громадянську позицію, високі досягнення у навчанні, участь у науковій та громадській діяльності студентської спільноти, формування інтелектуального потенціалу України та з нагоди Дня студента оголошено двом здобувачам освіти нашого ХНУМГ імені О.М. Бекетова:

🔹 Микиті Бабенку, студенту 2 курсу магістратури ННІ БЦІ та ННІ АДОМ.

 

image 2023 11 23 09 30 52

Нагородження кращих студентів Харківщини Подякою Харківського міського голови з нагоди Дня студента

 

Дата створення: 23 листопада 2023

 


Участь здобувачів кафедри ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва у VІІ Міжнародній науково-практичній конференції здобувачів вищої освіти і молодих учених «Перспективи розвитку територій: теорія і практика. Поствоєнне відновлення»

16 листопада 2023 року здобувачі кафедри ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва долучились до роботи VІІ Міжнародної науково-практичної конференції здобувачів вищої освіти і молодих учених «Перспективи розвитку територій: теорія і практика. Поствоєнне відновлення». Дарія Комарова, здобувачка академічної групи СПГ 2020-1, виступила із доповіддю на тему «Щодо формування дощових садів на території шкіл на прикладі СЗОШ №2 міста Броди».

 

Конференція 2

Конференція 3

Конференція 1

Участь Дар'ї Комарової у VІІ Міжнародній науково-практичній конференції здобувачів вищої освіти і молодих учених «Перспективи розвитку територій: теорія і практика. Поствоєнне відновлення»

 

Дата створення: 17 листопада 2023

 


Створення тривимірної графіки на заняттях із дисципліни «Комп'ютерна графіка та основи 3D моделювання»

Чи мріяли Ви створити будинок своєї мрії, за своїм проєктом? На практичному занятті з дисципліни «Комп'ютерна графіка та основи 3D моделювання» (викл. І.О. Рибалка) студенти 3 курсу кафедри ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва (група СПГ 2021-1) презентували власні проєкти з благоустрою та озеленення приватних домоволодінь. Найцікавіші роботи виконали Поліна Бикова, Марія Бойко, Анастасія Боярська, Яніна Карушина, Анастасія Ляхова, Софія Пасько, Яна Сергієнко, Аліна Сокольник, Олександра Яценко.

Особливої уваги заслуговує проєкт Анастасії Чернової. Вона створила двоповерхову віллу, що складається з вітальні, 2 просторих спалень, кухні, ванної кімнати, панорамної веранди та тераси. Додатково передбачено: басейн, спортивний куточок, зелену зону для відпочинку та гараж. Значну увагу приділено озелененню території навколо будинку, зокрема видовому складу деревних рослин.


 05

 01

 02

 03

Представлення власного проєкту з благоустрою та озеленення приватного домоволодіння студенткою кафедри ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва Анастасією Черновою

 

Дата створення: 14 листопада 2023

 


Сучасні тенденції та інноваційні технології в ландшафтному дизайні: створення дощових садів

На практичному занятті з дисципліни «Сучасні тенденції та інноваційні технології в ландшафтному дизайні» (викл. М.О. Подольхова) студенти 4 курсу кафедри ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва (група СПГ 2020-1) презентували власні ескізні рішення щодо організації дощових садів у межах пришкільної території (Дар'я Комарова), біля приватних будинків (Артем Кабак) та в міському середовищі (Софія Щербак, Євгенія Жмурко). Ними було здійснено аналіз міжнародного досвіду створення дощових садів та адаптовано асортимент рослин відповідно до природних умов України.

 

Жмурко

Кабак

ком 2

ком3

Софія

Щербак

Представлення власних ескізних рішень щодо організації дощових садів здобувачами кафедри ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва

 

Дата створення: 11 листопада 2023

 


Участь здобувачів кафедри ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва у Всеукраїнській науково-практичній інтернет-конференції студентів, аспірантів та молодих вчених «Екологічно сталий розвиток урбосистем: виклики та рішення в контексті євроінтеграції України»

Розпочала свою роботу традиційна Всеукраїнська науково-практична інтернет-конференція студентів, аспірантів та молодих вчених «Екологічно сталий розвиток урбосистем: виклики та рішення в контексті євроінтеграції України», присвячена пам’яті доктора технічних наук, професора Стольберга Фелікса Володимировича. Учасники обмінялися спогадами про цю видатну людину і прослухали доповіді, які охоплювали різнопланову тематику. Від нашої кафедри виступила здобувачка групи СПГ 2021-1 А.А. Сокольник із доповіддю на тему «Стан зелених насаджень на території урбан-парку «Молодіжний» (м. Харків). Здобувач групи МСПГ 2023-1 і лаборант кафедри Д.А. Пліско у співавторстві з ученицею 11 класу КЗ «ХЛ №28 ХМР» Н.Д. Ковальовою представили доповідь на тему «Інвентаризація зелених насаджень (на прикладі скверу імені Ф. Сафарова), як складова сталого розвитку міського середовища».

Конференція відбувалась у дружній атмосфері, учасники ставили питання доповідачам, обмінювались контактами. Подяка кафедрі інженерної екології міст за прекрасну організацію і можливість спілкування з однодумцями.

 

Scr11eenshot 1

image 2023 11 02 15 36 44

image 2023 11 02 15 43 49

Участь наших здобувачів у Всеукраїнській науково-практичній інтернет-конференції студентів, аспірантів та молодих вчених «Екологічно сталий розвиток урбосистем: виклики та рішення в контексті євроінтеграції України»

  

Дата створення: 04 листопада 2023

 


Засідання гуртка «Greening»

Засідання гуртка «Greening», що відбулося 30 жовтня 2023 року, було присвячено темі «Різноманіття деревних рослин із декоративним осіннім забарвленням листків». Згадали вплив пігментного складу на колір органів рослинних організмів і провели якісні реакції. Особливу увагу приділили антоціану і провели досліди із його виявленням у продуктах харчування. Бонус заняття – навчились відрізняти напої із рослинних компонентів і штучно забарвлені й ароматизовані фальсифікати.

 

30 10 23 1

30 10 23 4

Засідання гуртка «Greening», яке проводить доцент кафедри ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва, кандидат біологічних наук Яніна Вікторівна Гончаренко

 

Дата створення: 31 жовтня 2023

 


Засідання гуртка «Урбоекодизайн»

24 жовтня 2023 року було успішно розпочато діяльність гуртка «Урбоекодизайн» під керівництвом ст. викл. кафедри ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва, канд. с.-г. наук М.О. Подольхової. Напрями роботи нашого гуртка: дизайн ландшафтних об’єктів громадського користування та приватних маєтків, екодизайн, арбористика, робота з замовниками.

На засіданні були присутні 12 студентів, серед яких представники як 1-4 курсів, так і магістранти 1-2 року навчання.

Дві студентки 4 курсу (СПГ 2020-1) презентували колегам змістовні та ілюстровані доповіді. Комарова Дар’я зробила короткий огляд сучасних тенденцій ландшафтного дизайну, акцентуючи увагу на тих, які набули найбільшого розвитку у 2023 році, а також зазначила про результати трьох фахових міжнародних виставок цього року. Жмурко Євгенія продемонструвала досвід ландшафтного дизайну міських просторів Чехії та Польщі на прикладі ландшафтних об’єктів, які нещодавно відвідала.

 

зустріч 2

зустріч 2 2

зустріч 2 4

зустріч 2 5

Засідання гуртка «Урбоекодизайн», яке проводить старший викладач кафедри ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва, кандидат сільськогосподарських наук Маріанна Олександрівна Подольхова

 

З презентаціями та відеозаписами зустрічі можна ознайомитися у відкритих каналах «Гурток Урбоекодизайн»:

 

28 листопада 2023 року (вівторок) о 14:20 плануємо засідання, присвячене сучасному дизайну меморіальних об’єктів в Україні та світі.

Запрошуємо всіх бажаючих!

 

Дата створення: 31 жовтня 2023

 


Відкрите лекційне заняття із навчальної дисципліни «Ландшафтознавство та основи екології»

Викладач кафедри У.М. Соколенко 20 жовтня 2023 року провела відкрите лекційне заняття із навчальної дисципліни «Ландшафтознавство та основи екології» на тему «Вступ до загальної екології». Було розглянуто такі питання: становлення науки; основні поняття екології та екологічні закони; розділи екології; основи аутекології; деякі аспекти демекології. На засіданні кафедри проведене заняття одноголосно оцінили на «відмінно». З найбільш важливих моментів було вказано такі: для теми лекції вдало використано такий тип викладу, як проблемний; контакт з аудиторією забезпечений додатком Mentimer; виклад матеріалу був науковим і доступним; презентація містила добре підібрану візуалізацію; були показані міжпредметні зв’язки; лекція була структурована і включала необхідні етапи. З побажань було висловлено додати до слайдів презентації назви.

 

1Соколенко

2Соколенко

3Соколенко3

Проведення відкритого лекційного заняття старшим викладачем кафедри ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва, кандидатом біологічних наук Уляною Михайлівною Соколенко на платформі MS Teams

 

Дата створення: 20 жовтня 2023

 


Кронування ялівцю звичайного та висадка цибулинних квітів

18 жовтня 2023 року під керівництвом заступника директора ННІ АДОМ Олени Усачової та лаборанта кафедри ЛПСПМ Даниїла Пліско було виконано кронування ялівцю звичайного та висадку цибулинних квітів.

Щиро вдячні за допомогу здобувачам груп: А 2022-2 – Гребеніковій Марії та Крупніковій Анастасії; АтаМ 2023-2 – Байбородіній Марії, Горлач Крістіні, Гузенко Богдану; АтаМ 2023-3 – Кокоріній Руслані.

 

18.10.2023 001

Працюємо задля перемоги та цвіту нашої країни та університету разом! Дизайн: Марія Бацько (СПГ 2021-1)

Переглянути фотозвіт повністю

 

Дата створення: 18 жовтня 2023

 


Вебінар «Заняття в інтерактивному форматі в MS Teams»

Підвищувати кваліфікацію необхідно все життя і сьогодні викладачі кафедри мали нагоду взяти участь у вебінарі «Заняття в інтерактивному форматі в MS Teams». Спікерка Марина Джулай показала деякі можливості взаємодії зі здобувачами. Заняття, навіть і онлайн, можуть бути цікавими й захоплюючими. Доступним є використання квестів, кейсів, дебатів, World cafe. Є можливість зробити кожне заняття інтерактивним і неповторним.

 
17.10.2023 2
 

Листівка-запрошення на захід. Дизайн: Марія Бацько (СПГ 2021-1)

 

Д23 06 2021 1

Д23 06 2021 2

Участь викладачів кафедри ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва у вебінарі «Заняття в інтерактивному форматі в MS Teams»

 

Дата створення: 17 жовтня 2023

 


Участь наших здобувачів Інни Літун (М СПГ 2023-1) і Аліни Сокольник (СПГ 2021-1) у міжнародній конференції молодих учених «Актуальні проблеми ботаніки та екології»

Влітку можна суміщати відпочинок і наукову роботу. Наші активні здобувачі, Інна Літун (М СПГ 2023-1) і Аліна Сокольник (СПГ 2021-1), мали змогу взяти участь у міжнародній конференції молодих учених «Актуальні проблеми ботаніки та екології», яка відбулась в Івано-Франківську 27 – 30 вересня 2023 року.

 

Конференція1

Фрагмент збірки матеріалів міжнародної конференції молодих учених «Актуальні проблеми ботаніки та екології» (Інна Літун і Аліна Сокольник взяли участь у роботі Секції 5)

 

Сокольник Сертифікат конференція 2

Сертифікат учасника конференції, який отримала Аліна Сокольник по завершенні заходу

 

Дата створення: 16 жовтня 2023

 


Виступ Аліни Сокольник (СПГ 2021-1) із доповіддю на ІІІ Міжнародній науково-практичній конференції «Актуальні проблеми, шляхи та перспективи розвитку ландшафтної архітектури, садово-паркового господарства, урбоекології та фітомеліорації»

Вересень почався продуктивно! Сьогодні наша здобувачка Аліна Сокольник (СПГ 2021-1) виступила із доповіддю на ІІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Актуальні проблеми, шляхи та перспективи розвитку ландшафтної архітектури, садово-паркового господарства, урбоекології та фітомеліорації», яка проходила у змішаному форматі. Аліна доповіла про результати досліджень урбан-парків м. Харків. Увагу було приділено видовому асортименту і стану зелених насаджень. Урбан-парки є новим поняттям і потребують більш детального ознайомлення із ними. Спілкування з однодумцями-науковцями надихають і народжують нові ідеї.

 

Конференція 001

Конференція 003

Участь Аліни Сокольник у ІІІ Міжнародній науково-практичній конференції «Актуальні проблеми, шляхи та перспективи розвитку ландшафтної архітектури, садово-паркового господарства, урбоекології та фітомеліорації»

 

Конференція 002 01

Фрагмент програми ІІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Актуальні проблеми, шляхи та перспективи розвитку ландшафтної архітектури, садово-паркового господарства, урбоекології та фітомеліорації» (Аліна Сокольник взяла участь у роботі Секції 2)

 

Дата створення: 21 вересня 2023

 


Помічник для першокурсників

На допомогу першокурсникам кафедри ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва студенти старших курсів, Анастасія Ляхова і Марія Бацько (група СПГ 2021-1), створили «Помічник для першокурсників».

 

04092023 1

Помічник для першокурсників (титульна сторінка)
Дизайн: Анастасія Ляхова. Текст: Марія Бацько

 

Повна версія цього документа постійно знаходитиметься на сторінці «Студентам»

Дата створення: 04 вересня 2023

 


З Днем Харкова!

Марія Бацько, група СПГ 2021-1

«Дорогі друзі!

Сьогодні 23 серпня святкує свій День народженням місто-герой, наш рідний Харків! Місто молоді, парків, краси, любові та ВОЛІ!

Ми горді носити твоє імʼя на вустах та щодня з великим запалом прославляємо його! Твоя міць та незламність надихає нас творити, жити та діяти! Бажаємо тобі процвітання, гармонії та добробуту у всіх куточках твоїх вулиць! Нехай свобода, якою ти надихаєш, буде відчутна кожної весни з початком цвітіння сакур на Сумській і аж до останнього листочка в парку Шевченка! А ми, в свою чергу, будемо все робити, щоб ти щогодини ставав ще краще!

Вітаємо з твоїм Днем, найкраще місто на планеті!»

 

27082023 02 

 Вітаємо усіх із Днем Харкова! Автор листівки: Марія Бацько

 

Дата створення: 23 серпня 2023

 


З Днем Державного прапора України!

Марія Бацько, група СПГ 2021-1

«Привіт, друже! Привіт, вільний народе нашої України!

Від імені студентської спільноти вітаю з Днем Державного прапора України нашу незалежну та мужню країну!

Сьогодні ми уславлюємо нашу символіку, нагадуємо собі про те, яку вона втілює силу, гідність та незламну волю нашого народу.

18 вересня 1991 року президія Верховної ради постановою «Про прапор України» надала синьо-жовтому прапору статус офіційної символіки країни.

Офіційно святкування Дня Державного Прапора започатковано з 2004 року. Дані кольори прапора походять від герба Галицько-Волинської держави. Офіційні відтінки українського прапора за версією Pantone: Pantone Coated 2935 C та Pantone Coated Yellow 012 C.

За останні 546 дів наш прапор перетворився на загальносвітовий символ боротьби за власну свободу та життя, який ми з гордістю  носимо біля серця.

Памʼятаймо ціну свободи, її символ та міць!

Слава Україні!»

 

27082023 02 

 Вітаємо усіх зі святом! Автор листівки: Марія Бацько

 

Дата створення: 23 серпня 2023

 


День відкритих дверей

Дорогі учні та батьки! Ми з радістю анонсуємо надзвичайну подію, яка відбудеться 15 липня 2023 року. Харківський національний університет міського господарства імені О.М. Бекетова запрошує усіх на захід «#BeketovUni збирає друзів» – довгоочікуваний ОФЛАЙН захід, незабутній день, присвячений освіті, професійній орієнтації та розвагам!

📅 15/07/2023
🕛 12:00
📍 Місце проведення – мінус 2 поверх ТРЦ «Nikolsky»

Ми забезпечимо безпечну та комфортну атмосферу

У програмі цього заходу для Вас підготували безліч захоплюючих активностей:

  • Допоможемо написати мотиваційний лист
  • Бекетополія  віртуальна мандрівка визначними місцями архітектора О.М. Бекетова, де Ви зможете дізнатися багато цікавого
  • «Бекетівський ринг»
  • Майстер-класи від провідних спеціалістів, які допоможуть розкрити Ваші таланти і навички у різних сферах
  • Презентації спеціальностей, за якими здійснюється набір
  • Можливість відчути себе проєктувальниками міста, дизайнерами і просто майбутніми фахівцями
  • Різноманітні конкурси, ігри та вікторини, які розкриють Ваші таланти і навички
  • Спілкування з однолітками та студентами, які поділяться своїм досвідом та знаннями
  • Психологічні консультації, які нададуть підтримку як дітям, так і дорослим у цей непростий період

Програма Beketov Open Space розрахована на різні вікові групи, тому кожен із Вас знайде щось цікаве та корисне.

 

photo 2023 06 29 18 39 26

Харківський національний університет міського господарства імені О.М. Бекетова збирає друзів!

 

Запрошуємо як учнів, так і їхніх батьків приєднатися до нас у цей особливий день💙

Дата створення: 10 липня 2023

 


Обговорення та аналіз освітньо-професійних програм

Наприкінці навчального року відбулась традиційна зустріч викладачів кафедри зі здобувачами для обговорення освітньо-професійних програм, за якими вони навчаються. Представники від академічних груп критично проаналізували компоненти програм і їхню логічну послідовність. Надали свої пропозиції, які супроводжували аргументацією. Тільки тісна співпраця викладачів зі здобувачами здатна покращити зміст освітньо-професійних програм і сприяти якісному навчанню.

 

image 2023 06 30 09 16 20

Обговорення освітньо-професійної програми завідувачем кафедри ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва, доктором сільськогосподарських наук, професором Надією Олександрівною Олексійченко зі студентом 4 курсу Даниїлом Пліском (група СПГ 2019-1)

 

Дата створення: 30 червня 2023

 


До уваги вступників до магістратури!

Консультація до вступного іспиту до магістратури зі спеціальності 206 – Садово-паркове господарство на кафедрі ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва Харківського національного університету міського господарства імені О.М. Бекетова буде проходити онлайн на платформі Zoom!

📅 17/07/2023 (Пн)
⏱ 08:30

Посилання: https://zoom.us/j/3391509973?pwd=V09hNkVhTHBVL1BVRmN1T1VVT2hwdz09
Ідентифікатор конференції: 339 150 9973
Код доступу: 1707-206

 

Вступний іспит до магістратури зі спеціальності 206 – Садово-паркове господарство на кафедрі ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва Харківського національного університету міського господарства імені О.М. Бекетова також буде проходити онлайн на платформі Zoom!

📅 18/07/2023 (Вт)
⏱ 08:30

Посилання: https://zoom.us/j/3391509973?pwd=YS9xK3lkRzZ1NUxObmx1MkNUQXh5QT09
Ідентифікатор конференції: 339 150 9973
Код доступу: 1807-206

Чекаємо на вас!

Дата створення: 28 червня 2023

 


Вітаємо з успішним захистом кваліфікаційних робіт!

21-22 червня 2023 року на кафедрі ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва проходили захисти кваліфікаційних робіт здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського) рівня зі спеціальності 206 «Садово-паркове господарство». Захист проводився дистанційно з використанням платформи Microsoft Teams.

 

22.06.2023 06

22.06.2023 08

Захист бакалаврської кваліфікаційної роботи студентом 4 курсу Даниїлом Пліском (група СПГ 2019-1)

 

22.06.2023 10

Обговорення результатів дослідження, виконаного студенткою 4 курсу Яною Борошпольцевою (група СПГ 2019-1), з доктором архітектури, професором кафедри ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва Надією Вікторівною Гатальською

 

Колектив кафедри вітає здобувачів з успішним захистом кваліфікаційних робіт та бажає випускникам міцного здоров’я, професійного росту та успіху!

Чекаємо сьогоднішніх бакалаврів у магістратурі!

Дата створення: 23 червня 2023

 


На кафедрі ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва відбувся марафон зустрічей з експертами у рамках виробничої практики з «Розсадництва та вирощування садивного матеріалу»

Протягом останнього тижня студенти нашої кафедри зустрілися з власниками й керівниками провідних розсадників з усієї України:
Кожен день був наповнений цікавими інформаційними доповідями, практичними майстер-класами та змістовними дискусіями. Студенти мали можливість побачити різні аспекти розсадницької справи: від вирощування різноманітних рослин до організації продажу та попиту на садивний матеріал. Доповідачі поділилися своїми найкращими практиками, розкрили секрети успіху та надали цінні поради стосовно ведення розсадницького бізнесу. Студенти активно взаємодіяли зі спікерами, задавали запитання та обговорювали актуальні теми у галузі розсадництва. Ця практика надала студентам унікальну можливість побачити, як працюють провідні розсадники України та отримати важливий практичний досвід. Ми вдячні всім спікерам за їхню участь, активну соціальну позицію та бажаємо їм подальших професійних успіхів! Дякуємо всім, хто взяв участь у цьому захоплюючому заході! Бажаємо студентам успішного завершення практики та натхнення для майбутніх досягнень!

Дата створення: 19 червня 2023

 


Марафон зустрічей у рамках виробничої практики з «Розсадництва та вирощування садивного матеріалу»: день шостий

Завершальна мандрівка розплідниками із фахівцями. Сьогодні нам не вистачило 2 годин на віртуальну екскурсію у супроводі Андрія Бута «Осокором». Неймовірний асортимент рослин і топіарних форм. Подивились як виглядають рослини в різних шкілках, їхні кореневі системи, маточне поле. Дуже багато техніки змогли проспостерігати. У прямому ефірі побачили як доглядають за рослинами. Пан Андрій показав на прикладі сосен як проводять видалення конкурентів, як обирати рослини для певних топіарних форм. Багато дізнались про створення вітрозахисних смуг і їхній асортимент. А ще – про європейські й інші стандарти рослин на продаж. Обов'язково приїдемо на практику до цього розсаднику.

Переглянути офіційний сайт компанії «Осокор».

 

001 Андрій Бут
 
Представлення викладачем кафедри ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва Іриною Богданівною Проценко запрошеного експерта Андрія Бута студентам нашої кафедри
 
 
Андрпій4
 
АндріСтрижка сосний
 
Андрій1
 
Андрій2АРКИ ГРАБ
 
Андрій4
 
Андрій9pg
 
Андрій78jpg
 
Андрій919
 
АндрійМаточне ЖивцевеПоле4
 
Андрійе919
 
Андрійз7jpg
 
Андрійн6
 
Андрінй7jpg
 
Віртуальна екскурсія у супроводі запрошеного експерта Андрія Бута «Осокором»
 
 
Дата створення: 17 червня 2023
 

 


П'ятий день марафону зустрічей з експертами у рамках виробничої практики з «Розсадництва та вирощування садивного матеріалу»

Сьогодні побували у «Зеленій країні» в супроводі Людмили Миколаївни Колісник. Дуже великий розплідник і асортимент потужний. Лише ялин 40 сортів! Чудові топіарії, нівакі! Дізналися про структуру розсадника, торговельний майданчик, садовий центр. Згадали «Ґрунтознавство», бо було багато інформації про якість ґрунтів для розсадника, важливість розуміння його структури й хімічного складу. Зрозуміли, що не варто економити на ділянці, бо потім вийде дорожче і важливо мати поблизу джерело води для поливу. Згадали значення рози вітрів, знищення бур'янів. Дізнались про лайфхаки з поливу. І... журнал. Треба вести журнал, мати технологічні карти. Очікуємо на зустріч вживу.

Переглянути офіційний сайт компанії «Зелена країна».

 
 
зелена країна1
 
Представлення викладачем кафедри ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва Іриною Богданівною Проценко запрошеного експерта Людмили Миколаївни Колісник студентам нашої кафедри
 
 
01 Людмила
 
Людмила 2
 
Людмила 6
 
Людмила 7
 
Людмила 8
 
Людмила 9
 
Людмила1 
 
Віртуальна екскурсія у супроводі запрошеного експерта Людмили Миколаївни Колісник «Зеленою країною»
 
 
Ще одна цікава подорож до ЧП «Ліріс», що спеціалізується на травах. Ця частина заняття була більш практичною. Побачили як треба розмножувати вегетативним шляхом рослини із кореневищами, пухкокореневі й щільнокореневі. Згадали «Селекцію» і чому для збереження декоративних ознак не дуже підходить генеративне розмноження рослин. Ознайомилися з асортиментом, що квітує навесні й пізніше, росте в затінку й на сонці. Побачили, наскільки важливо ураховувати максимальні розміри дорослих рослин і ступінь їхнього розростання. І, знов, полив – наскільки сильно він може впливати на фази вегетації. Дякуємо, що будемо мати можливість подальшої співпраці.
 
 
003
 
 Представлення викладачем кафедри ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва Іриною Богданівною Проценко запрошеного експерта Юліани Олександрівни Вольської студентам нашої кафедри
 
 
005
 
Ліріс2
 
011
 
006
 
Ліріс4
 
Віртуальна екскурсія у супроводі запрошеного експерта Юліани Олександрівни Вольської компанією «Ліріс»
 
 

Дата створення: 16 червня 2023

 

Четвертий день марафону зустрічей з експертами у рамках виробничої практики з «Розсадництва та вирощування садивного матеріалу»

«Розсадник Іващенко» сьогодні підхоплює естафету на нашій практиці. Пані Марина провела віртуальну екскурсію своїм розсадником, який спеціалізується на вирощуванні трав із красивими листками й квітками. Асортимент надзвичайно великий і на будь-який смак! Присутні змогли побачити усі кроки створення розсадника – від вибору ділянки до завантаження готової продукції для замовників. Побачили цей розсадник не лише в розпал його краси, але й взимку. Пані Марина розповіла про власний досвід облаштування теплиць, підготовки рослин до перезимування, розмноження, особливості заготівлі кореневищ. Нас очікує плідна співпраця із цією професіоналкою. Дякуємо за заняття і відповіді на дуже турбуючі питання.

Переглянути офіційний сайт «Розсадник Іващенко».

 

Іващенко

 Представлення викладачем кафедри ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва Іриною Богданівною Проценко запрошеного експерта Марини Іващенко студентам нашої кафедри

 

Іващенк1о

Іващенко2

Іващенко нова ділянка підготовка

Іващенко розбивка

Іващенко перший рядок посадка

 

Іващенко теплиц

Іващенко для пікіровки

Іващенко контейнерна площадка

Іващенко упаковка

Іващенко контакти

Віртуальна екскурсія у супроводі запрошеного експерта Марина Іващенко «Розсадником Іващенко»

 

Павло Островерх познайомив нас зі своїм розплідником «АГРО-ФЛОРА». Його фішка – формування сосен та інших шпилькових рослин. Він поділився своїм досвідом з облаштування маточників, шкілок, поливу. Віртуальна екскурсія дозволила побачити усю красу, що вирощується в розсаднику. Хоча пан Павло попереджав, що не хоче розкривати професійних таємниць, але потік запитань від учасників змусив порушити слово. Цікаво було почути про особливості вибору рослин для топіарних форм і подальші кроки формування. Коли почули, що він має ділянку, на якій проводить випробування, запропонували співпрацю й отримали згоду. Маємо полігон для наукових досліджень наших здобувачів.

Переглянути офіційний сайт компанії «АГРО-ФЛОРА».

 

Павел туи

Представлення викладачем кафедри ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва Іриною Богданівною Проценко запрошеного експерта Павла Островерха студентам нашої кафедри

 

Павло карл

Павло плакуч

Павло сосн

Павло сосни4

Павло бандаж

Павло кадки

Павло6

Павло99

 Павло4 

Павло43

Павло7

Павло9

Віртуальна екскурсія у супроводі запрошеного експерта Павла Островерха «АГРО-ФЛОРОЮ»

 

Дата створення: 15 червня 2023

 


На кафедрі ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва продовжується марафон зустрічей у рамках виробничої практики з «Розсадництва та вирощування садивного матеріалу»

Третій день практики присвячений спілкуванню із «Сонцецвітом» і «Євою». Перше віртуальне заняття провів Петро Войтко. Він розповів про історію створення сімейного розсадника «Сонцецвіт». Впродовж виступу доповідач наживо продемонстрував студентам як відбувається розмноження декоративних багаторічників живцями та поділом куща. Крім того, практиканти скористалися можливістю задати питання про специфіку роботи, реалізації рослин, організації території розсадника. Доповідач давав розгорнуті відповіді, опираючись на власний досвід і сучасний стан питань.

Переглянути офіційний сайт розплідника багаторічних рослин «Сонцецвіт».

 

Войтко 

Представлення викладачем кафедри ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва Іриною Богданівною Проценко запрошеного експерта Петра Войтка студентам нашої кафедри

 

Войтко1

Войтко2

Войтко3jpg

Войтко4pg

Войтко5pg

Войтк4jpg

Войтко6pg

Войтко7pg

Войтко8pg

Віртуальна екскурсія у супроводі запрошеного експерта Петра Войтка «Сонцецвітом»

 

Пані Олеся Клюшник розповідала про свою «EVA Landscape Company». Вона показала асортимент рослин, який має попит, звернула увагу на потенційно цікаві рослини. Найбільше враження практиканти отримали від формованих рослин і зелених дахів. Пані Олеся поділилась власним досвідом із вирощування і формування рослин. Стало зрозуміло, чого деякі види так дорого коштують. Надана інформація призвела до активного спілкування і практиканти отримали відповіді на свої питання. Будемо і надалі співпрацювати із цими досвідченими фахівцями.

Переглянути офіційний сайт компанії «EVA Landscape Company».

 

 Клюшник

Представлення викладачем кафедри ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва Іриною Богданівною Проценко запрошеного експертка Олесі Юріївни Клюшник студентам нашої кафедри

 

Клюшни1к

Клюшни2к

Клюшник3

Клюшник4

Клюшник5

Клюшник6

Клюшник7

Клюшник8

Клюшник9

Клюшник10

Клюшник11

Клюшник13

Віртуальна екскурсія у супроводі запрошеного експерта Олесі Юріївни Клюшник компанією «EVA Landscape Company»

 

Дата створення: 14 червня 2023

 


На кафедрі ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва триває виробнича практика з «Розсадництва та вирощування садивного матеріалу»

Другий день практики більш насичений, спілкувалися із двома доповідачами. Мирослава Лінська провела екскурсію до своєї Полунично-лавандової ферми «oLawander». Вона показала усі етапи виробництва, розповіла про труднощі, з якими стикається, і плани на майбутнє. Досить цікаво було почути, що вони працюють за стандартами органічного виробництва. Тож, усі ягоди можна їсти прямо з грядки. А милуватися лавандою ми запланували приїхати у липні наступного року. Дякуємо Мирославі, що дала згоду на співпрацю.

Переглянути офіційний сайт Полунично-лавандової ферми «oLawander» та сторінки в Інстаграм: 1, 2.

 

Лаванда

Представлення викладачем кафедри ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва Іриною Богданівною Проценко запрошеного експерта Мирослави Лінської студентам нашої кафедри

 

Лаванд1а

Лаванд2а

Лаванд3а

Лаванд4а

Лаванда5

Лаванда6

Лаванда7

Лаванда8

Лаванд9

Віртуальна екскурсія у супроводі запрошеного експерта Мирослави Лінської Екопарком «oLawander»

 

Василь Петрович Шкутяк розповів про власний розплідник і показав асортимент рослин. Навіть провів майстер-клас зі щеплення шпилькових рослин. Ця група має свої особливості, які необхідно ураховувати. Тож, здобувачі мали змогу почути й побачити професійні секрети від фахівця із багаторічним досвідом. Дякуємо Василю Петровичу, що дав згоду на співпрацю.

Переглянути офіційний сайт розсадника «Декоративні рослини від Петровича»сторінки в facebook та на YouTube.


13062023 003 1

Представлення викладачем кафедри ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва Іриною Богданівною Проценко запрошеного експерта Василя Петровича Шкутяка студентам нашої кафедри

 

Василь.j1pg

Василь2pg

Василь3pg

Василь4pg

Василь5pg

Василь6pg

Василь7pg

Василь8pg

Віртуальна екскурсія у супроводі запрошеного експертка Василя Петровича Шкутяка «Декоративними рослинами від Петровича» та майстер-клас зі щеплення шпилькових рослин

 

Дата створення: 13 червня 2023

 


На кафедрі ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва розпочалася виробнича практика з «Розсадництва та вирощування садивного матеріалу»

Понеділок розпочався для здобувачів кафедри дуже цікаво і приємно. Опробувані в минулі роки форми віддаленого навчання удосконалюються і викладач кафедри Ірина Богданівна Проценко організувала онлайн зустрічі з представниками бізнесу для проведення виробничої практики з «Розсадництва та вирощування садивного матеріалу», про що було оголошено раніше. Сьогоднішня спікерка Наталя Ярош розповідала і проводила віртуальну екскурсію своїм розсадником «УкрСад». Усі присутні були вражені різноманіттям форм і сортів рослин, які вирощуються в цьому розсаднику. Також пані Наталя поділилася власним досвідом з організації «УкрСаду» і дала згоду на її залучення до практичних занять. Після презентації розсадника розпочалось спілкування в форматі «питання – відповідь». Наші здобувачі мали змогу отримати відповіді на свої питання і поради для подальшої професійної діяльності.

Переглянути офіційний сайт розсадника «УкрСад» та сторінку в Інстаграм.

 

photo 2023 06 12 12 35 05

Представлення викладачем кафедри ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва Іриною Богданівною Проценко запрошеного експерта Наталі Ярош студентам кафедри

 

photo 2023 06 12 12 35 09

photo 2023 06 12 12 35 11

photo 2023 06 12 12 35 14

photo 2023 06 12 12 35 16

photo 2023 06 12 12 35 18

photo 2023 06 12 12 35 19

photo 2023 06 12 12 35 21

photo 2023 06 12 12 35 23

photo 2023 06 12 12 35 25

Віртуальна екскурсія у супроводі запрошеного експерта Наталі Ярош розсадником «UkrSad»

 

Дата створення: 12 червня 2023

 


На базі Харківського національного університету міського господарства імені О.М. Бекетова відбулась The 2nd International Conference on Smart Technologies in Urban Engineering (STUE-2023)

Викладачі кафедри 9 червня 2023 року виступили із доповідями на такі теми: Prospects of Using Clematis for Green Facades in the Context of Sustainable Urban Development, by Iryna Protsenko and Nadiia Oleksiichenko; The Use of GIS Technologies for the Analysis and Monitoring of Green Infrastructure in Kharkiv, Ukraine, by Uliana Sokolenko, Yanina Honcharenko and Nadiia Oleksiichenko.

 

photo 2023 06 10 10 41 10

photo 2023 06 10 10 41 12

Урочисте відкриття заходу та початок роботи конференції

 

photo 2023 06 10 10 41 13

 Доповідь кандидата біологічних наук, доцента кафедри ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва Уляни Михайлівни Соколенко 

 

Дата створення: 09 червня 2023

 


Зустрічі з представниками підприємств по вирощуванню садивного матеріалу

Кафедра ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва запрошує на зустрічі з представниками підприємств по вирощуванню садивного матеріалу в розрізі технологічної практики з дисципліни «Розсадництво та вирощування садивного матеріалу».

В ході зустрічей з 12 до 17 червня 2023 року заплановано:

  • ознайомлення зі структурою, виробничими потужностями та особливостями підприємств;
  • процесом вирощування рослин, сучасними технологіями та кращими практиками у галузі;
  • питаннями реалізації продукції на напрями розвитку.

Зустрічі відбудуться відповідно до графіка за посиланнями.

 

Графік зустрічей з представниками підприємств

Дата  Час Спікер Організація
 12.06.2023  10:00  Наталя Ярош   «UkrSad» 
 13.06.2023  10:00  Мирослава Лінська   «oLawander» 
11:00   Василь Петрович Шкутяк   «Декоративні рослини від Петровича» 
 14.06.2023   10:00   Тетяна Войтко    «Сонцецвіт» 
 11:00   Олеся Юріївна Клюшник   «Єва» 
 15.06.2023   10:00   Марина Іващенко    «Розсадник Іващенко» 
 11:00  Павло Островерх «АГРО-ФЛОРА»
 16.06.2023   10:00   Людмила Миколаївна Колісник    «Зелена країна» 
 11:00   Юліана Олександрівна Вольська   «Ліріс» 
 17.06.2023   10:00    Андрій Бут    «Осокор» 

 

 

Зустрічі відбуватимуться на платформі Microsoft Teams.
Щоб приєднатися до зустрічі, перейдіть за посиланням: https://teams.microsoft.com/l/meetup-join/19%3aXZ9iQFPdBGVt0esavmtr-FQVxGE_CuUeiHFsMG3-3Bs1%40thread.tacv2/1685090170312?context=%7b%22Tid%22%3a%22b4e18cf3-2cc0-446f-afb7-f3c65cf9d6d8%22%2c%22Oid%22%3a%2203c60861-7f4f-458d-9383-606fe4c123d4%22%7d

Вам можуть знадобитися
Meeting ID: 317 855 150 066
Passcode: e2nhGy

Контактні дані для додаткової інформації:
Телефон: +380688341346
Електронна пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Дата створення: 01 червня 2023

 


День відкритих дверей

Шановні школярі та батьки, випускники коледжів і ЗВО, запрошуємо Вас взяти участь у Дні відкритих дверей #ХНУМГ імені О.М. Бекетова онлайн!

Цього разу ми змінюємо формат. #BeketovOpenSpace від студентів Університету! Щиро, доступно та цікаво

У програмі на Вас чекає:

  1. Зустріч із ректором університету професором Володимиром Бабаєвим;
  2. Презентація ННІ АДОМ від голови студентського самоврядування інституту, студентки Анастасії Ляхової;
  3. Презентація ННІ БЦІ від голови студентського профкому інституту, студентки Олександри Байструк;
  4. Презентація ННІ ЕіМ від голови студентського профкому інституту, студентки Єлизавети Коваль;
  5. Презентація ННІ ЕІТІ від заступниці голови студентського самоврядування інституту, студентки Поліни Яковлєвої та старости групи Анастасії Кузик;
  6. Презентація Студентського сенату від заступниці голови з питань комунікацій та PR Марії Бацько;
  7. Презентація Профкому студентів від голови Олега Івахно.

📅 18/02/2023 (Сб)
⏱ 12:00

Посилання: http://surl.li/gvphx
Ідентифікатор конференції: 86122952557
Код доступу: 130523

Чекаємо на вас!

Дата створення: 08 травня 2023

 


День відкритих дверей

Шановні школярі та батьки, випускники коледжів і ЗВО, запрошуємо Вас взяти участь у Дні відкритих дверей  #ХНУМГ імені О.М. Бекетова #BeketovOpenSpace онлайн!

У нашій програмі:

  1. Зустріч з ректором університету проф. Володимиром Бабаєвим;
  2. Презентація спеціальностей за якими проводиться набір у 2023 році;
  3. Можливості для абітурієнтів.

📅 18/02/2023 (Сб)
⏱ 12:00

Посилання: https://cutt.ly/t3a7dtH
Ідентифікатор конференції: 838 9213 3618
Код доступу: 180223

Чекаємо на вас!

Дата створення: 14 лютого 2023

 


День відкритих дверей

Шановні школярі та батьки, випускники коледжів і ЗВО, запрошуємо Вас взяти участь у Дні відкритих дверей ННІ АДОМ онлайн!

📅 16/02/2023 (Чт)
⏱ 10:00

Посилання: https://us04web.zoom.us/j/75901806017?pwd=oNWQYCgGDLuyPlJhbeBdDLYicJ5O9M.1
Ідентифікатор конференції: 759 0180 6017
Код доступу: 8Z4ruA

Чекаємо на вас!

Дата створення: 12 лютого 2023

 


День відкритих дверей

Шановні школярі та їхні батьки!

Запрошуємо Вас взяти участь у Дні відкритих дверей ННІ АДОМ, який відбудеться 16 грудня 2022 року о 10:00 онлайн на платформі Zoom!

Посилання: https://us04web.zoom.us/j/75901806017?pwd=oNWQYCgGDLuyPlJhbeBdDLYicJ5O9M.1
Ідентифікатор конференції: 759 0180 6017
Код доступу: 8Z4ruA

Дата створення: 12 грудня 2022

 


Майстер-клас із дисципліни «Аранжування, флористика та фітодизайн архітектурного середовища»

Проведено майстер-клас із дисципліни «Аранжування, флористика та фітодизайн архітектурного середовища» з залученням професійних флористів. Тематикою заходу було створення букета нареченої та бутоньєрки для нареченого. Студенти були у захваті та повні натхнення створити власні весільні букети. Дякуємо Дар‘ї Виплавень за проведення майстер-класу!

 

photo 2022 12 12 10 42 55photo 2022 12 12 10 42 58photo 2022 12 12 10 43 00photo 2022 12 12 10 43 05photo 2022 12 12 10 43 10

Майстер-клас у виконанні професійного флориста Дар‘ї Виплавень

 

 Дата створення: 10 грудня 2022

 


День відкритих дверей

Шановні школярі та випускники коледжів, запрошуємо Вас взяти участь у Дні відкритих дверей ХНУМГ імені О.М. Бекетова онлайн!

У нашій програмі:

  1. Презентація Університету;
  2. Анонс Днів відкритих дверей ННІ Університету;
  3. Відповіді на запитання абітурієнтів.

Захід відбудеться 10 грудня 2022 року (Сб) о 12:00 на платформі Zoom.

Дата створення: 06 грудня 2022


Науково-практичний онлайн семінар «Ландшафтна архітектура громадських просторів»

11 жовтня 2022 року відбувся науково-практичний семінар на тему «Ландшафтна архітектура громадських просторів» за участі Максима Коцюби – засновника та керівника студії ландшафтної архітектури KOTSIUBA. У ході заходу було розкрито на практиці особливості, значення, перспективи ландшафтної організації громадських просторів України. Семінар проведено у дуже цікавій, змістовній формі.

 

photo 2022 10 11 16 54 00photo 2022 10 11 16 54 03 photo 2022 10 11 16 54 14photo 2022 10 11 16 54 18photo 2022 10 11 16 54 22

Ілюстрація під час онлайн-семінару особливостей ландшафтної організації громадських просторів в Україні

 Дата створення: 11 жовтня 2022

 


Науково-практичний онлайн семінар «Ландшафтна архітектура громадських просторів»   

11 жовтня 2022 року о 13:10 відбудеться Науково-практичний онлайн семінар «Ландшафтна архітектура громадських просторів» за участі Максима Коцюби – засновника та керівник студії ландшафтної архітектури KOTSIUBA. Долучитися до семінару можна за посиланням.

Дата створення: 07 жовтня 2022

 


Залучення професійних флористів до проведення практичного заняття з дисципліни «Аранжування, флористика та фітодизайн архітектурного середовища» за участі професійних флористів

4 жовтня 2022 року на кафедрі ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва відбулося практичне заняття з дисципліни «Аранжування, флористика та фітодизайн архітектурного середовища» за участі флориста Д.О. Виплавень. Практичні заняття з дисципліни «Аранжування, флористика та фітодизайн архітектурного середовища», попри дистанційну форму навчання, проходять дуже цікаво із залученням практиків-флористів. Велика подяка Дар’ї Виплавень за такі цікаві майстер-класи!

 

 Фрагмент заняття з дисципліни «Аранжування, флористика та фітодизайн архітектурного середовища»

 

Дата створення: 04 жовтня 2022

 


Залучення професійних флористів до проведення практичного заняття з дисципліни «Аранжування, флористика та фітодизайн архітектурного середовища»

10 вересня 2022 року на кафедрі ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва відбулося практичне заняття на тему «Основний квітковий асортимент у флористиці» з дисципліни «Аранжування, флористика та фітодизайн архітектурного середовища» за участі флориста ФОП «Флорина» Д.О. Виплавень. У ході заняття розглянуто основний асортимент рослин, що використовуються для формування букетів, екзотичні рослини, а також особливості їх зберігання. Акцентовано приділено увагу класифікаційним ознакам букетів та використанню асортименту за сезонністю.

 

Снимок экрана 2022 09 10 143635Снимок экрана 2022 09 10 143651Снимок экрана 2022 09 10 143925Снимок экрана 2022 09 10 144323 копия

Майстер-клас у виконанні запрошеного професійного флориста ФОП «Флорина» Дар‘ї Виплавень

 

 Дата створення: 10 вересня 2022

 


Кваліфікаційні іспити

Увага випускникам! Кваліфікаційні іспити у групах СПГ 2018-1 та СПГ 2019-1у відбудуться 29 червня 2022 року о 8:30. Охочі пройти вступне випробування можуть приєднатися до зібрання за посиланням.

Дата створення: 25 червня 2022

 


Особливості техніки букета

Чергове засідання гуртка Марина Сергіївна Колєнкіна присвятила темі «Особливості техніки букета». Заняття було проведено онлайн і студенти мали змогу спостерігати за особливостями побудування букета та потім відтворити це на власних роботах. Також студенти дізналися про символізм квіток та особливості їх використання у букеті. Вони отримали завдання з самостійного виготовлення тематичного букета. З нетерпінням очікуємо на ваші результати!

 

2022 02 11 18.42.282022 02 11 18.42.422022 02 11 18.48.022022 02 11 18.42.352022 02 11 18.42.04

Кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва Марина Сергіївна Колєнкіна під час проведення засідання гуртка «Урбоекодизайн

 

Дата створення: 18 лютого 2022

 


Проведення круглого столу на тему «Перспективи працевлаштування та вимоги до фахівців в галузі садово-паркового господарства»

Кафедра ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва повідомляє, що  21 січня 2022 року о 10:00 відбудеться круглий стіл на тему «Перспективи працевлаштування та вимоги до фахівців у галузі садово-паркового господарства» за участі представників Товариства з обмеженою відповідальністю «Екодизайн Плюс» та співробітників кафедри і студентів (магістрантів груп МСПГ 2020-1, МСПГ 2020-2, МСПГ 2021-1 та бакалаврів груп СПГ 2018-1, СПГ 2019-1у, СПГ 2019-1, СПГ 2020-1у).

Круглий стіл відбудеться у технологічному центрі «Megapolis».

Дата створення: 17 січня 2022

 


Заняття з «Ентомології» і «Дендрології» на базі біологічної лабораторії захисту лісу в Покотилівці

Завдяки міжпредметним зв'язкам є можливість проводити спільні заняття з різних навчальних дисциплін. Сьогодні викладачі скористалися такою нагодою і заняття з «Ентомології» і «Дендрології» було проведено у Покотилівці на базі біологічної лабораторії захисту лісу. Здобувачі мали можливість ознайомитися з сучасними методами біологічного захисту лісу, дізналися про етапи вирощування комах для виготовлення препаратів. Також подивились на типові пошкодження деревини комахами, колекцію комах, шкідників під мікроскопом. Співпраця з цією лабораторією сприяє поглибленню знань. Заняття було дуже продуктивним.

 

10.12.2021 0110.12.2021 0210.12.2021 0510.12.2021 04

Знайомство студентів кафедри ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва з сучасними методами біологічного захисту рослин

 

Дата створення: 10 грудня 2021

 


«Ніч науки»

В Харківському національному університеті міського господарства імені О.М. Бекетова відбувся традиційний захід «Ніч науки». Кафедра ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва щиро вітала відвідувачів заходу майстер-класами та цікавими науковими експериментами! Викладачі та студенти кафедри провели майстер-клас із виготовлення букетів, які всі охочі могли забрати на згадку! Окрема увага відвідувачів була прикута до експерименту з виявлення антоціанів у харчових продуктах, у якому всі охочі взяли участь!

 

зображення viber 2021 09 18 21 53 03 967зображення viber 2021 09 18 21 53 39 233зображення viber 2021 09 18 21 53 39 258зображення viber 2021 09 18 21 53 24 624зображення viber 2021 09 18 21 53 03 769зображення viber 2021 09 18 21 54 04 501

Викладачі та студенти кафедри ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва на традиційному для ХНУМГ імені О.М. Бекетова заході «Ніч науки»

 

Дата створення: 12 листопада 2021

 


Вітаємо нашого студента Даниїла Пліско з успішним завершенням ескізного проєкту саду!

Вітаємо студента 3 курсу, групи СПГ 2019-1, Даниїла Пліска та студентку 4 курсу, групи А 2018-1, Дарину Чуркіну з успішним завершенням ескізного проєкту саду на території надійного партнера ХНУМГ імені О.М. Бекетова – ПрАТ «Харківський плитковий завод». Бажаємо студентам наснаги, приємних для співпраці замовників та реалізації творчих проєктів!

 

Даниїла Пліско

Студент кафедри ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва Даниїл Пліско з підписаним «Актом прийому робіт»

 

 Дата створення: 12 вересня 2021 

 


Навчально-методичний семінар на тему «Застосування мобільної ГІС-технології Field-Map у садово-парковому господарстві»

11 червня 2021 року на базі кафедри ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва Харківського національного університету міського господарства імені О.М. Бекетова відбувся навчально-методичний семінар на тему «Застосування мобільної ГІС-технології Field-Map у садово-парковому господарстві», в якому взяли участь студенти спеціальності 206 «Садово-паркове господарство» факультету архітектури, дизайну та образотворчого мистецтва.

У розрізі семінару старшим викладачем, кандидатом сільськогосподарських наук Світланою Михайлівною Підховною представлено особливості застосування ГІС-технології Field-Map для інвентаризації та картографування насаджень, а також приклади використання цього програмного продукту при розробці проєктів реконструкції ландшафтних об’єктів.

Упродовж практичної частини семінару всі охочі мали можливість ознайомилися з технологією проведення інвентаризації насаджень із використанням ГІС-технології Field-Map на ландшафтних об’єктах парадної частини університету.

Семінар проведено у цікавій, змістовній та дискусійній формі.

 

зображення viber 2021 06 11 15 27 58зображення viber 2021 06 11 15 27 55зображення viber 2021 06 11 15 28 35зображення viber 2021 06 11 15 28 21зображення viber 2021 06 11 15 28 18

Знайомство з технологією проведення інвентаризації насаджень із використанням ГІС-технології

 

Дата створення: 11 червня 2021

  


Запрошуємо до участі у навчально-методичному семінарі на тему «Застосування мобільної ГІС-технології Field-Map у садово-парковому господарстві»

11 червня 2021 року о 10:00 на базі кафедри ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва відбудеться навчально-практичний семінар на тему «Застосування мобільної ГІС-технології Field-Map у садово-парковому господарстві».

У нашій програмі:

  1. ГІС-технологія Field-Map як один із пріоритетних напрямів інвентаризації та картографування зелених насаджень;
  2. Особливості застосування ГІС-технології Field-Map для інвентаризації та картографування зелених насаджень.

Запрошуємо всіх охочих долучитися до роботи семінару!

Дата створення: 07 червня 2021

 


Науково-практичний семінар на тему «Оцінка доступності парків Харкова для містян засобами QGIS» 

28 травня 2021 року на базі кафедри ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва Харківського національного університету міського господарства імені О.М. Бекетова відбувся науково-практичний семінар «Оцінка доступності парків Харкова для містян засобами QGIS», на якому студенти ознайомились із відкритою геоінформаційною платформою QGIS та опанували відповідні навички для аналізу доступності міських парків. Семінар проводила Тетяна Леонідівна Кучма, кандидат сільськогосподарських наук, старший науковий співробітник Лабораторії аерокосмічного зондування атмосфери Інституту агроекології і природокористування НААН.

 

зображення viber 2021 06 01 09 53 31

Доповідь кандидата сільськогосподарських наук, старшого наукового співробітника лабораторії аерокосмічного зондування атмосфери Інституту агроекології і природокористування НААН Тетяни Леонідівни Кучми

 

Дата створення: 28 травня 2021

  


Всеукраїнська студентська науково-технічна конференція «Сталий розвиток міст»

28 квітня 2021 року в розрізі ХІV Всеукраїнської студентської науково-технічна конференція «Сталий розвиток міст» на кафедрі ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва працювала секція «Історичні аспекти, регіональні особливості та перспективні напрями міського озеленення». На розширеному засіданні кафедри здобувачі вищої освіти (бакалаври, магістри) І-ІІІ курсів представили наукові доповіді за результатами власних досліджень. Завідувач кафедри, професор Надія Олександрівна Олексійченко подякувала усім за участь, побажала успіхів і творчості у подальших дослідженнях.


Конференція студентська 2021

Робота секції «Історичні аспекти, регіональні особливості та перспективні напрями міського озеленення» на кафедрі ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва в рамках ХІV Всеукраїнської студентської науково-технічної конференції «Сталий розвиток міст»

 

 Дата створення: 28 квітня 2021

 


Запрошуємо до участі у секційному засіданні на тему «Історичні аспекти, регіональні особливості та перспективні напрями міського озеленення» 

28 квітня 2021 року о 16:00 на базі кафедри ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва Харківського національного університету міського господарства імені О.М. Бекетова відбудеться секційне засідання на тему «Історичні аспекти, регіональні особливості та перспективні напрями міського озеленення» в рамках ХІV Всеукраїнської студентської науково-технічної конференції «Сталий розвиток міст».

Запрошуємо всіх охочих приєднатись до заходу!

Засідання відбудеться в онлайн форматі у команді «Конференція» Microsoft Teams. Приєднатися до секційного засідання можна за посиланням: https://cutt.ly/Xv4ZRYj.

Дата створення: 21 квітня 2021

 


День відкритих дверей

19 березня 2021 року в Харківському національному університеті міського господарства імені О.М. Бекетова відбувся День відкритих дверей! Під час заходу співробітники та студенти кафедри ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва розповідали про особливості підготовки фахівців садово-паркового господарства саме в межах нашого університету, познайомили відвідувачів із матеріально-технічною базою кафедри, а також відповідали на актуальні питання! Дякуємо всім, хто долучився до проведення заходу, та запрошуємо до нас на навчання!

 

зображення viber 2021 03 19 17 52 02зображення viber 2021 03 19 18 12 53зображення viber 2021 03 19 18 12 30зображення viber 2021 03 19 12 08 57зображення viber 2021 03 19 12 11 29зображення viber 2021 03 19 18 11 39

День відкритих дверей на кафедрі ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва

 

 Дата створення: 19 березня 2021

 


Методичний семінар на тему «Формування компетенцій фахівців садово-паркового господарства в контексті компенсаційного озеленення міст»

2 березня 2021 року о 15:00 на кафедрі ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва за участі Асоціації ландшафтних архітекторів України відбудеться методичний семінар на тему «Формування компетенцій фахівців садово-паркового господарства в контексті компенсаційного озеленення міст». Проведення семінару спрямовано на удосконалення освітньо-професійних програм спеціальності 206 «Садово-паркове господарство».

Теми для обговорення:

  1. Розвиток сучасних тенденцій ландшафтної організації територій та вплив на формування компетенцій фахівця садово-паркового господарства;
  2. Напрями розширення співпраці між закладами вищої освіти та практиками.

Запрошуємо всіх бажаючих долучитися до роботи семінару.

Методичний семінар відбудеться в режимі онлайн на платформі Google meet. Для приєднання до роботи семінару треба пройти за посиланням: https://meet.google.com/jet-mhwa-tur.

Дата створення: 19 березня 2021


Науково-практичний семінар на тему «Зелені дахи як приклад компенсаційного озеленення міст»

26 лютого 2021 року з 8:30 до 10:15 на базі кафедри ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва відбудеться науково-практичний семінар на тему «Зелені дахи як приклад компенсаційного озеленення міст». В ході семінару планується обговорення сучасних тенденцій застосування озеленення дахів, а також їх значення як елементу компенсаційного озеленення міст. Головний спікер семінару керівник ТОВ «Вишукане садівництво», член правління Асоціації ландшафтних архітекторів України Рябець Володимир. Долучитися до роботи семінару можна за посиланням: https://us05web.zoom.us/j/88571998579?pwd=dGNaUG9qSC96SVNEcW4vV2Z4bmJ4dz09.

Ідентифікатор конференції: 885 7199 8579
Код доступу: jWi05b

Дата створення: 22 лютого 2021


Взаємозв’язок садово-паркового мистецтва з ботанікою

15 лютого 2021 року в рамках профорієнтаційної роботи у Харківській загальноосвітній школі №28 учням 6-Б класу студентом 2 курсу спеціальності «Садово-паркове господарство» Даниїлом Пліском було проведено лекцію на тему «Взаємозв’язок садово-паркового мистецтва з ботанікою». В кінці уроку діти проявили цікавість до представленої теми та відмінні знання щодо визначення декоративних рослин, описаних у ході лекції.

 

Пліско 2021 02 15 2Пліско 2021 02 15 1

Студент кафедри ландшафтного проєктування на садово-паркового мистецтва Даниїл Пліско проводить лекцію на тему «Взаємозв’язок садово-паркового мистецтва з ботанікою» для школярів 

 

Дата створення: 15 лютого 2021

 


Як зимують рослини

10 лютого 2021 року з профорієнтаційною метою доцентом кафедри ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва, кандидатом біологічних наук Яніною Вікторівною Гончаренко проведено лабораторне заняття на тему «Як зимують рослини» для учнів Харківської загальноосвітньої школи №26. Школярі робили мікропрепарати пагонів деревних рослин, проводили якісні реакції на наявність вуглеводів і розглядали їх під мікроскопом. Упродовж заняття учні дізналися про механізми рослинних організмів, які допомагають їм перезимовувати, з’ясовували причини й механізми листопадності рослин, порівнювали хімічний склад у пагонах голонасінних та покритонасінних рослин.

 

Гончаренко 2021 проф1Гончаренко 2021 проф2Гончаренко 2021 проф3

Кандидат біологічних наук, доцент кафедри ландшафтного проєктування на садово-паркового мистецтва Яніна Вікторівна Гончаренко проводить лабораторне заняття на тему «Як зимують рослини» для школярів

 

Дата створення: 10 лютого 2021

 


Вітаємо з успішним захистом докторської дисертації!

Кафедра ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва вітає з успішним захистом докторської дисертації на здобуття наукового ступеня доктора архітектури доцента Надію Вікторівну Гатальську та її наукового консультанта – професора Надію Олександрівну Олексійченко!

 

DSC03113DSC03026Захист Гатальскої Н

Зліва направо: Надія Вікторівна Гатальська; Надія Олександрівна Олексійченко; обговорення результатів дослідження під час захисту

 

Дата створення: 30 грудня 2020

 


Анонімне опитування

Шановні студенти! З метою покращення якості освіти та виявлення Ваших побажань та їх врахування при удосконаленні освітнього процесу просимо пройти анонімне опитування. Порядок проходження детально описано в Порядку проходження анонімного опитування через web-портал.

Дата створення: 25 грудня 2020

 


Науково-практичний семінар на тему «Національний код в українському ландшафті»

23 жовтня 2020 року на базі кафедри ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва відбувся науково-практичний семінар на тему «Національний код в українському ландшафті». В ході семінару відбувалася наукова дискусія між ландшафтним архітектором, Членом Національної спілки архітекторів України, Президентом Київського ландшафтного клубу Оксаною Олегівною Джунь та студентами магістратури, а також четвертого курсу спеціальності 206 «Садово-паркове господарство». Оксана Олегівна поділилася досвідом використання національних традицій у ландшафтному проєктуванні міських та приватних територій, реконструкції громадських просторів.

 

image5 thumbimage14 thumbimage13image16 thumb

 Досвід використання національних традицій у ландшафтному проєктуванні міських та приватних територій, реконструкції громадських просторів

 

Дата створення: 23 жовтня 2020 

 


День відкритих дверей

10 жовтня 2020 року у Харківському національному університеті міського господарства імені О.М. Бекетова відбувся День відкритих дверей! Під час заходу співробітники та студенти кафедри ландшафтного проєктування та садово-паркового мистецтва провели майстер-клас із флористики (однієї із багатьох цікавих дисциплін, що викладаються майбутнім фахівцям садово-паркового господарства). В результаті спільної праці було створено осінню квіткову композицію «Святковий гарбуз» та тематичні бутоньєрки!

 

зображення viber 2020 10 10 13 36 04зображення viber 2020 10 10 11 47 15зображення viber 2020 10 10 11 09 23зображення viber 2020 10 10 11 04 24зображення viber 2020 10 10 11 39 09зображення viber 2020 10 10 11 09 21зображення viber 2020 10 10 13 36 35зображення viber 2020 10 10 11 04 26

Осіння квіткова композиція «Святковий гарбуз» та тематичні бутоньєрки

 

Дата створення: 10 жовтня 2020

 

 

 

Ми у соцмережах

fbinstagramYouTUBE3

 

Останні оновлення

Графік надання консультацій викладачами ǀ Новини

 

Зима2023

 

Головні сторінки

Головний сайт університету10

Головний сайт інституту10

 

Інформаційна панель

 

Інші корисні посилання

 

Розклад дзвінків

  • 1 пара: 08.30 – 10.05
  • 2 пара: 10.15 – 11.50
  • 3 пара: 12.35 – 14.10
  • 4 пара: 14.20 – 15.55
  • 5 пара: 16.05 – 17.40

 

Швидкий доступ

Роботи наших студентів ǀ Відгуки наших студентів ǀ Склад кафедри ǀ Вступ до бакалаврату ǀ Вступ до магістратури

 

На сайті 60 гостей та 0 користувачів